Порекло становништва > Опште

R1aYP417 Лучиндан

(1/1)

Каламанда:
Истражујем поријекло Каламанди/Каламандића
Постоји поклапање са Мандићима који славе Лучиндан и Кундачинама са истом славом.А ту су и Булатовићи-Лучиндан R1a врло слични.Занимао ме овај префикс -Кала који у преводу са турског значи "преосталих"....Па би презиме могло значити "преостали Мандићи".Замолио би чланове да изнесу своје мишљење и идеје о неком конкретном порјеклу Каламанди и генетичкој матици ове подгране на основу тестираног.

Gorance:

--- Цитат: Каламанда  Децембар 06, 2021, 07:55:33 поподне ---Истражујем поријекло Каламанди/Каламандића
Постоји поклапање са Мандићима који славе Лучиндан и Кундачинама са истом славом.А ту су и Булатовићи-Лучиндан R1a врло слични.Занимао ме овај префикс -Кала који у преводу са турског значи "преосталих"....Па би презиме могло значити "преостали Мандићи".Замолио би чланове да изнесу своје мишљење и идеје о неком конкретном порјеклу Каламанди и генетичкој матици ове подгране на основу тестираног.

--- Крај цитата ---
Пало ми је на памет да Кала можда значи ,,леп", од грчког ,,Калос". Попут презимена Калађурђевић, Лепи Ђурђе. Можда сте и ви Лепи Мандићи :)

Навигација

[0] Индекс порука

Иди на пуну верзију