Порекло становништва > Србија

Rodoslov, Ljutice (Pozega)

(1/2) > >>

ljubisa92:
Pozdrav,
U procesu sam pravljenja rodoslova, pa me interesuje da li neko ima neke informacije, ili moze da me uputi na dokumenta ili literaturu koja se odnosi na sela u pozeskom okrugu.
Naime moja porodica je iz sela Ljutice koje pripada opstini Pozega, i uspeo sam da pokupim dosta informacija iz knjiga:

Zaric Radovan - Pozega i pozesko podrucje u popisu 1863.
Ljubomir Pavlovic - Uzicka Crna Gora (1925).

U tim knjigama postoje podaci o poreklu porodica, kao i popis kuce, imanja i clanova porodice u tom trenutku, pa ma zanima ukoliko neko ima ideju gde bih mogao da pronadjem slicnu literaturu.
Ukoliko negde postoji bilo koji od popisa izmedju 1830 i 1930, sa imenima clanova domacinstva, bio bi mi od velike koristi.
Takodje bilo kakva literatura koja se bavi stanovnicima "Uzickog" kraja bi mi bila korisna.

Unapred hvala.

Platin:
Постоје попис из 1863. (само тај један) и разни тефтери отприлике 1824 - 1839. године, што се све може читати у Архиву Србије.

Љутице су у старо време припадале Субјелској парохији.

Ако желите, можете сами да читате матичне књиге или можете да питате Порекло за услугу професионалног састављања породичног стабла.

ljubisa92:
Hvala na odgovoru, zakazao sam sastanak u Istorijskom Arhivu u Uzicu, pa cu videti da li mogu nesto da pronadjem u maticnim knjigama.

Селаковић:

--- Цитат: ljubisa92  Новембар 14, 2023, 12:47:13 поподне ---Hvala na odgovoru, zakazao sam sastanak u Istorijskom Arhivu u Uzicu, pa cu videti da li mogu nesto da pronadjem u maticnim knjigama.

--- Крај цитата ---

Ја сам прегледао МК субјелске цркве, потврђујем да су Љутице обухваћене. Имаћете пуне руке посла, хиљаде страница су у питању, али сатисфакција је загарнтована.  :)

ljubisa92:

--- Цитат: Селаковић  Новембар 14, 2023, 01:01:17 поподне ---Ја сам прегледао МК субјелске цркве, потврђујем да су Љутице обухваћене. Имаћете пуне руке посла, хиљаде страница су у питању, али сатисфакција је загарнтована.  :)

--- Крај цитата ---

Upravo tako, presao sam za sada knjige krstenih i vencanih do 1880. i uspeo sam da pronadjem dosta informacija, za sada odlicno napredujem, hvala :)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију