Аутор Тема: Припадници различитих хаплогрупа у сликама  (Прочитано 274949 пута)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #380 послато: Август 08, 2016, 10:49:26 поподне »
Да, само што Ђоко боље игра кошарку. :) Шта ти мислиш Небо? :)

Нисам никад гледао Ђока како игра, можда је добар, али Славиша у сваком случају има титулу првака Европе, што се не може рећи за неке са црвеном бојом на дресу  ;)
http://www.novosti.rs/vesti/sport.295.html:375577-KK-Partizan-Evrotitula-za-sva-vremena
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #381 послато: Август 09, 2016, 08:10:09 пре подне »
Нисам никад гледао Ђока како игра, можда је добар, али Славиша у сваком случају има титулу првака Европе, што се не може рећи за неке са црвеном бојом на дресу  ;)
http://www.novosti.rs/vesti/sport.295.html:375577-KK-Partizan-Evrotitula-za-sva-vremena
Небо гробаре непоправљиви!!! :)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #382 послато: Август 09, 2016, 01:23:26 поподне »
Небо гробаре непоправљиви!!! :)

Шта ћеш, то је јаче од разума... 
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #383 послато: Август 09, 2016, 08:44:56 поподне »
Мандић из Смиљана (E1b)




Извор: Мирко Марковић - "О етногенези становништва Лике"

Аутор даје занимљиву "класификацију" расног типа. Чини се да издваја још једну групу поред ове "романско-црновлашке". У питању је тип "личко-буњевачког Хрвата" (у највећем броју случајева припадници I2a DS?).

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #384 послато: Август 09, 2016, 10:35:50 поподне »

Извор: Мирко Марковић - "О етногенези становништва Лике"

Аутор даје занимљиву "класификацију" расног типа. Чини се да издваја још једну групу поред ове "романско-црновлашке". У питању је тип "личко-буњевачког Хрвата" (у највећем броју случајева припадници I2a DS?).

Небојша, знам за ову књигу и ако се мало боље погледа, мени она личи на типичан антисрбизам хрватског типа са примјесама расизма.

Као имају Власи који су бијели па су то Буњевци католици, а имају Власи који су црни па су то Срби православни. Приче за малу дјецу, без икаквог научног основа...

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #385 послато: Август 09, 2016, 10:37:27 поподне »
Небојша, знам за ову књигу и ако се мало боље погледа, мени она личи на типичан антисрбизам хрватског типа са примјесама расизма.

Као имају Власи који су бијели па су то Буњевци католици, а имају Власи који су црни па су то Срби православни. Приче за малу дјецу, без икаквог научног основа...

Има и тога, наравно. Окрени-обрни и код једних и код других доминира динарски тип.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #386 послато: Август 09, 2016, 11:53:12 поподне »
Мени ликови из књиге који су окарактерисани као "романски црновлашки тип" личе на људе из ЦГ. Конкретно на људе које сам виђао што по литератури што уживо нпр на североистоку ЦГ (Пљевља, Бијело Поље, Дурмитор).
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #387 послато: Август 09, 2016, 11:57:12 поподне »
Мени ликови из књиге који су окарактерисани као "романски црновлашки тип" личе на људе из ЦГ. Конкретно на људе које сам виђао што по литератури што уживо нпр на североистоку ЦГ (Пљевља, Бијело Поље, Дурмитор).

Динарци! :) У личкој ношњи још више личе на људе из ЦГ. ;)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #388 послато: Август 10, 2016, 12:00:45 пре подне »
Динарци! :) У личкој ношњи још више личе на људе из ЦГ. ;)

Да, и ношња је јако слична.
Него, ови лички су Моровласи, а тај северни део ЦГ су населила баш племена која су у позном средњем веку називана влашким...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #389 послато: Август 10, 2016, 12:07:34 пре подне »
Да, и ношња је јако слична.
Него, ови лички су Моровласи, а тај северни део ЦГ су населила баш племена која су у позном средњем веку називана влашким...

Небо, не верујем да то има неке везе. Тако изгледају вероватно и Хрвати из западне Херцеговине, где је словенска комбинација I2a + R1a преко 80%, итд. Једноставно је у питању динарски појас.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #390 послато: Август 10, 2016, 12:22:17 пре подне »
Небо, не верујем да то има неке везе. Тако изгледају вероватно и Хрвати из западне Херцеговине, где је словенска комбинација I2a + R1a преко 80%, итд. Једноставно је у питању динарски појас.

Да, слажем се. Ти називи "власи", "моровласи" су више социјална, а у мешовитим срединама и верска категорија.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #391 послато: Август 10, 2016, 12:24:03 пре подне »
Један занимљив човек, Благоје Јововић, од Јововића – Брајовића из Косића, Бјелопавлића, (вероватно Е1б), човек који је извршио атентат на Павелића:



„Почетком 1957. године један бивши италијански генерал, који је од раније познавао Павелића из Италије, и са којим је био пријатељ, открио је Павелића. Овај италијански генерал био је у Аргентини и пријатељ српском емигранту Јови Џоњевићу, коме је открио место боравка и маршуте кретања Анта Павелића. Од тог тренутка, поморски капетан Јаков Јововић са бившим припадницима четничког покрета отпочео је припреме атентата на Павелића. Подаци нису садржали информације о правом идентитету Анте Павелића, већ само где се налазио и куда се кретао. Планом убиства руководио је Јаков Јововић, а добровољно се пријавио његов рођак Благоје Јововић. Касније му је придодат Мило Кривокапић. Одлука је донесена да се атентат изврши 9. априла 1957. године, односно, уочи велике прославе велике хрватске емиграције у Аргентини...“

„...Раздвојили су се, ја се склонио за једно велико дрво у дрвореду, видим како се Павелић окреће наоколо, и наставља да иде, са ташном у руци. Кренем за њим. Брзим кораком. Скоро трчим. Долазим на седам –  осам метара. Павелић ме је осјетио,  видео…  почео да виче: “Мајку ти јебем српско – јеврејску, комунистичку! Чујем пуцањ, не знам одакле долази. Не стајем. Трчим право на Павелића.  Дођем на два – три метра и пуцам. Једном. Други пут! Пуцам му у леђа, онако како је бјежао. Два пута у њега...“

Цео текст на:
http://www.vaseljenska.com/misljenja/malo-poznata-istorija-kako-je-zavrsio-zlocinac-ante-pavelic/
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #392 послато: Август 18, 2016, 05:04:56 поподне »


Генерал Михаиловић у селу Планиница испод Равне Горе, у дворишту кафане Добрице Ћировића (седи на десној страни), 11. септембра 1944. године.

Ћировићи из Планинице R1b источна "морачки" хаплотип.

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #393 послато: Август 18, 2016, 05:13:09 поподне »


Извињење и поздрав свима, нешто ми не иде постављање фотографија.


Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #394 послато: Август 18, 2016, 05:19:42 поподне »
Ево још нешто занимљиво. Богдановићи из Рогавчине код Александровца Жупског R1a Z92.

Изаћи ћу мало из наслова теме, те с обзиром на постигнути успех на олимпијади, уместо носилаца поменутог ипсилон хромозома прилажем слику једног женског члана те фамилије, мале Тијане  :D


Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #395 послато: Август 18, 2016, 06:02:18 поподне »
Ево још нешто занимљиво. Богдановићи из Рогавчине код Александровца Жупског R1a Z92.

Изаћи ћу мало из наслова теме, те с обзиром на постигнути успех на олимпијади, уместо носилаца поменутог ипсилон хромозома прилажем слику једног женског члана те фамилије, мале Тијане  :D


Баш малопре размишљам о пореклу наших освајача медаља, имајући намеру да нешто напишем. Баш кренем од Тијане, видим да је из Крушевца, али не успех наћи од којих Богдановића. Хвала, Лепеничанин!  :)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #396 послато: Август 18, 2016, 06:57:27 поподне »
А Штефанек?
Човек, барем према ономе што видех на вестима, сав пуца од србства!?
Јел неки Словак, шта ли је?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #397 послато: Август 18, 2016, 07:13:05 поподне »
А Штефанек?
Човек, барем према ономе што видех на вестима, сав пуца од србства!?
Јел неки Словак, шта ли је?

Ја бих по именима рекао да је отац Дамир Хрват а мајка Ђенђика Мађарица, али ево шта је мајка изјавила на писања из комшилука: "Мој Давор није Хрват, то неко пише глупости и он је то и демантовао. Он је држављанин Србије и ми смо га отхранили тако да припада Србији. Никада се национално нисмо опредељивали, били смо Југословени, али ће се он увек борити за Србију."

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #398 послато: Август 18, 2016, 07:15:28 поподне »
А Штефанек?
Човек, барем према ономе што видех на вестима, сав пуца од србства!?
Јел неки Словак, шта ли је?

Требало би да је Буњевац.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #399 послато: Август 18, 2016, 07:17:52 поподне »
Требало би да је Буњевац.

Штефанек није буњевачко презиме. Негдје сам прочитао да му је отац из Бјеловара родом. Дакле по оцу или је Хрват или могуће и Чех, с обзиром да у том дијелу Хрватске има прилично Чеха.