ДНК порекло > Дискусије о хаплогрупама

Y-днк хаплогрупа N

<< < (14/15) > >>

Ивица Јовановић:
Нашао сам линк. Бога ми ово може бити нешто преко Хуна или Авара. Али не налазим античку дна са простора који су у време сеоба насељавали Авари, бар не ово међу Србима што је. Од античких семплова видим неки Казакстан и околину Бајкалског језера али су узорци стари по 6000 година, не говоре много.

Никац:

--- Цитат: Ивица Јовановић  Август 24, 2022, 01:34:10 поподне ---Нашао сам линк. Бога ми ово може бити нешто преко Хуна или Авара. Али не налазим античку дна са простора који су у време сеоба насељавали Авари, бар не ово међу Србима што је. Од античких семплова видим неки Казакстан и околину Бајкалског језера али су узорци стари по 6000 година, не говоре много.

--- Крај цитата ---

Неке сродне гране су нађене код Кимерана и Сармата у Мађарској и Молдавији у гвозденом добу.
Код Хуна, Авара, Мађара није било ове гране.

Моја претпоставка је да се ради о Сарматима који су прешли на римску територију и романизовали се.

P.S. говорим о српској N-P189.2. Стари Мађари су имали N, али другу подграну, N1c.

Ивица Јовановић:
Суштински то би значило да је N дочекао Словене а не да је дошао заједно са њима, фасцинантно.

dko:

--- Цитат: Ивица Јовановић  Август 24, 2022, 02:12:54 поподне ---Суштински то би значило да је N дочекао Словене а не да је дошао заједно са њима, фасцинантно.

--- Крај цитата ---

ne, malo se promuvaj po forumu... nas N2 najblize poklapanje na karpatima, kod rusina (madjara, rumuna) najverovatnije stigli u 13. veku kod nas... ima par teorija, pa pogledaj malo da ne prepricavam, da ne pogresim nesto

Ивица Јовановић:
Управо наишао читајући баш на то.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију