Порекло становништва > БиХ - Република Српска

Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)

<< < (5/7) > >>

Васић.РС:
Тако је у Кокорима су усташе спалиле књиге а у Вијачанима су комунисти. И једни и други су имали исти задатак и истог газду. Крајишке партизане послали на далеки фронт да би усташе могле лакше поклати Србе. Али Кокорани и Јошављани се нису дали преварити. Поздрав свима

Amicus:

--- Цитат: васић.рс  Јул 28, 2021, 09:54:33 поподне ---Тако је у Кокорима су усташе спалиле књиге а у Вијачанима су комунисти. И једни и други су имали исти задатак и истог газду. Крајишке партизане послали на далеки фронт да би усташе могле лакше поклати Србе. Али Кокорани и Јошављани се нису дали преварити. Поздрав свима

--- Крај цитата ---

Ово је увек занимљива тема. Да ли постоје нека забележена сведочанства о томе? Пошто се понекад стиче утисак да је то само прича, а да се запрао не зна шта се десило са архивском грађом?

Васић.РС:
У селу Вијачани многи њуди су причали како су гледали спаљивање црквених књига након преписа истих у комунистичке матичне књиге. Један од партизана је кришом извадио из ватре једну књигу вјенчаних од 1924 до 1935 године и однио кући па тако данас постоји само та књига. Вјерујем да Вијачанци знају и име тог партизана који је спасио књигу. Старије књиге из аустријског периода нису ни преписивали , није им требало. Ето толико о комуњарама , мислили су да свет почиње од њих да историја не треба.

Страхиња:
Поштовани родословци,

Замолио бих вас за савјет и упутство. Управо су ми стигли резултати дубоког ДНК теста, који сам урадио преко Nebula Genomic лабораторије.
Повезао сам их са YFull и сад се чека да се подаци обраде. До сада сам знао да, што се хапло групе тиче, припадам грани I-A1328, а сада очекујем и остале подгране. За сада, док се чекају резултати, одређена је Predetermined subclade I-Y220413.
Ово претходно наводим само као обавјештење и увод. Наиме, интересује ме шта треба да урадим када потпуни подаци стигну, да би их уврстио у истраживање на овом нашем пројекту.
Унапријед хвала на одговору.

drajver:

--- Цитат: Страхиња  Април 11, 2023, 09:46:12 пре подне ---Поштовани родословци,

Замолио бих вас за савјет и упутство. Управо су ми стигли резултати дубоког ДНК теста, који сам урадио преко Nebula Genomic лабораторије.
Повезао сам их са YFull и сад се чека да се подаци обраде. До сада сам знао да, што се хапло групе тиче, припадам грани I-A1328, а сада очекујем и остале подгране. За сада, док се чекају резултати, одређена је Predetermined subclade I-Y220413.
Ово претходно наводим само као обавјештење и увод. Наиме, интересује ме шта треба да урадим када потпуни подаци стигну, да би их уврстио у истраживање на овом нашем пројекту.
Унапријед хвала на одговору.

--- Крај цитата ---

Пошто сте резултате већ пребацили на YFull, учланите се на српску групу на YFull. Ово је линк на учлањење https://www.yfull.com/groups/serbian-dna/create-join-request/

Уредници ће прегледати ваше резултате и уврстити их на Српски ДНК пројекат.

Колико видим, већ цијепате постојећи ниво I-FT386055

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију