Аутор Тема: Нормански освајачки походи на Балкану од 1081 до 1108 н.е.  (Прочитано 882 пута)

Ван мреже Aca

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 47
  • I1>P109>FGC33034

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5102
Одг: Нормански освајачки походи на Балкану од 1081 до 1108 н.е.
« Одговор #1 послато: Новембар 09, 2023, 01:00:44 поподне »
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid046nxjJdxKNKhKZ22V1AYaUA24snr7ukKS88X1vHnTei4AwrjGbiT6S3mJiQmAsnyl&id=100075520944042&mibextid=dgqSAO

Када отварате нову тему, добро би било да напишете бар једну реченицу шта је циљ или ваша намјера са отварањем теме. Линк на књигу сте могли објавити и на досад отвореним темама.

Ван мреже Aca

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 47
  • I1>P109>FGC33034
Одг: Нормански освајачки походи на Балкану од 1081 до 1108 н.е.
« Одговор #2 послато: Новембар 09, 2023, 02:21:14 поподне »
Намера ми је била да поделим књигу која поред историјског аспекта може бити занимљива за нас које интересује порекло племена Дробњака. На којој теми на подфоруму “Књиге” се постављају линкови за преузимање књига? Слободно обришите и пребаците тамо.
« Последња измена: Новембар 09, 2023, 02:23:47 поподне Aca »

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5246
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Нормански освајачки походи на Балкану од 1081 до 1108 н.е.
« Одговор #3 послато: Новембар 09, 2023, 02:27:38 поподне »
Само да додам да је књига доступна за читање члановима Порекла и у дигиталној библиотеци.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5102
Одг: Нормански освајачки походи на Балкану од 1081 до 1108 н.е.
« Одговор #4 послато: Новембар 09, 2023, 02:58:02 поподне »
Намера ми је била да поделим књигу која поред историјског аспекта може бити занимљива за нас које интересује порекло племена Дробњака. На којој теми на подфоруму “Књиге” се постављају линкови за преузимање књига? Слободно обришите и пребаците тамо.

Тема може бити занимљива и за расправу. Пребацићу је стога у историјски дио.

На мрежи Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 878
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Нормански освајачки походи на Балкану од 1081 до 1108 н.е.
« Одговор #5 послато: Новембар 09, 2023, 05:00:29 поподне »
Ако су уопште од Нормана а не од Гота, Варјага или неких трећих. Јер онај један у Украјни се одвојио прилично рано, односно није повратна миграција са Балкана. Мало је тешко повезати то са Норманима из врло простог разлога да је готово немогуће да није опстала нити једна братска грана на Сицилији (Италији), Нормандији или Данској већ је први  рођак тек у Шведској. Наравно не искључујем могућност Норманског порекла у потпуности, то што је ова грана опстала а друге нису може бити и последица живота који су водили (стални ратови) али опет. Ако Дробњаци желе искрено да открију порекло те своје гране онда треба да почну да тестирају људе ван познатих оквира у којима су се кретали Дробњаци. Ту пре свега мислим на исток, Македонију и даље.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5102
Одг: Нормански освајачки походи на Балкану од 1081 до 1108 н.е.
« Одговор #6 послато: Новембар 09, 2023, 06:34:32 поподне »
Ако су уопште од Нормана а не од Гота, Варјага или неких трећих. Јер онај један у Украјни се одвојио прилично рано, односно није повратна миграција са Балкана. Мало је тешко повезати то са Норманима из врло простог разлога да је готово немогуће да није опстала нити једна братска грана на Сицилији (Италији), Нормандији или Данској већ је први  рођак тек у Шведској. Наравно не искључујем могућност Норманског порекла у потпуности, то што је ова грана опстала а друге нису може бити и последица живота који су водили (стални ратови) али опет. Ако Дробњаци желе искрено да открију порекло те своје гране онда треба да почну да тестирају људе ван познатих оквира у којима су се кретали Дробњаци. Ту пре свега мислим на исток, Македонију и даље.

Ако мислиш на Дробњаке, већ сам негдје помињао да постоји један тестирани из њиховог рода са презименом Пуљезе. Мислим да се ради о Италијану и да је радио само маркере на ФТДНА. Он би рецимо био интересантан за дубинско тестирање.

Мислим да су код Дробњака још увијек све опције на столу, па и она да су потомци оног викинга из Бјорнове екипе, који је пропустио да се укрца на брод када су напуштали Сицилију, у  петој сезони чини ми се.

На мрежи Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 878
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Нормански освајачки походи на Балкану од 1081 до 1108 н.е.
« Одговор #7 послато: Новембар 09, 2023, 06:53:20 поподне »
Ако је то онај исти Pugliese о коме се давно писало на форуму он у презимену носи информацију да је пореклом вероватно из Пуглије односно Apulia региона. Тај се регион наслања на Јадранску обалу, мож свашта ту да буде.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже Владимир Бојановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1358
  • I2>PH908>Y52621>FT190799 Лимски (Тарски) Никшић
Одг: Нормански освајачки походи на Балкану од 1081 до 1108 н.е.
« Одговор #8 послато: Новембар 09, 2023, 07:41:14 поподне »
Ако су уопште од Нормана а не од Гота, Варјага или неких трећих. Јер онај један у Украјни се одвојио прилично рано, односно није повратна миграција са Балкана. Мало је тешко повезати то са Норманима из врло простог разлога да је готово немогуће да није опстала нити једна братска грана на Сицилији (Италији), Нормандији или Данској већ је први  рођак тек у Шведској. Ако Дробњаци желе искрено да открију порекло те своје гране онда треба да почну да тестирају људе ван познатих оквира у којима су се кретали Дробњаци. Ту пре свега мислим на исток, Македонију и даље.
Тако је. Нормани=Дробњаци=чист (аматерски) сензационализам.
« Последња измена: Новембар 09, 2023, 07:42:46 поподне Владимир Бојановић »

Ван мреже CosicZ

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 897
  • Ђурђевдан Y:I1>P109>FGC22045 Панчево
Одг: Нормански освајачки походи на Балкану од 1081 до 1108 н.е.
« Одговор #9 послато: Новембар 10, 2023, 05:47:24 пре подне »
Ако је то онај исти Pugliese о коме се давно писало на форуму он у презимену носи информацију да је пореклом вероватно из Пуглије односно Apulia региона. Тај се регион наслања на Јадранску обалу, мож свашта ту да буде.
https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=472.msg29784#msg29784
https://www.familytreedna.com/public/yDNA_I-P109?iframe=ycolorized
Такође и овде:

https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1vUVGMnK_Jqmyq_ZT0aiAS2bxaFtSgc4&usp=sharing


На мрежи Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 878
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже dko

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 502
Одг: Нормански освајачки походи на Балкану од 1081 до 1108 н.е.
« Одговор #11 послато: Децембар 21, 2023, 12:06:57 поподне »
Ако мислиш на Дробњаке, већ сам негдје помињао да постоји један тестирани из њиховог рода са презименом Пуљезе. Мислим да се ради о Италијану и да је радио само маркере на ФТДНА. Он би рецимо био интересантан за дубинско тестирање.

Мислим да су код Дробњака још увијек све опције на столу, па и она да су потомци оног викинга из Бјорнове екипе, који је пропустио да се укрца на брод када су напуштали Сицилију, у  петој сезони чини ми се.

ne znam da li je na forumu razmatrano predanje magazina iz konjica koji su ispali drobnjaci a u kom se pominje italija? ne znam ni da li su magazinovici iz trebinja testirani, ali da okacim za svaki slucaj: Историја Магазиновића од прије Кандијског рата је магловита, али ваља и овом приликом истаћи предање коњичких Магазина о поријеклу из Италије, у давнини, што је подударно предањима површких Љубибратића и Укропина.

ovo je iz clanka gorana komara. ne secam se nikakvog predanja drobnjackog gde se pominje italija, a znamo svi za takve price za ovu ekipu I1-Z63 iz trebinja. pa reko, da proverim - imaju li magazini iz konjica i direkt predanje o drobnjaku? je li radjen nekakav dubinski test da se vidi gde magazini stoje vizavi mejnstrim drobnjaka? vidim i da slave mitrovdan, ne-drobnjacku slavu a koju slave buhe, druga I1-P109 druzina. opet, navode i staru slavu jovanjdan...

https://xn----7sbepbnaaey7cfz7c1uc.xn--90a3ac/node/335?fbclid=IwAR08mwUifdZE-PzQenbb0ovNOwUcg9Q6UowEXyWw8ZqBgs0MxuGnDZ7zMTU

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 951
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Нормански освајачки походи на Балкану од 1081 до 1108 н.е.
« Одговор #12 послато: Децембар 21, 2023, 12:15:40 поподне »
За друге читаоце форума, да не мислите да је у претходној поруци неки злонамерни линк...

У питању је ћирилични домен "ћирилица-требиње.срб"

Ван мреже Слобо

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 74
Одг: Нормански освајачки походи на Балкану од 1081 до 1108 н.е.
« Одговор #13 послато: Децембар 21, 2023, 09:49:49 поподне »
ne znam da li je na forumu razmatrano predanje magazina iz konjica koji su ispali drobnjaci a u kom se pominje italija? ne znam ni da li su magazinovici iz trebinja testirani, ali da okacim za svaki slucaj: Историја Магазиновића од прије Кандијског рата је магловита, али ваља и овом приликом истаћи предање коњичких Магазина о поријеклу из Италије, у давнини, што је подударно предањима површких Љубибратића и Укропина.

ovo je iz clanka gorana komara. ne secam se nikakvog predanja drobnjackog gde se pominje italija, a znamo svi za takve price za ovu ekipu I1-Z63 iz trebinja. pa reko, da proverim - imaju li magazini iz konjica i direkt predanje o drobnjaku? je li radjen nekakav dubinski test da se vidi gde magazini stoje vizavi mejnstrim drobnjaka? vidim i da slave mitrovdan, ne-drobnjacku slavu a koju slave buhe, druga I1-P109 druzina. opet, navode i staru slavu jovanjdan...

https://xn----7sbepbnaaey7cfz7c1uc.xn--90a3ac/node/335?fbclid=IwAR08mwUifdZE-PzQenbb0ovNOwUcg9Q6UowEXyWw8ZqBgs0MxuGnDZ7zMTU

Не знам како му је одређено да припада роду Дробњака. Пробао сам да убацим његове податке у Невген и ништа не може да му одреди. (И1 - 100% али ништа испод) Можда ја нешто гријешим...
Постоји и Магазин са даламтинских острва који је одређен као  Q-M378>L245 (23andMe)... Иначе, интересантна идеја да су сви ови херцеговачки И1 мођда некада прешли из Италије ( Остроготи?)