Порекло становништва > Опште

Порекло презимена на -ин

<< < (7/7)

Exiled:

--- Цитат: Бугарин Миљан  Април 16, 2021, 06:42:50 поподне ---Порекло презимена Бугарин, Беране - Рујишта -св. Никола E- V13>Z5018>S2979>L241
Да ли је неко са презименом Бугарин радио тестирање порекла?

Прошле године сам добио одговор од Српског ДНК пројкета да нема ближих поклапања на пројекту. Да ја као испитани поседујем повишену вредност DYS643=14 коју имају једино припадници рода Б из табеле СДНКП, а са припадницима тог рода дели и вредност DYS549=11, међутим на основу појединих других вредности се може отписати припадност тестираног споменутом роду.
У упитнику сам навео два предања. Прво да потичемо од Дрекаловића из Куча, а у другом да потичемо од Ивановића, са истом славом  Св. Никола, који су најпре избегли у Ровца, а одатле прешли у Рујишта. Међутим са овим резулататима су оба предања оборена, јер Ивановићи који су грана Дрекаловића припадају грани роду  Куча и грани E-BY165837.
Ако неко има ближе иформације или поклапања са Бугарин презименом из Војводине, Босне или Хрватске молим да се јави. У случају да се поклапамо са другим презименом било би добро знати од којих смо. Унапред захвалан!

У ПРИЛОГУ ДОСТАВЉАМ ТЕСТ НА 23 МАРКЕРА
 ПРВИ РЕД: DYS393=13 ,  DYS390=24,  DYS19=13,  DYS391=10,  DYS385a=17,  DYS385b=18,  DYS439=12,  DYS389I=13,  DYS392=11,  DYS389II=30,  DYS458=15

 Други РЕД:  DYS437=14,  DYS448=20, Y-GATA H4=12,  DYS456=16,  DYS576=18,  DYS570=19,  DYS438=10,  DYS481=23,  DYS549=11,  DYS533=12,  DYS635=22,  DYS643=14

--- Крај цитата ---
,Има једна породица у пријепољском крају која се презива Бугарин,мислим да су из Бродарева али нисам сигуран.Проверићу. Могуће је и да припадате истом роду само су се спуштили низ Лим🙂 а успут су и постали мухамеданци. Само теорија, ништа без теста...Поздрав

Exiled:

--- Цитат: Bojan  Април 16, 2021, 06:50:48 поподне ---,Има једна породица у пријепољском крају која се презива Бугарин,мислим да су из Бродарева али нисам сигуран.Проверићу. Могуће је и да припадате истом роду само су се спуштили низ Лим🙂 а успут су и постали мухамеданци. Само теорија, ништа без теста...Поздрав

--- Крај цитата ---
Проверио, Бугарини се доселили у Бродарево око 1900. године из пљеваљског краја, не зна тачно мјесто, неђе са тромеђе...

Grg:

--- Цитат: Bojan  Април 16, 2021, 07:51:21 поподне ---Проверио, Бугарини се доселили у Бродарево око 1900. године из пљеваљског краја, не зна тачно мјесто, неђе са тромеђе...

--- Крај цитата ---
Имам пријатеља овде у Франкфурту Бугарин из Бијелог Поља предање о Кучима Дрекаловићима. Е сад пошто код Срба са долине Лима већина Куча нема већински кучку хг, треба бити опрезан.

Exiled:

--- Цитат: Grg  Април 16, 2021, 08:35:04 поподне ---Имам пријатеља овде у Франкфурту Бугарин из Бијелог Поља предање о Кучима Дрекаловићима. Е сад пошто код Срба са долине Лима већина Куча нема већински кучку хг, треба бити опрезан.

--- Крај цитата ---
Опрез вазда, ни споради себе без чакије😊

Делија:
Велики поздрав свим члановима Порекла ! :)

Имам лепе вести и велику част и привилегију да кажем да је у научном часопосу Флогистон  29/2021 (Часопис за историју и филозофију науке и технологије) објављен рад на тему порекла Михајла Пупина и целокупног рода Пупин из Идвора.
Наиме, рад чији сам претходно био аутор садржи 5-10 % укупних чињеница које смо у међувремену пронашли а тичу се предака и првих помена рода Пупин у Идвору. Наиме, имао сам част да будем један од аутора рада, заједно са пријатељем а историчарем Николом Конеским, чије се и ДНК резултат између осталог налази у нашој бази ДНК резултата, а потом и са директором Регионално центра за таленте "Михајло Пупин" , др Драгољубом Цуцићем.
Битан део рада свакако је и ДНК резултат тестираног потомка Михајла Пупина, а његовог имењака и презимењака из Идвора, који је директни потомак Николе Пупина-рођеног брата Михајовог оца Константина. :) Тако да је Порекло и у овом раду директно поменуто, у јако битном контектсту и светлу, јер је овај рад спој класичне генеологије уз модерну генетичку генеологију и испитивање порекла преко ДНК. :)

Овим радом многи митови су срушени, нпр. мит о такозваном цинцарском пореклу са Охрида, на шта сам врло поносан, јер је ово урадила шачица људи, уместо државе која материјална и поготово нематеријална добра поклања и олако даје псеудонародима у нашој околини, а потомцима некадашњих Срба, а који су данас поприлично изгубили компас те у недостатку културе, традиције и историје, манито се отимају за све српско. :)

Овде се може преузети електронска верзија овогодишњег часописа Флогистон, под редним бројем 29.
https://www.muzejnt.rs/programi-i-desavanja/casopis-flogiston

Овде се налази наш рад именом као "Прилог проучавања порекла Михајла Пупина".
https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox?projector=1

Надам се да ћете уживати !

П.С
Овај рад овакав какав је комплетан и неизмењен, не би било лоше убацити у нов чланак на Пореклу, који би говорио о пореклу Михајла Пупина. :) Ако неко то зна да изведе, мене недостатак рачунарских вештина и лош лаптоп спречавају у томе.
Велики поздрав за све чланове још једном !

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију