Порекло становништва > БиХ - Република Српска

Порекло Вујовића из Прераца и Никшића, Никољдан

<< < (2/17) > >>

Бакс:
Ево и стабла моје гране породице које сам направио на основу ових података. Испрекидане линије представљају могућу или непотврђену везу, док линије представљају сигурну везу.
Прешкрабао сам нека имена, јер нисам желео да објављујем информације о људима без њиховог сагласја. Овако је најбоље.  :)

Селаковић:

--- Цитат: Бакс  Децембар 04, 2016, 04:10:51 поподне ---Желео бих да отворим тему о прерачким Вујовићима, који су се, према пореклу, у херцеговачко село Прераца доселили из Никшића. Сем разговора о Вујовићима, отворио бих ову тему и како би олакшао проналажење информација о овој породици многим Вујовићима који не знају много о својим прецима а живе расељениширом белог света. Уколико неки од њих виде ову тему, нека се укључе у расправу; тако ћемо доћи до што више података, а могуће и повезати неке конце на радост свих нас.  :)

--- Крај цитата ---

Бакс, све похвале за тему и пуно среће у даљем раду!

Бакс:

--- Цитат: Селаковић  Децембар 04, 2016, 04:31:15 поподне ---Бакс, све похвале за тему и пуно среће у даљем раду!

--- Крај цитата ---

Хвала, Селаче!
Морам признати, ове текстове почео сам да пишем након што си ти отворио тему о својим Селаковићима. Тад сам видео како то може фино да се одради.  :)

Уф, заборавих да напишем да ако неки форумаш дође до неких података, нека постави.  :D  :D

Селаковић:

--- Цитат: Бакс  Децембар 04, 2016, 04:35:23 поподне ---Хвала, Селаче!
Морам признати, ове текстове почео сам да пишем након што си ти отворио тему о својим Селаковићима. Тад сам видео како то може фино да се одради.  :)

Уф, заборавих да напишем да ако неки форумаш дође до неких података, нека постави.  :D  :D

--- Крај цитата ---

Хвала!  :) На нешем форуму добих много корисних података, савета, предлога и могућности за истраживање даљег порекла Селаковића. Међутим, што се тиче израде самог стабла од Селака па до данас, нико ми се није јавио јер је нешто видео на нашем форуму, то је све ишло посредством архива, црквених књига, друштвених мрежа и вучења људи за рукав  ;)

Бакс:
Као што пише у наслову, слава је Свети Никола. Занимљиво је и то да у околини има и других, несродних Вујовића, који такође славе Никољдан. Некако се баш задесило да на истом простору живе два рода која имају исто презиме и исту славу, а да нису истог порекла. За ове друге Вујовиће око Билеће каже се да су даљим пореклом из Куча.

Преслава је Шћепандан.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију