Аутор Тема: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон  (Прочитано 56514 пута)

Аксић

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #40 послато: Децембар 02, 2014, 06:06:50 поподне »
Може ли неко да ми ово преведе:

Results for your Y-DNA testing have been delayed. We have updated your predicted completion date, and action by you is not usually required. Note that predicted dates are an estimate and subject to lab volume and quality control. There are several possible reasons for the delay. The frist is elevated lab demand for this test. The second is that one or more panels did not produce clear results and is being rerun.

Less commonly, your sample failed. In this case, if we have an unused vial in storage, we have begun extracting DNA from it. If we need a new sample and do not have one in storage, we will mail another DNA kit to your address on file.

Ван мреже rajo

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 148
  • E-BY14160
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #41 послато: Децембар 02, 2014, 08:15:39 поподне »
Не секирај се ништа, пренатрпани су послом, па то твоје касни. Већ ми се то једном десило, а и тренутно ми је један узорак у истом овом стању. Значи, мораш да се стрпиш.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #42 послато: Децембар 29, 2014, 03:56:18 поподне »
Слична порука се сад налази и на страници за моје резултате. Требали су ових дана да буду готови, али све је пролонгирано за наредних месец дана.



Аксић

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #43 послато: Фебруар 02, 2015, 09:08:05 пре подне »
Мој узорак је стигао у ФТДНА лабораторији 03.09.2014  и стигао ми је исход за панел два,  24.10.2014 - значи за 7 недеља и два дана (за 51 дан) и очекивао сам да ће ми стићи панел један најкасније до средином децембра, међутим од тога није било ништа још увек чекам на панел један. Ја сам у међувремену 01.12.2014 наручио панел три. За панел један веровали или не четири пута заредом су давали нове рокове као биће готов панел један за 1 до 2 недеље па повечају на 6 до 8 недеља, па то истекне онда опет повечају, а за панел три два пут су мењали рокове, сад као стоји да ће панел један и касније наручени панел три бити готови у периоду 02/11/2015 - 02/25/2015.

Од како су добили мој узорак до дана данашњег има укупно 21 недеља и 5 дана (данас је 153 дан) то су укупно пет пуних месеци веома дуг период, разочарао сам се нисам ни сањао  да ће ово да ме снађе. За њих немам више стрпљења и живаца, они су неозбиљни и лажови. После свега сумњам да ће и овај нови рок који су ми дали да ће га испоштовати, ако ми не буде стигао резултат за панел један до 25. фебруара ј. им све. И касније наручени панел три је већ требао бити готов прошло је два месеца, односно осам недеља. 
« Последња измена: Фебруар 02, 2015, 09:10:28 пре подне Аксић »

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #44 послато: Фебруар 02, 2015, 01:52:00 поподне »
Мој узорак је стигао у ФТДНА лабораторији 03.09.2014  и стигао ми је исход за панел два,  24.10.2014 - значи за 7 недеља и два дана (за 51 дан) и очекивао сам да ће ми стићи панел један најкасније до средином децембра, међутим од тога није било ништа још увек чекам на панел један. Ја сам у међувремену 01.12.2014 наручио панел три. За панел један веровали или не четири пута заредом су давали нове рокове као биће готов панел један за 1 до 2 недеље па повечају на 6 до 8 недеља, па то истекне онда опет повечају, а за панел три два пут су мењали рокове, сад као стоји да ће панел један и касније наручени панел три бити готови у периоду 02/11/2015 - 02/25/2015.

Од како су добили мој узорак до дана данашњег има укупно 21 недеља и 5 дана (данас је 153 дан) то су укупно пет пуних месеци веома дуг период, разочарао сам се нисам ни сањао  да ће ово да ме снађе. За њих немам више стрпљења и живаца, они су неозбиљни и лажови. После свега сумњам да ће и овај нови рок који су ми дали да ће га испоштовати, ако ми не буде стигао резултат за панел један до 25. фебруара ј. им све. И касније наручени панел три је већ требао бити готов прошло је два месеца, односно осам недеља.

И ја бих рекао да су стварно претјерали. Искрено говорећи, нисам имао оваквих проблема са њима. Углавном су ми резултати стизали и прије назначеног рока.

Имам информацију да посебно воле да одуговлаче код припадника хаплогрупе R1a, a ни J2b M205 им нису драги... :)

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #45 послато: Фебруар 04, 2015, 12:10:31 поподне »
Ja sam pokrenuo priču 06/11/2014. (uplatio i uputio zahtev), oni mi poslali bočice, ja im poslao uzorak DNK 12/12/2014., u labaratoriju stigao uzorak 18/12/2014., procenjeno da će rezultat biti gotov 15/01/2015 - 29/01/2015, i još uvek ništa. Nema nikakvog obaveštenja, mada sam ja čuo od jednog poznanika da su imali problem sa dobavljačem neke laboratorijske opreme pa zbog toga kasne svima, ali voleo bih da mi daju bar neku informaciju za koliko se ta procena kada će biti gotovo dalje prolongira. Hteo sam da ih pitam ali nikako da provalim na koju mejl adresu da im se obratim. Na sajtu myFTDNA nigde ne vidim njihovu adresu, samo sam uspeo da nađem tel. ali ne bih baš da ih zovem, koliko sam dobar sa engleskim dok bih im objasnio stigao bi mi račun veći nego što sam dao za test. Evo sad će ovih dana biti ravno tri meseca od kad sam poslao zahtev za testiranje. Stvarno nisam očekivao da će se to toliko odugovlačiti.

Аксић

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #46 послато: Фебруар 04, 2015, 01:08:41 поподне »
Ja sam pokrenuo priču 06/11/2014. (uplatio i uputio zahtev), oni mi poslali bočice, ja im poslao uzorak DNK 12/12/2014., u labaratoriju stigao uzorak 18/12/2014., procenjeno da će rezultat biti gotov 15/01/2015 - 29/01/2015, i još uvek ništa. Nema nikakvog obaveštenja, mada sam ja čuo od jednog poznanika da su imali problem sa dobavljačem neke laboratorijske opreme pa zbog toga kasne svima, ali voleo bih da mi daju bar neku informaciju za koliko se ta procena kada će biti gotovo dalje prolongira. Hteo sam da ih pitam ali nikako da provalim na koju mejl adresu da im se obratim. Na sajtu myFTDNA nigde ne vidim njihovu adresu, samo sam uspeo da nađem tel. ali ne bih baš da ih zovem, koliko sam dobar sa engleskim dok bih im objasnio stigao bi mi račun veći nego što sam dao za test. Evo sad će ovih dana biti ravno tri meseca od kad sam poslao zahtev za testiranje. Stvarno nisam očekivao da će se to toliko odugovlačiti.

Колико си маркера наручио?  Њихова мејл адреса је: [email protected]

Ма каква опрема то је само изговор. Они су јако позната лабораторија у свету, код њих се тестирају људи широм света и они имају велике приходе, може да купе хиљаду и хиљаду опрема а не једну.

Па ваљда су ти дали нови рок, уђи на свој налог и провери, не верујем да ти још увек стоји "15/01/2015 - 29/01/2015. или?

 

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #47 послато: Фебруар 04, 2015, 03:18:41 поподне »
Naručio sam 12 markera, potajno se nadam da će se desiti da urade možda na 25 jer sam čuo da se dešava da na 12 ne mogu da odrede haplogrupu pa onda ,,na račun kuće'' urade na veći br. markera. Ma zezam se, da mi bar urade na ovih 12, uvenuh više čekajući. Promene datuma nema, i dalje stoji 01/15/2015 - 01/29/2015. Ako se do petka ništa ne desi moraću da im pišem.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #48 послато: Фебруар 04, 2015, 07:24:38 поподне »
Naručio sam 12 markera, potajno se nadam da će se desiti da urade možda na 25 jer sam čuo da se dešava da na 12 ne mogu da odrede haplogrupu pa onda ,,na račun kuće'' urade na veći br. markera. Ma zezam se, da mi bar urade na ovih 12, uvenuh više čekajući. Promene datuma nema, i dalje stoji 01/15/2015 - 01/29/2015. Ako se do petka ništa ne desi moraću da im pišem.

Боље им пиши одмах, јер можеш да се позовеш да је предвиђени рок прошао, па макар да ти кажу који је следећи.



Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #49 послато: Фебруар 06, 2015, 08:26:21 пре подне »
Јуче сам им писао и поставио питање шта се дешава са мојим резултатима теста, а данас добих ово, али не и одговор:

Dear Valued Customer,
 
Since 2012 Family Tree DNA has teamed up with MyHeritage to integrate our DNA tests to their international customer base of 80 millions users.  This represents an additional step by Family Tree DNA in expanding into new markets for the benefit of our more than 8,100 Surname and Geographic Projects.
 
Family Tree DNA is again partnering with MyHeritage to offer a limited-time price reduction on MyHeritage's specialized historical records collection, SuperSearch.  You will save over 50% when you sign up for a new MyHeritage subscription or renew your existing MyHeritage subscription.
 
SuperSearch is the perfect companion to DNA for boosting your family history research.  SuperSearch includes:
 
 • More than 6 billion historical records
 • 1.5 billion exclusive family tree profiles
 • Birth, marriage, death, and cencus records
 • World's largest collection of historical newspapers
 • Millions of tombstone photos
 • Hundreds of exclusive online databases
 • Millions more records added each month
 
Automated Record Matching
 
With this unique offer, you will also enjoy full access to MyHeritage’s Record Matching Technology at no additional cost.  This extremely powerful feature automatically matches historical records to names in your MyHeritage family tree.
 
Plus All Family Tree Tools
 
This offer comes with a PremiumPlus account on MyHeritage which provides these benefits:
 • Premium Family Tree Builder genealogy software for Windows and Mac
 • Unlimited capacity for your family tree and photos
 • Free Smart Matches – matches between your tree and all other trees on MyHeritage, to discover new relatives
 
All of these features, which include everything MyHeritage has to offer, are now available to Family Tree DNA customers and friends for unlimited one year access at the exclusive special price of $99.95.  This represents a savings of more than 50% over the regular price. 
 

This offer is only available until February 9, 2015.  This is outstanding value at 1/3 of the price of Ancestry.com’s competing service.  Together, Family Tree DNA and MyHeritage represent the most advanced combination of genealogical research tools available in the market.
 


Аксић

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #50 послато: Фебруар 06, 2015, 09:42:25 пре подне »
vojinena,

Одговор ће да добијеш можда данас, можда за четири, можда за десет дана нема ту правила. Када сам им ја писао први пут, одговор сам добио после седам дана, писао сам им још једном то је било средином децембра и одговорили су ми после другог дана. Надам се да нећу морати да им пишем по трећи пут и да ће да ми стигну резултати до 25 фебруара. Ако опет промене рокове на оба панела полудећу, ако се то деси биће пети нови рок за панел један и трећи рок за панел три. У случају да се то деси писаћу им све и свашта, биће ту увреде и псовке свакако, јер доста сам више био стрпљив.   

« Последња измена: Фебруар 06, 2015, 09:43:59 пре подне Аксић »

mladjo

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #51 послато: Фебруар 06, 2015, 11:50:24 пре подне »
vojinena,

Одговор ће да добијеш можда данас, можда за четири, можда за десет дана нема ту правила. Када сам им ја писао први пут, одговор сам добио после седам дана, писао сам им још једном то је било средином децембра и одговорили су ми после другог дана. Надам се да нећу морати да им пишем по трећи пут и да ће да ми стигну резултати до 25 фебруара. Ако опет промене рокове на оба панела полудећу, ако се то деси биће пети нови рок за панел један и трећи рок за панел три. У случају да се то деси писаћу им све и свашта, биће ту увреде и псовке свакако, јер доста сам више био стрпљив.   

Шарко,
без обзира колико каснили резултати теста, не мислим да су рјешење псовке и увриједе на рачун ФТДНА, јер поменутим поступком можеш произвести контра ефекат (њима се можда не жури)...боље се наоружати додатним стрпљењем.
« Последња измена: Фебруар 06, 2015, 11:53:59 пре подне млађо »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #52 послато: Фебруар 06, 2015, 01:28:22 поподне »
Тај сам мејл vojinena јутрос добио и ја. У питању је циркуларно писмо и нема везе са твојим упитом. Одговор ћеш вероватно добити током дана или у наредних неколико дана.



Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #53 послато: Фебруар 06, 2015, 07:43:50 поподне »
Управо тако, данас поподне добих одговор:

Hello,

We apologize for the delay in reporting your results on your Y-DNA Test.

In the last few months a supplier of an important component of our Y-DNA tests ceased production of that component, somewhat unexpectedly. In order to complete our Y-DNA tests we had to upgrade to the next generation of sequencers to most efficiently process the test. In effect this caused an unexpected R and D project within the lab.

Our lab has been very meticulous in the development of this new procedure because the reliability of your results is paramount, however Research & Development takes time. The Lab has completed and successfully tested each step of the process to reach the level of confidence necessary to begin reporting results, however we do have a respectable backlog that will take several weeks of overtime to clear up. We will be much faster in the future with this test.

We have resumed production and have placed your test in a high priority status. Unfortunately, we have to work through the backlog that is a consequence of the change required.

Thank you for your understanding and patience.


Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #54 послато: Фебруар 20, 2015, 10:20:35 поподне »
Мени су данас померили очекивани рок за нових месец и по дана.



Аксић

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #55 послато: Фебруар 20, 2015, 10:58:25 поподне »
Мени су данас померили очекивани рок за нових месец и по дана.

 :( Сада радиш надограђивање са 37 на 67/111 маркера или? Ти си Тодоровић ако се не варам и припадник си хаплогрупе И1 и теби нису могли да утврде подграну на 37 маркера као и мени. И мојим пријатељима су померили рокове, једном су требали први резултати да стигну до 19. фебруара, међутим одложили су за две недеље, а остала два панела касниће сигурно још месец дана а можда и више, а другом су повечали и померили рок исто за две недеље тј. за крајем марта.

Ја сам се много нервирао што ми је каснио резултат, сада знам због чега је толико дуго каснио, зато што нису могли да ми утврде подграну на 37 макркера.
« Последња измена: Фебруар 20, 2015, 11:00:39 поподне Аксић »

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #56 послато: Фебруар 20, 2015, 11:16:15 поподне »
:( Сада радиш надограђивање са 37 на 67/111 маркера или? Ти си Тодоровић ако се не варам и припадник си хаплогрупе И1 и теби нису могли да утврде подграну на 37 маркера као и мени. И мојим пријатељима су померили рокове, једном су требали први резултати да стигну до 19. фебруара, међутим одложили су за две недеље, а остала два панела касниће сигурно још месец дана а можда и више, а другом су повечали и померили рок исто за две недеље тј. за крајем марта.

Ја сам се много нервирао што ми је каснио резултат, сада знам због чега је толико дуго каснио, зато што нису могли да ми утврде подграну на 37 макркера.

Не знам како нису могли да ти утврде, кад ти прилично добро упадаш у М458. Чак си близак са неким породицама попут двојице тестираних Дуњића из Александровца.

Што се Тодоровића тиче, чини ми се да је само мало измутирани хаплотип који упада у И1 П109 род Дробњака.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #57 послато: Фебруар 21, 2015, 12:37:33 пре подне »
Ово је посебан тест, наручен око месец дана после Тодоровића, тестирање на 25 маркера.

Везано за Тодоровиће, то ћу гледати да тестирам неки од снп-ова у будућности, не би ли њихова слика била нешто јаснија.



Ван мреже Željko

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 295
  • I1-P109>FGC22061
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #58 послато: Фебруар 21, 2015, 11:02:21 поподне »
Што се Тодоровића тиче, чини ми се да је само мало измутирани хаплотип који упада у И1 П109 род Дробњака.
Zanimljivo. To je onaj što je pod rodom L?
Језик је од меса и свашта меље.

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #59 послато: Јул 02, 2015, 12:02:29 поподне »
Наручио сам један тест 14. априла , нису ми послали лозинку за налог, после када је пакет послат за Америку, требало му је два месеца да стигне. Нисам још чуо за случај да пакет путује толико