Порекло становништва > БиХ - Република Српска

Тражим корене породица Ристић са Озрена, село Раковац (општина Маглај)

(1/2) > >>

Петар1:
Добро вече,
Са очеве стране познајем своје корене до 1750. године, са мајкине знам до прадеде који је рођен почетком 20. века..Срамота ме.
Деда ми је у животу , питао сам њега и причао са њим али он не зна име свога деде..Вероватно је погинуо као младић, а ко зна дал му је отац причао о томе..

Наиме, ради се о селу Раковац на Озрену. Презивају се Ристић, славе светог Стефана. Да ли неко зна до кад су били присутни Ристићи у том селу и одакле су озренци углавом пореклом? Да ли неко може нешто више да ми каже о историји усоре (ако то спада под област усоре) ту није било крајишника за време отоманске империје..

PetarD95:
Dobar dan.

U selu Rakovcu živeli su moji preci, ali nikakve podrobnije podatke nemam. Deda Milos je još u životu i rođen 1938. godine, njegov otac se zvao Sima (predpostavljam oko 1910-te godine rođen), a koliko me sećanje služi Simin otac je Borisko.

Da li imaju bilo kakve informacije? Dokumenta?
Unapred zahvalan.

PetarD95:
Zaboravio sam da kažem da slave krsnu slavu Svetog Stefana.

Саша Ристић:
Pozdrav,moj deda Vojislav Ristić je rođen 1930g u Gornjem Rakovcu.Slavimo Svetog Stefana.Kolonizovan je u selo Mokrin,opština Kikinda.Živeo i umro u Novom Bečeju,gde mi njegovi potomci i dalje živimo.

Саша Ристић:
Pozdrav,moj deda Vojislav Ristić je rođen 1930g u Gornjem Rakovcu.Slavimo Svetog Stefana.Kolonizovan je u selo Mokrin,opština Kikinda.Živeo i umro u Novom Bečeju,gde mi njegovi potomci i dalje živimo.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију