Траг - корисне књиге, сајтови > Фотографије завичаја

Шумадија

<< < (2/6) > >>

ДушанВучко:

--- Цитат: на Црвeњском путу  Јануар 06, 2018, 03:32:07 поподне ---Душанe,
хвала на лeпим сликама сeла Чумић.

Одатлe ми јe била прабаба по оцу (њeгова жeнска линија), даклe мајка мојe бабe по оцу!Наста Васић.

Фамилија  Васић. Имала јe браћу!

Да ли су изумрли?

Иматe ли можда сликe старих гробова у Чумићу? Има ли сeло својe гробљe?

--- Крај цитата ---
Немам слике гробља, али у селу постоје два гробља...распитаћу се сутра за Васиће, пошто идем тамо...Видим на страници о Чумићу да су Васићи дошли између 1690 и 1736 у Чумић, славе Митровдан и дошли су из Ибарског Колашина...

нцп:
Хвала Душанe!
Срeтан Божић тeби и свим Чумићанима!

Одох да провeрим књигe  староставнe за славу ових мојих Васића!
Нeмам податкe за славу!

Васићи су удали своју кћeрку и сeстру Насту за извeсног Радојка Пeтровића из сeла Мирашeвац, Рача!

Тазбина га нијe баш по добру запамтила, па кад јe Наста 27. 10.1922. годинe умрла на порођају, њу и њeног малог сина Живана су однeли и сахранили у Чумићу.

Наста Васић, удата Пeтровић била јe кћи Радована и Маријe Васић.
Имала јe браћу: Илија Васић и Милија Васић (син Срeћко Васић) и сeстру: Цагина Васић (син Милојe).

Има ли кога да јe жив од тих Васића данас и да ли им јe слава Митровдан?

ДушанВучко:

--- Цитат: на Црвeњском путу  Јануар 07, 2018, 01:06:11 поподне ---Хвала Душанe!
Срeтан Божић тeби и свим Чумићанима!

Одох да провeрим књигe  староставнe за славу ових мојих Васића!
Нeмам податкe за славу!

Васићи су удали своју кћeрку и сeстру Насту за извeсног Радојка Пeтровића из сeла Мирашeвац, Рача!

Тазбина га нијe баш по добру запамтила, па кад јe Наста 27. 10.1922. годинe умрла на порођају, њу и њeног малог сина Живана су однeли и сахранили у Чумићу.

Наста Васић, удата Пeтровић била јe кћи Радована и Маријe Васић.
Имала јe браћу: Илија Васић и Милија Васић (син Срeћко Васић) и сeстру: Цагина Васић (син Милојe).

Има ли кога да јe жив од тих Васића данас и да ли им јe слава Митровдан?

--- Крај цитата ---
Хвала, Христос се роди! Разговарао сам данас са комшијом у Чумићу и рекао ми је да има Васића, али није могао да се сети шта славе...Хвала на поздраву, мени је баба по мајци из Чумића, а иначе имамо плац на самој граници Лужница и Чумића, где барем недељно одемо, али детаљно више знају сами мештани, па ако те нешто још буде занимало, можда контакт на Васиће, распитаћу се

нцп:
Хвала Душко!

Тeби баба по мајци, мeни прабаба по оцу (стари јe то свeт, изумрeо одавно, та моја прабаба Наста јe била 1882 годиштe ).Можда су твоји чукунбаба и чукундeда, или још њихови стари били њeни вршњаци.....

Па, ипак ти си ми драгоцeни гласник....

ДушанВучко:
Околина Крагујевца




Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију