Аутор Тема: Ћировићи из Планинице  (Прочитано 7183 пута)

radecki

  • Гост
Ћировићи из Планинице
« послато: Септембар 24, 2015, 02:50:38 поподне »
Желео бих да сазнам нешто о својим прецима, ако неко може да ми помогне. Зовем се Драган Ћировић (1953), јединац сам од оца Милована (1928) и мајке Десанке (рођена Саратлић-1932). Наиме, ево колико ја знам: Деда по оцу звао се Михајло, рођен негде почетком прошлог века а умро крајем Окупације. Баба се звала Војислава, не знам девојачко презиме, убијена у Степојевцу августа 1943. Мој отац је имао три старија брата: Предраг (живео и умро у Београду), Божидар (живео и умро у Сплиту), Лазара (живео и умро у Степојевцу) и млађег брата Момчила (живео у Задру, да ли је жив не знам) и сестру Бранку (живи у Београду). Мислим да ови млађи нису из истог брака. Давно сам чуо да је деда имао брата Крсту, али су се посвађали и после тога потомци његови постали су Крстићи. Мој отац је рођен у Мионици, али је стално помињао Планиницу као постојбину Ћировића. Имали смо неке рођаке и у Попадићу и Дучићу, али сам ја био мали када се то помињало.
Било би ми јако драго да сазнам нешто више нарочито о родбини мојих деде и бабе, и о њиховим потомцима.
Унапред хвала.

Ван мреже rajo

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 148
  • E-BY14160
Одг: Ћировићи из Планинице
« Одговор #1 послато: Октобар 18, 2015, 05:42:35 поподне »
О којој Планиници се ради?