Аутор Тема: Траварица (нема форума за пиће колико видим, па нек буде овде)  (Прочитано 657 пута)

Ван мреже HandsomestOfThemAll

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 70
  • I2 > PH908 > Y84307
Покојна тетка је правила траварицу. Стављала је 11 трава, тог се сећам. Умрла је 2017, од 2015. није била добро и није то радила. Дакле, већ годинама не добијам по 2 литра траварице које је увек остављала за мене.

Сад бих да направим сам. Већ сам правио неку ракију са циметом, мускат орашчићима, аронијом... Не ликер него баш ракија која добије мирис. И добро је било. једном сам правио и ораховачу, она ми је испала прејака, морао сам да разблажујем с много друге ракије, и опет није била идеална, морао је да се додаје шећер и да буде ликер, а није ми то био циљ.

Немам теткин рецепт, па ћу да импровизујем. Користићу лозу, јер је безбојна, имам у башти здравац, нану, рузмарин и лаванду које ћу да ставим. Босиљак још није никао, имам само сув, али то није то, додаћу свеж касније. Планирам да одстоји до августа.

Има неко идеју шта још да додам? То треба да буде нешто што ћу лако да препознам и доступно је, не планирам да се пењем на планине за рунолист исл.