Аутор Тема: Длабочица Општина Куманово  (Прочитано 2261 пута)

Ван мреже Pastir

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
Длабочица Општина Куманово
« послато: Октобар 21, 2017, 11:58:53 пре подне »
Занима ме порекло становника овога краја. Мој деда је живео у овом месту и имао воденицу. Колонизацијом долазе у Банат,међутим немам никаквих података одакле су дошли у Длабочицу.
Молим Вас ако неко нешто зна да ми помогне око информација.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8462
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Длабочица Општина Куманово
« Одговор #1 послато: Октобар 21, 2017, 06:19:58 поподне »
Можете ли за почетак да напишете како се презивате и коју славу славите? Евентуално ако имате неко старије презиме или назив рода коме припадате, такође би било добро да напишете.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Pastir

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
Одг: Длабочица Општина Куманово
« Одговор #2 послато: Октобар 23, 2017, 01:29:37 поподне »
Презивамо се Петковић  а славимо славу Св.Николу. Знам да смо презимена добијали по дедином имену, док та пракса није укинута. Дакле по томе, мој прадеда се звао Петко, а пре њега је био Димитрије, јер се мој деда презивао Димитријевић а звао Милић.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8462
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Длабочица Општина Куманово
« Одговор #3 послато: Октобар 23, 2017, 02:38:35 поподне »
Презивамо се Петковић  а славимо славу Св.Николу. Знам да смо презимена добијали по дедином имену, док та пракса није укинута. Дакле по томе, мој прадеда се звао Петко, а пре њега је био Димитрије, јер се мој деда презивао Димитријевић а звао Милић.

Ово сам успео да нађем у књизи "Горња Пчиња" од Јована Трифуноског:

"Димитринци (4 к, св. Никола), досељени однекуда."

Ово је једини род који је у том селу славио Св. Николу када је Трифуноски вршио своја истраживања, тако да је овде вероватно у питању ваша породица. Нажалост, детаљнијих података нема. Ево и података о исељеним родовима, можда буде од помоћи:

"Исељени родови
Иваноски или Шопови (2 к), живе y Студеној Бари код Куманова. Тамо су дошли после 1912. г. из Длабочице у Пчињи. — После другог светског рата, углавном 1946, и 1947. г., од садашњих сеоских родова иселило се 14 домова. Они су прешли као колонисти у Глогоњ код Панчева."
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Pastir

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
Одг: Длабочица Општина Куманово
« Одговор #4 послато: Октобар 26, 2017, 10:00:55 пре подне »
Хвала Вам на одоговору