ДНК порекло > Научни радови

Медицина и Генетика

<< < (2/6) > >>

Лепеничанин:

--- Цитат ---Haemochromatosis
--- Крај цитата ---

Ја сам одавно то прочитао и уплашио се, али сви су ми резултати одувек били добри, тако да мислим да у нашој популацији где смо сви доста "шареног" порекла, има много мање случајева него што се дешава у САД где су се "слични сличнима радовали".

Иначе ми је јетра двоструко већа од просечне, али немам никаквих негативних промена. Ипак сам Келт само по праоцу.  ::)

Жика:
Хмм, је л` редовно контролишеш засићеност трансферина и серумског феритина? Провери те две вредности чешће, забрињавајуће је повећање јетре. У случају Хемохроматозе, помаже само пуштање крви, може и пијавицама - није шала!!!!

Лепеничанин:
Хвала на бризи!

Искрено, више сам бринуо због деце. Надам се да ипак неће бити проблема, пратићемо анализе и убудуће.

Милош:
Cличнo oвoмe, иaкo нeмa вepoвaтнo вeликe вeзe ca Y xpoмoзoмoм, je и нпp. и мултиплe cклepoзa, кoja бeлeжи пoвeћaнo пpиcуcтвo у Eвpoпи и CAД-у, a cмaњуje ce кaкo ce идe кa eквaтopу. Cличaн je cлучaj и ca витилигoм...

vojinenad:

--- Цитат: Милош  Септембар 25, 2016, 09:51:03 поподне ---Cличнo oвoмe, иaкo нeмa вepoвaтнo вeликe вeзe ca Y xpoмoзoмoм, je и нпp. и мултиплe cклepoзa, кoja бeлeжи пoвeћaнo пpиcуcтвo у Eвpoпи и CAД-у, a cмaњуje ce кaкo ce идe кa eквaтopу. Cличaн je cлучaj и ca витилигoм...

--- Крај цитата ---
За мултипле склерозу сам негде давно прочитао да се јавља само у оним деловима света где су у својим освајањима допрли Нормани. Рецимо у Кини нису знали за ову болест све до новијег времена. Занимљиво да је једно од подручја где је значајно изражена управо област Херцеговина, а баш ту је најзаступљенија и И1-П109, као и то да су Херцеговци уз Норвежане највиши растом у Европи.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију