Траг - корисне књиге, сајтови > Стари гробови

Старо гробље Сарајево

<< < (2/5) > >>

Зрно:
Мени је највећи утисак из овог снимка тврдња да Српска православна црква нема новца и не зна за ово гробље.

Ojler:
Сад ће србомрсци таман лепо моћи да поруше  споменике...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Панић:

--- Цитат: drajver  Мај 13, 2020, 02:56:10 поподне ---Покушавам схватити гдје је тачно ово гробље. Као дјеца смо се играли у гробљу на Кошеву, ту сам одрастао. Гробље је углавном било православно, а један дио је свакако био и католички. Нешто ниже се налазила и капела-споменик члановима Младе Босне. Међутим ово што чисте рекао бих да није то велико гробље које се наслања на Зетру и стадионе, већ неко гробље према српским насељима која почињу од зоолошког врта Пионирска долина. У самом зоолошком врту смо такође проводили дане и знам сваки грм и дрво тамо, али гробља се не сјећам, ако се наслањало на сам зоолошки врт, онда је то могуће само у правцу према ранијој Нахоревској улици и Јагомиру.

Претпостављам да је мало Срба или нимало остало у том дијелу града.

--- Крај цитата ---

Да нису Пољине?

drajver:

--- Цитат: milpan  Мај 13, 2020, 04:52:23 поподне ---Да нису Пољине?

--- Крај цитата ---

Да, Пољине су једно од српских села у том дијелу града. Нисам одавно пролазио тамо, али сам чуо да је данас у Пољинама неко ексклузивно насеље сарајевских тајкуна и политичара. Ваљда су од Срба покуповали земљу и тамо се смјестили. Чак је и Дежуловић негдје прије написао колумну Јоггинг ацросс Пољине Хиллс  https://www.6yka.com/cyr/novosti/boris-dezulovic-jogging-across-poljine-hills

Кад сам ишао у школу, са мном је у разред ишло доста дјеце са Пољина, јер су припадали нашој школи. Неки од родитеља те дјеце су тада још увијек држали стоку, што је наравно код дјеце из насеља било омиљена тема за спрдњу.

Панић:

--- Цитат: drajver  Мај 13, 2020, 05:30:31 поподне ---Да, Пољине су једно од српских села у том дијелу града. Нисам одавно пролазио тамо, али сам чуо да је данас у Пољинама неко ексклузивно насеље сарајевских тајкуна и политичара. Ваљда су од Срба покуповали земљу и тамо се смјестили. Чак је и Дежуловић негдје прије написао колумну Јоггинг ацросс Пољине Хиллс  https://www.6yka.com/cyr/novosti/boris-dezulovic-jogging-across-poljine-hills

Кад сам ишао у школу, са мном је у разред ишло доста дјеце са Пољина, јер су припадали нашој школи. Неки од родитеља те дјеце су тада још увијек држали стоку, што је наравно код дјеце из насеља било омиљена тема за спрдњу.

--- Крај цитата ---

Исто то за луксузно насеље ми рече ујак и за Радаву.

Моја баба је држала козе и овце на Бјелавама испод студентског дома и тада су многи то радили. Заборавио сам кад су оно козе забранили, па је то негде тада и престало.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију