Аутор Тема: Popisi za Nis i Svrljig  (Прочитано 6453 пута)

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Popisi za Nis i Svrljig
« Одговор #20 послато: Фебруар 08, 2019, 07:35:31 поподне »
Да ли неко зна да ли се у неком од етног. зборника (број) помињу села Паруновац и Вел. Шиљеговац, околина Крушевца?


Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Popisi za Nis i Svrljig
« Одговор #21 послато: Фебруар 09, 2019, 12:23:42 пре подне »
Да ли неко зна да ли се у неком од етног. зборника (број) помињу села Паруновац и Вел. Шиљеговац, околина Крушевца?

Постоји књига у Дигиталној, Школа у Паруновцу 1890-2000, у оквиру Хроника села (посебна издања).



Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Popisi za Nis i Svrljig
« Одговор #22 послато: Фебруар 09, 2019, 08:02:30 пре подне »
Погледала сам ту књигу пре пар дана, и целу дигиталну уздуж и попреко :) и латиницом и ћирилицом  :) али осим те књиге о школи, нисам нашла нешто више о породицама из тог краја...
Зато ме интересује етнографски зборник  са обрадом Крушевца са околином, али  то не могу да нађем..
Хвала добри Amicus  ;)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Popisi za Nis i Svrljig
« Одговор #23 послато: Фебруар 09, 2019, 10:44:03 пре подне »
Погледала сам ту књигу пре пар дана, и целу дигиталну уздуж и попреко :) и латиницом и ћирилицом  :) али осим те књиге о школи, нисам нашла нешто више о породицама из тог краја...
Зато ме интересује етнографски зборник  са обрадом Крушевца са околином, али  то не могу да нађем..
Хвала добри Amicus  ;)

Питање је да ли тако нешто и постоји, бар у форми књиге, јер општа претрага у Кобиовом каталогу не даје никакве резултате, ни што се тиче Крушевца, ни поменутих места. Наравно, увек постоји могућност и да им се неки такав наслов провукао.



Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Одг: Popisi za Nis i Svrljig
« Одговор #24 послато: Фебруар 09, 2019, 12:59:17 поподне »
Да ли неко зна да ли се у неком од етног. зборника (број) помињу села Паруновац и Вел. Шиљеговац, околина Крушевца?

Гоцо погледајте овај линк, можда ће боти од помоћи

  https://velikisiljegovac.com/o-mestu/veliki-siljegovac/istorija/

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Popisi za Nis i Svrljig
« Одговор #25 послато: Фебруар 09, 2019, 06:36:20 поподне »
Гоцо погледајте овај линк, можда ће боти од помоћи

  https://velikisiljegovac.com/o-mestu/veliki-siljegovac/istorija/
Драга Азот,
Пажљиво сам погледала и прочитала прилиг са линка и заиста сте ми помогли.Сазнала сам доста чињеница о овом месту,које  су ми помогле  да  некако "уклопим у рам" податке које поседујем.
Хвала Вам на помоћи  :) :)

Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Одг: Popisi za Nis i Svrljig
« Одговор #26 послато: Фебруар 09, 2019, 07:24:04 поподне »
Драга Азот,
Пажљиво сам погледала и прочитала прилиг са линка и заиста сте ми помогли.Сазнала сам доста чињеница о овом месту,које  су ми помогле  да  некако "уклопим у рам" податке које поседујем.
Хвала Вам на помоћи  :) :)
Баш ми је драго  :)
Нема на чему  ;)

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Popisi za Nis i Svrljig
« Одговор #27 послато: Фебруар 09, 2019, 09:23:16 поподне »
Баш ми је драго  :)
Нема на чему  ;)
:)

Ван мреже bogdan75851

  • Гост
  • *
  • Поруке: 16
Одг: Popisi za Nis i Svrljig
« Одговор #28 послато: Фебруар 10, 2019, 04:57:33 поподне »
I dalje ne dobijam odgovor od Arhiva, da li moze neko ko ima iskustva sa Arhivom i koji im se ranije putem mejla obracao, da mi kaze koliko se dugo ceka odgovor. Hvala unapred. 

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Popisi za Nis i Svrljig
« Одговор #29 послато: Фебруар 10, 2019, 05:42:49 поподне »
I dalje ne dobijam odgovor od Arhiva, da li moze neko ko ima iskustva sa Arhivom i koji im se ranije putem mejla obracao, da mi kaze koliko se dugo ceka odgovor. Hvala unapred.

Викенд је, не раде. Треба сачекати бар 7-10 дана, па ако се не јаве, онда звати телефоном, или лично отићи до њих. Пре неког времена, кад сам им ја писао, одговорили су у неком разумном року, тј. у оквиру поменутих 7-10 дана.



Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Popisi za Nis i Svrljig
« Одговор #30 послато: Фебруар 10, 2019, 07:15:04 поподне »
Што би наш народ рекао "стрпљен спашен". ;)

Ван мреже bogdan75851

  • Гост
  • *
  • Поруке: 16
Одг: Popisi za Nis i Svrljig
« Одговор #31 послато: Фебруар 10, 2019, 08:27:54 поподне »
Викенд је, не раде. Треба сачекати бар 7-10 дана, па ако се не јаве, онда звати телефоном, или лично отићи до њих. Пре неког времена, кад сам им ја писао, одговорили су у неком разумном року, тј. у оквиру поменутих 7-10 дана.

Ja sam im pisao pre 3 dana i nisam dobio odgovor, nije problem, sacekacu 7-10 dana, samo nisam znao da se toliko ceka. 

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Popisi za Nis i Svrljig
« Одговор #32 послато: Фебруар 10, 2019, 09:09:42 поподне »
Ja sam im pisao pre 3 dana i nisam dobio odgovor, nije problem, sacekacu 7-10 dana, samo nisam znao da se toliko ceka.

Верујем да ће вам се јавити у наредних дан-два. ;)



Ван мреже bogdan75851

  • Гост
  • *
  • Поруке: 16
Одг: Popisi za Nis i Svrljig
« Одговор #33 послато: Фебруар 28, 2019, 11:08:29 поподне »
Tek sam danas dobio odgovor, kao sto sam i ocekivao ne poseduju popis Svrljiga iz 1884. kao sto se i vidi na onom sajtu, a rekli su mi da turske teftere za Nis uopste ni ne poseduju, sto me je zacudilo, ne poseduju cak ni one iz bliske proslosti, na primer sa pocetka 19. veka.   

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Popisi za Nis i Svrljig
« Одговор #34 послато: Март 01, 2019, 08:00:31 пре подне »
Tek sam danas dobio odgovor, kao sto sam i ocekivao ne poseduju popis Svrljiga iz 1884. kao sto se i vidi na onom sajtu, a rekli su mi da turske teftere za Nis uopste ni ne poseduju, sto me je zacudilo, ne poseduju cak ni one iz bliske proslosti, na primer sa pocetka 19. veka.

Иако је мало потрајало, важно је да су се ипак јавили. Не знам да ли би нечега таквог могло бити у Историјском архиву Ниша? Можда би било добро погледати у Историју Ниша од Данице Милић (1983). Аутор у једном делу говори и о становништву Ниша, помињући изворе, па би то могла бити референца за где даље трагати.



Ван мреже bogdan75851

  • Гост
  • *
  • Поруке: 16
Одг: Popisi za Nis i Svrljig
« Одговор #35 послато: Март 02, 2019, 02:23:39 поподне »
Иако је мало потрајало, важно је да су се ипак јавили. Не знам да ли би нечега таквог могло бити у Историјском архиву Ниша? Можда би било добро погледати у Историју Ниша од Данице Милић (1983). Аутор у једном делу говори и о становништву Ниша, помињући изворе, па би то могла бити референца за где даље трагати.

Hvala, pogledacu.