Науке и научне дисциплине > Хералдика

Локална хералдика на територији Краљевине Србије

<< < (2/3) > >>

Иван Вукићевић:

--- Цитат: Бакс  Септембар 26, 2022, 10:34:26 поподне ---Нашао сам мало бољу слику грба Ниша из 1930-их година. Одрадио реконструкцију и боје ставио онакве какве (колико ја видим) и треба да буду, Али некако ми делује... шта знам. Некако нема смисла да је оваква тинктура.

--- Крај цитата ---

Уопште није лоше. Само две мале сугестије:
- Црне линије би требале бити мало дебље.
- Недостаје бордура око штита.

Иако ми се допада ова комбинација боја, не знам да ли је тегет требала бити светлија плава, а црна тегет.

Христифор:
Грб престонице је са мањим променама у употреби још од 1931 године.

Ojler:

--- Цитат: Иван Вукићевић  Септембар 27, 2022, 04:57:42 поподне ---Уопште није лоше. Само две мале сугестије:
- Црне линије би требале бити мало дебље.
- Недостаје бордура око штита.

Иако ми се допада ова комбинација боја, не знам да ли је тегет требала бити светлија плава, а црна тегет.

--- Крај цитата ---

Бакс је пратио правила хералдичког шрафирања. Боје које је користио су у складу са сликом.

Иван Вукићевић:

--- Цитат: Ojler  Септембар 27, 2022, 05:10:58 поподне ---Бакс је пратио правила хералдичког шрафирања. Боје које је користио су у складу са сликом.

--- Крај цитата ---

У праву си, сад кад погледам детаљније још једном оригинал, видим да је плава означена на тај начин. Црна је додуше скроз црна, не би се рекло да је шрафирана.

Ojler:

--- Цитат: Иван Вукићевић  Септембар 27, 2022, 05:27:33 поподне ---У праву си, сад кад погледам детаљније још једном оригинал, видим да је плава означена на тај начин. Црна је додуше скроз црна, не би се рекло да је шрафирана.

--- Крај цитата ---

Јесте, црна је црна, али тако се црна понекад означава и у систему шрафирања:

 

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију