Вјера и култура Срба > Храмови

МАНАСТИРИ

(1/16) > >>

vojislav.ananic:
МАНАСТИРИ:

https://pouke.org/forum/index.php?/forum/51-%D1%86%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B5-%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B8


Делија:
Да ли неко зна за доступна коначишта у епархији Жичкој у околини манастира Студенице и Жиче као и у епархији Рашкој на простору саме Рашке? Знам да у манастирима Сопоћани  и Ђурђеви Ступови не постоји коначиште, у Студеници има и плаћа се око 10е али не знам да ли постоје одређена правила или прописи приликом ноћења у манастирима генерално? Занимају ме искуства везано за ово, пошто са пријатељима намеравам да направим кратак дводневни, у најбољем случају тродневни излет који би обухватио манастире Каленић и Љубостињу из шумадијске и крушевачке епархије, потом манастире Жичу, стари град Маглич и Студеницу, Павлицу, Градац, Ђурђеве Ступове, Петрову Цркву и Сопоћане а размишљамо и о манастиру Црној Реци код Рибарића и Тутина за који сам чуо да има коначиште.

Nebo:
Жича, Студеница и Црна Река имају конаке за посетиоце.
Треба само најавити долазак. У Студеници, колико се сећам, нема неке посебне процедуре, а за Жичу треба сагласност игуманије.
Ако се добро сећам и Градац има конак.
У сваком случају, најбоље је да резервишете телефоном.
За Ђурђеве Ступове и Петрову цркву, можете да ноћите негде у Новом Пазару или Рашки (вароши).

Изабрали сте сјајну туру!
Јесенас сам био на сличном путу. Нарочито ме фасцинирао поглед са Маглича.

Nebo:




Делија:

--- Цитат: Nebo  Мај 16, 2019, 04:15:40 поподне ---Жича, Студеница и Црна Река имају конаке за посетиоце.
Треба само најавити долазак. У Студеници, колико се сећам, нема неке посебне процедуре, а за Жичу треба сагласност игуманије.
Ако се добро сећам и Градац има конак.
У сваком случају, најбоље је да резервишете телефоном.
За Ђурђеве Ступове и Петрову цркву, можете да ноћите негде у Новом Пазару или Рашки (вароши).

Изабрали сте сјајну туру!
Јесенас сам био на сличном путу. Нарочито ме фасцинирао поглед са Маглича.

--- Крај цитата ---

Слике су заиста прелепе..не кажу џаба да је један од најлепших-ако не и најлепшибсредњовековни град. :)
Мислили смо колима да идемо.у сопственом режиму,  ја и још два члана Порекла. :) Са једним сам обишао и Космет и Херцеговину па је на ред дошла и Рашка као једба од матица. Да Маглич.је прелеп а кад сам видео да је уз Ибар и на путу Жича-Студеница мнпго сам се обрадовао. Него колико треба времена да се попнемо до града од почетка стазе? И још једно питање, шошто бисмо.након ноћења у конаку манастир напустили до пола 6-6 како би стигли да све видимо а на литургију бисмо.отишли.у други манастир ( Градац највероватније)...занима ме да ли у том смислу приликом напуштања конака постоје нека правила, писана или неписана..просто питања су можда глупава ал.не бих да испаднем непристојан приликом одласка из незнања и жеље да посетимо што више манастира.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију