Траг - корисне књиге, сајтови > Породичне фотографије

Породице Кусонић и Ракић из Бачке

<< < (3/4) > >>

Amicus:

--- Цитат: Rimidalv  Јануар 11, 2017, 03:38:41 поподне ---Јел постоји неки попис везан за ту сеобу?
--- Крај цитата ---

И не баш, за Барању први детаљнији пописи су из 1711/1713. године, дакле пре ништа или нема или није објављено, односно, има и ранијих пописа, али нису систематски, но специјално везано за ову сеобу нисам ништа видео.


--- Цитат: Sergio  Јануар 11, 2017, 03:45:59 поподне ---Питање је колико је и та 1702. год. уствари прецизан податак. Једно је сигурно, они су већ били у Сомбору средином прве деценије осамнаестог века. Да постоји неки прецизнији писани извор о њиховом доласку, ја верујем да би га мој отац већ пронашао.
Официрска традиција међу Ракићима је трајала само у почетку. Њихови потомци су временом постали обични земљорадници, паори.
--- Крај цитата ---

Мислим да јесте, ако је попис из те године, то је то... тада сте поменути (ако су то ваши?; не разматрам опцију да је могло бити тада и неких само презимењака, што уопште није немогуће... али да се то проверити, углавном).

Rimidalv:

--- Цитат: Amicus  Јануар 11, 2017, 06:55:25 поподне ---И не баш, за Барању први детаљнији пописи су из 1711/1713. године, дакле пре ништа или нема или није објављено, односно, има и ранијих пописа, али нису систематски, но специјално везано за ову сеобу нисам ништа видео.


--- Крај цитата ---

Јел доступан негде тај попис?

Sergio:

--- Цитат: Amicus  Јануар 11, 2017, 06:55:25 поподне ---Мислим да јесте, ако је попис из те године, то је то... тада сте поменути

--- Крај цитата ---

Ћале ми каже да није био у питању попис, већ списак аустријских милитара на нивоу жупаније. Мој предак се помиње у чину капетана.

Sergio:
Ево још једне старе фотографије. Човек са леве стране је бакин ујак (Кусонић). Њега сам већ помињао. Он се налази скроз десно на првој фотографији коју сам поставио у овој теми. На другој је младожења. Чини ми се да су ово аустроугарске униформе, али нисам сигуран. Можда неко други зна. Већ сам помињао да је током рата пребегао на страну српске војске јер није хтео да ратује против свог народа. Учествовао је у повлачењу преко Албаније и пробоју Солунског фронта. Умро је од тифуса пред крај рата. Човек са десне стране на овој фотографији је друг бакиног ујака.

Sergio:
Из књиге Миленка Бељанског:


Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију