Аутор Тема: Демографски суноврат  (Прочитано 9585 пута)

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Демографски суноврат
« послато: Фебруар 15, 2014, 07:57:59 поподне »
НОВОСТИ . Субота, 8.фебруар 2014. стр 29; издање за Републику Српску, објавили су чланак Мирослава Филиповића, гдје се могу видјети црни облаци и све црњи дани што нам носи  бијела куга.

У Републици Српској све мање је ђака, нарочито по селима, што указује на демографски суноврат. Годишње се угаси једна школа, а за последњих шест година  16.534 основаца је мање, што је смањење за чак 15 одсто!. 
Тако је на почетку школске 2008/.године било 779 основних школа у РС, у којима је наставу похађало 113.320 ученика. Наредне школске године број основних школа свео се на 754, а основаца 108.736.  Школске 2010/2011 уписано је 105.163, а следеће 98.828 ученика, док 2012/2013 долази до повећаног броја гдје је уписано тачно 100.000 ђака, да би се ове 2013/2014 десио најнижи уписа до сада, уписано је само  96.735 ђака првачића.

Демограф Стево Пашалић (овај човјек упозорава већ двадесет година а нике вајде нема - мога опаска) каже за "Новости" да Српска годишње биљежи око 2.500 становника мање, што се јасно види у смањењу броја уписаних ђака.

Па каке вајде онда има све ово што ми радимо да би сачували од заборава коријена своја, кад невидимо да нас бијела кућа мори. Неможе ту Стево Пашалић ништа да учини, као ни још неколицина племенити Срба, ако Домаћин алармом не зазвони.

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1136
Одг: Демографски суноврат
« Одговор #1 послато: Фебруар 16, 2014, 05:02:37 поподне »
НОВОСТИ . Субота, 8.фебруар 2014. стр 29; издање за Републику Српску, објавили су чланак Мирослава Филиповића, гдје се могу видјети црни облаци и све црњи дани што нам носи  бијела куга.

У Републици Српској све мање је ђака, нарочито по селима, што указује на демографски суноврат. Годишње се угаси једна школа, а за последњих шест година  16.534 основаца је мање, што је смањење за чак 15 одсто!. 
Тако је на почетку школске 2008/.године било 779 основних школа у РС, у којима је наставу похађало 113.320 ученика. Наредне школске године број основних школа свео се на 754, а основаца 108.736.  Школске 2010/2011 уписано је 105.163, а следеће 98.828 ученика, док 2012/2013 долази до повећаног броја гдје је уписано тачно 100.000 ђака, да би се ове 2013/2014 десио најнижи уписа до сада, уписано је само  96.735 ђака првачића.

Демограф Стево Пашалић (овај човјек упозорава већ двадесет година а нике вајде нема - мога опаска) каже за "Новости" да Српска годишње биљежи око 2.500 становника мање, што се јасно види у смањењу броја уписаних ђака.

Па каке вајде онда има све ово што ми радимо да би сачували од заборава коријена своја, кад невидимо да нас бијела кућа мори. Неможе ту Стево Пашалић ништа да учини, као ни још неколицина племенити Срба, ако Домаћин алармом не зазвони.

Узроци оваквога жалостнога стања потичу од двайу новийих узрокъ:
-први йе слабљење и растурање породице као основе друштва, што йе послѣдица комунизма. Комунизмом су у Срба уништене основе постояња чврсте и здраве породице, почивавше на очински-владайуйућих основах, койе бѣху йемство опстанка србскога народа. Послѣкомунистичка идеология йе йош гора по питању породице. Данас су ни битна "женска права", "права мужеложников", "дѣчия права", йедино нѣйе битна здрава породица, без койе нема опстанка а камо ли напрѣдка народа и државе.

Послѣдњих година се на явних гласилах води бесомучни поход за наметање става народу да су мужеложство и сличне изопачености "врѣдности". Тиме се, наравно, жели повећати брой таквих, чему йе циљ да србски народ (и други европски народи) нестану йош брже.

-други разлог, повезан са првим, йе наметање народу става да по сваку цѣну трѣба тежити бољему животу. Я у основи нѣсам против тежње ка "бољему животу", све док се то не исходуйе у самоуништењу породице и народа. У већини случайева тежња ка "бољему животу" по сваку цѣну нѣйе у складу са основном сврхом постояња живота, а то йе наравно остављање потомства. Морате признати да би свим нам живот био лакши односно "бољи" (да не речем да бисмо прошли са мање новаца), ако бисмо се одрекли дѣце. Многи то и раде, йер йе тако лакше, бар на кратке  и срѣдње стазе. И чиме то исходуйе? Зна се, опадањем  и нестаяњем народа, у овом случайу србскога.
Здраворазмишљайућим народомъ нѣйе такозвани "бољи живот" важнийи од опстанка и од породице, они се успѣшно одупрѣше покушайемъ наметања таквих ставова, те с тога они напрѣдуйу, множе се и шире, док Срби нестайу. Чийи циљеви су бољи, србска тежња ка "бољему животу", или албанско-циганско-муслиманска ка ширењу и множењу, йе очигледно. Срби нестайу, они се шире. И послѣ йе Србом враг крив.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Демографски суноврат
« Одговор #2 послато: Фебруар 16, 2014, 09:19:10 поподне »
Узроци оваквога жалостнога стања потичу од двайу новийих узрокъ:
-први йе слабљење и растурање породице као основе друштва, што йе послѣдица комунизма. Комунизмом су у Срба уништене основе постояња чврсте и здраве породице, почивавше на очински-владайуйућих основах, койе бѣху йемство опстанка србскога народа. Послѣкомунистичка идеология йе йош гора по питању породице. Данас су ни битна "женска права", "права мужеложников", "дѣчия права", йедино нѣйе битна здрава породица, без койе нема опстанка а камо ли напрѣдка народа и државе.

Послѣдњих година се на явних гласилах води бесомучни поход за наметање става народу да су мужеложство и сличне изопачености "врѣдности". Тиме се, наравно, жели повећати брой таквих, чему йе циљ да србски народ (и други европски народи) нестану йош брже.

-други разлог, повезан са првим, йе наметање народу става да по сваку цѣну трѣба тежити бољему животу. Я у основи нѣсам против тежње ка "бољему животу", све док се то не исходуйе у самоуништењу породице и народа. У већини случайева тежња ка "бољему животу" по сваку цѣну нѣйе у складу са основном сврхом постояња живота, а то йе наравно остављање потомства. Морате признати да би свим нам живот био лакши односно "бољи" (да не речем да бисмо прошли са мање новаца), ако бисмо се одрекли дѣце. Многи то и раде, йер йе тако лакше, бар на кратке  и срѣдње стазе. И чиме то исходуйе? Зна се, опадањем  и нестаяњем народа, у овом случайу србскога.
Здраворазмишљайућим народомъ нѣйе такозвани "бољи живот" важнийи од опстанка и од породице, они се успѣшно одупрѣше покушайемъ наметања таквих ставова, те с тога они напрѣдуйу, множе се и шире, док Срби нестайу. Чийи циљеви су бољи, србска тежња ка "бољему животу", или албанско-циганско-муслиманска ка ширењу и множењу, йе очигледно. Срби нестайу, они се шире. И послѣ йе Србом враг крив.


Ово је најсудбоносније питање Срба.
Ако обичан човјек не пробуди савјест оних којима је то дужност и обавеза, а то је држава, црква и интелигенција, други нико неће. А пошто је овом ткз вријеме правде и раја, обичани  људи су небитни. 
Ово безнађе започело је крајем седамдесетих година прошлог вијека и опомиње из године све јаче и јаче, а све мање и мање одјекује. Куга нам прво опусти удаљена села, спусти се до насеља, уђе у предграђе па ево и градови нам нестају. Све је као у хорор филму. И ништа.

Значи, осим честити појединаца, ово кужије гробље, никога не занима.
   

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13154
Одг: Демографски суноврат
« Одговор #3 послато: Фебруар 16, 2014, 09:55:56 поподне »
Тимар, ово је тема о којој би могли нашироко, али плашим се да би морали да се ухватимо историје, политике, Европе и свега осталог што данас утиче на белу кугу код Срба.

« Последња измена: Фебруар 16, 2014, 10:28:43 поподне Небојша »

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Демографски суноврат
« Одговор #4 послато: Фебруар 16, 2014, 10:38:01 поподне »
Тимар, ово је тема о којој би могли нашироко, али плашим се да би морали да се ухватимо историје, политике, европе и свега осталог што данас утиче на белу кугу код Срба.



Небојша, ја сам ово поставио лично, из револта, из протеста, и мислим да ми се то право неби требало ускратити. Не плашим се ја да кажем што мислим, једино кад дознам да нисам у праву.

Бијела куга је злочин, гдје јој је у истој равни и шутња.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13154
Одг: Демографски суноврат
« Одговор #5 послато: Фебруар 16, 2014, 10:41:33 поподне »
Разумео сам ја поруку и далеко од тога да желим неком да ускраћујем право на ову тему, али мислим да ћемо отићи предалеко. :)

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Демографски суноврат
« Одговор #6 послато: Фебруар 16, 2014, 11:22:46 поподне »
Разумео сам ја поруку и далеко од тога да желим неком да ускраћујем право на ову тему, али мислим да ћемо отићи предалеко. :)

Ма не Небојша, далеко од тога да се сада ја и ти свађамо, и надам се и у будуће да до тога између нас двојице неће доћи.
За коментаре немој да бринеш, јер ова тема није интересантна, сутра ће бити заборављена.

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1136
Одг: Демографски суноврат
« Одговор #7 послато: Фебруар 17, 2014, 12:41:49 поподне »
Комунизам йе свѣстно уништио очинско-владалачке односе у Срба, и то йе йедан од главних, ако не и главни разлог за данашње нестаяње Срба.
Као примѣр навешћу породицу мойега дѣда, рођенога 1896 године. Он имаше укупно йеданаесторо дѣце, од койих йе рано дѣтињство прѣживѣло осморо, четворо мушких и четворо женских. Мой отац бѣше йеданаести.
Он йе лѣпо удомио све четири кћери, у старости од 17-20 година, од койих бар йедну присилно, по свойем избору зета, за мушкарца старийега петнаестак година кога не бѣше ни видѣла до тада. Она се нѣйе била хтѣла удати за њега, али йу нико нѣйе ни питао. Знало йе се ко доноси одлуке, и чия йе рѣч найзадња. Упркос томе, лѣпо живљаше са свойим мужем. Жива йе и данас моя тетка, има гомилу унучади и праунучади.

А данас родитељи Срби свойе кћери и синове прѣпуштайу судбини, йер се поштуйу "људска права" а родитељска рѣч врѣди мање од рѣчи полицайца са улице. Због тога велики дѣо Срба и Србкиња од прѣко 30 година нѣсу ожењени/удате, и добрим дѣлом и нећейу бити нити ћейу оставити порода иза себе. Нарочито мушкарци по селах и жене по градовах.
Албанци, Цигани и Муслимани се не држе "људских права" и тежње ка "бољему животу" као пияни плота, захваљуйући свойему васпитању прѣношеном с колѣна на колѣно имайу надзор над свойом дѣцом, и послѣдице су очигледне!
Срби иду ка нестанку, прѣживѣли ће бити мањина.

А шта ћейу балкански Муслимани свих врста говорити свойой дѣци за 30-40 година, показуйући на Србе? Говорићейу им:

"Они некада бѣху броян народ. Али, они напустише обичайе и васпитање свойих прѣдака, њим новац и лагодан живот посташе найважнийи. То мало дѣце што имаху прѣпустише свойой судбини, немайући надзора над њими, не бринући се много хоћейу ли имати унучади или не. И зато су данас то што йесу. Жеља за лагодним животом и извитоперен поглед на људска права их доведоше ту гдѣ йесу. На нашу радост."
« Последња измена: Фебруар 17, 2014, 12:54:35 поподне Александар Невски »
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже spahibija

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 153
Одг: Демографски суноврат
« Одговор #8 послато: Март 22, 2018, 12:52:04 пре подне »
Ово је свакако тема о којој се може писати нашироко и о којој треба писати стално и на сваком мјесту. Да се ишта питам, као што се не питам, ја бих сваки дневник, али буквално сваки, почињао са поражавајућим подацима о нестанку нашег народа. Мислим да је то тема свих тема, питање свих питања. Какве слободе, људска права, педери и остале глупости. Све бих то забранио. Абортусе наравно да бих забранио. Кад је у питању опстанак нације нема људских права, слобода и осталих глупости. И то више није ствар избора жене, да ли нешто хоће или неће, него државно питање.
И не слажем се да су нама криви системи владавине, Запад, Европа, људска права или не знам већ шта. Криви смо ми и само ми. Ако су генерације мог ђеда имале по 6 и више дјеце, а генерације мога оца обично по двоје дјеце, а садашње генерације се не жене, мислим да ту одговорност не треба пребацивати на Комунизам и неку моду тог времена. Зар ти ђедови и касније очеви исто тако нису криви што нису васпитали своју дјецу у духу да је породица основа свега и да је највеће богатство имати што више дјеце. Ако наша дјеца сутра не буду се женила или удавала и имали што више дјеце, једина кривица је на нама што им то нисмо усадили.
Мислим да црква такође сноси одговорност у смислу што не ради ништа или недовољно по том питању. Није довољно само да долазимо на службу, молимо се Богу и да црква само декларативно пропагира подизање наталитета. Зар се не могу организовати нека окупљања, сусрети, спајања или не знам већ шта под покровитељством цркве у коме би буквално учествовали у проводаџисању. То је конкретан вид борбе.
Кад се окренем око себе и само набројим људе које познајем и сагледам њихов статус (већина је неожењених или имају једно или двоје дјеце), не морам ићи даље, не требају ми статистике, одмах знам да нам нема спаса. И посебно ми смета кад видим да неко Србује истиче Српство на прво мјесто, а није се ни оженио, нити има дјеце. Што се мене лично тиче данас се Србује само на начин да правиш што више дјеце, одгајаш их у патријархалном духу и поставиш породицу изнад свега. Кад питам те што Србују, гдје су ти војници за будуће ратове, са чим ћемо ратовати, одговора нема. (наравно у шали).
Имам само троје дјеце и одговорно тврдим да финансије нису и не могу бити пресудне. Како сам имао за једно, тако имам и за троје. А о срећи, радости и смијеху у кући сваки дан да и не говорим. То нема цијене.
Посебно се разочарам кад видим људе који се баве поријеклом, као и ми, а нису се оженили, нити имају потомака. Макар би они требали схватити значај тога. Али џаба. Кад их питам: За кога правиш стабло, истражујеш претке, улажеш огроман труд да сазнаш ко си и одакле потичеш када то немаш коме пренијети, нема одговора.
Скоро су избацили податак да нас има мање од 7 милиона у Србији, у Републици Српској нас нема ни милион. Туга.

 

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Демографски суноврат
« Одговор #9 послато: Фебруар 25, 2021, 01:56:23 поподне »
Прошла година била је посебно катастрофална, будући да је било 3% мање рођених него 2019. а 14% више умрлих. Држава прећуткује шта се дешава и колика је катастрофа била прошле године, здравстени систем нам је потпуно колабирао, и нико није крив, појео вук магарца



поготово је катастрофалан био децембар када је било више од три пута више умрлих него рођених