Траг - корисне књиге, сајтови > Фотографије

Питање?

(1/3) > >>

Хаџи Михајло Божовић:
Имам један проблем.
Пошто нисам у могућности да тренутно уђем на територију Србије која је тренутно окупирана(КиМ) без визе која се издаје у Тирани...а то не желим у свом РС,БиХ пасошу...
имам следећу проблематику.
Пишем тренутно књигу о мом породичном пореклу...и скупио сам доста материјала (захваљујући и мом куму :) )до првог великог рата и после другог великог рата...а период два велика рата и између два велика рата ми је остао мало шкрт са информацијама...
па би питање било...дали постоји било каква могућност да дођем до информација и слика везано за свој крај...
Односи се на Општину Зубин Поток...и село Придворица на КиМ, Србија...
Ако ко има било какве информације ..био би веома захвалан.

Kor:
Ако се не варам, грађани БиХ могу у Албанију са личном картом ))))

Синиша Јерковић:

--- Цитат: Kor  Септембар 03, 2014, 06:00:50 поподне ---Ако се не варам, грађани БиХ могу у Албанију са личном картом ))))

--- Крај цитата ---

Можда могу да уђу, али питање је како ће да изађу... ;)

Не знам, први пут чујем да могу. Знам да за Косово требају визе, јер БиХ није признала Косово, а ваљда и овима са шиптарским документима са Косова требају визе за улазак у БиХ.

Хаџи Михајло Божовић:

--- Цитат: Kor  Септембар 03, 2014, 06:00:50 поподне ---Ако се не варам, грађани БиХ могу у Албанију са личном картом ))))

--- Крај цитата ---
Да, само што ја требам на окупирани део Србије... КиМ...
Тамо нам траже визу...

gillle:
Поштовани Божовићу,

предпостављам да сте већ проучили:

Лутовац, Ибарски Колашин

Јакшић, Школе и просвета у ИБ. Колашину

Добрић, Просветитељство и школство у Старом Колашину

Божовић Григорија, приповетке

Божовић Благоје, Народни живот у Ибарском Колашину

Батаковић Душан, Истрага оружја у Иб. Колашину

Зарковић Весна, Афера у Иб. Колашину

Оно што бих могао да вам конкретно напишем о том роду је попис села Придворица из 1912. године...Архив Србије

Божовић Вукајло (26 чланова породице), Алемпије 19, Анђелко 6,Ђорђе 9, Раде 5, Лаѕо 5, Јован - Ракић 13, Живко 3,

Богић 3,Перо 2, Стамен 2, Секула 3, и Гвозден Кршлак 11. Пола своје земље и пола туђе били су Божовић Обрад 12,

Вучета 18, Јеротије 5.

Поздрав! 



Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију