Аутор Тема: Dante Labs  (Прочитано 102436 пута)

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Dante Labs
« Одговор #660 послато: Новембар 22, 2021, 04:30:47 поподне »
За ту цену је боље онда узети Небулу.

Небула са оном њиховом обавезном претплатом изађе око 310-315 долара (око 275-280 евра), тако да овај попуст јесте јефтинији од Небуле, али незнатно (разлика је 25-30 евра). Једино што би код Дантеа могла бити нека предност је што се налазе у Европи, а не у САД, па би узорци требало брже да стигну, мада ни то није од неке пресудне важности.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #661 послато: Новембар 22, 2021, 04:34:15 поподне »
Небула са оном њиховом обавезном претплатом изађе око 310-315 долара (око 275-280 евра), тако да овај попуст јесте јефтинији од Небуле, али незнатно (разлика је 25-30 евра). Једино што би код Дантеа могла бити нека предност је што се налазе у Европи, а не у САД, па би узорци требало брже да стигну, мада ни то није од неке пресудне важности.

Колоко видим, једина адреса која је јавно приказана на њиховом сајту је Њујорк, САД.


Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Dante Labs
« Одговор #662 послато: Новембар 22, 2021, 04:37:56 поподне »
Колоко видим, једина адреса која је јавно приказана на њиховом сајту је Њујорк, САД.



Очигледно су нешто мењали и по том питању, мада ми се чини да сам негде на њиховом новом сајту видео информацију о Лаквили у Италији, али не могу да се сетим где.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #663 послато: Новембар 22, 2021, 05:29:47 поподне »
Небула са оном њиховом обавезном претплатом изађе око 310-315 долара (око 275-280 евра), тако да овај попуст јесте јефтинији од Небуле, али незнатно (разлика је 25-30 евра). Једино што би код Дантеа могла бити нека предност је што се налазе у Европи, а не у САД, па би узорци требало брже да стигну, мада ни то није од неке пресудне важности.

Обзиром да је за слање на YFULL потребно (није неопходно, али је свакако топло препоручљиво због боље покривености Y хромозома) послати BAM фајл поравнат са Hg38 референтним геномом, ту је Nebula Genomics у предности јер подразумевано испоручује BAM фајл поравнат са Hg38.

Dante Labs подразумевано испоручује Hg19 BAM, али је могуће доплатити 29 EUR за поравнање са Hg38 (https://shop.dantelabs.com/products/alignment-to-the-grch38), чиме цена ова два теста постаје ефективно иста. Може се који евро уштедети ако се поравнање поручи преко YSEQ (https://www.yseq.net/product_reviews.php?products_id=107732), али није нека значајна уштеда.

Са друге стране, згодно је имати и Hg19 фајл за генерисање аутозомалних датотека, па коме је и аутозомални тест битан, има и Dante Labs + доплата својих предности.

Баш штета што нису прошлогодишње цене. Да сачекамо ипак баш "црни петак", ако виде да им слабије иду поруџбине по овој цени, можда направе неки "мега" додатни попуст баш у петак 26. новембра. Нада умире последња ;)

Ван мреже Uzi

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1645
  • N2-P189.2>FT182494>FGC28435
Одг: Dante Labs
« Одговор #664 послато: Новембар 22, 2021, 06:07:05 поподне »
Небула са оном њиховом обавезном претплатом изађе око 310-315 долара (око 275-280 евра), тако да овај попуст јесте јефтинији од Небуле, али незнатно (разлика је 25-30 евра). Једино што би код Дантеа могла бити нека предност је што се налазе у Европи, а не у САД, па би узорци требало брже да стигну, мада ни то није од неке пресудне важности.

Колико знам са Небуле пакет стигне у Србију доста брзо. Такође, Небула нуди попуст код слања података на YFull, па је уместо стандардних $49 цена анализе $45.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #665 послато: Новембар 22, 2021, 07:33:27 поподне »
Треба им на време писати, да се избегну прошлогодишње непријатности, када је наша царина опорезивала пакете, а све из разлога што је у декларацији писала цена теста, а не реална цена робе у пакету (4€). Након тога треба видети како људи да шаљу узорак назад, због уведених мера и забрана.

Ван мреже Drvoseča

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 37
Одг: Dante Labs
« Одговор #666 послато: Новембар 23, 2021, 07:19:20 пре подне »
Треба им на време писати, да се избегну прошлогодишње непријатности, када је наша царина опорезивала пакете, а све из разлога што је у декларацији писала цена теста, а не реална цена робе у пакету (4€). Након тога треба видети како људи да шаљу узорак назад, због уведених мера и забрана.

Ja sam naručio paket 2. novembra, stigao mi je 5-og, u deklaraciji je pisala vrednost 11 evra. Ništa nisam morao da plaćam carinu. Što se slanja tiče, evo tek sada je italijanska pošta, posle dve nedelje, počela obradu paketa, tako da je proces dosta otegnut, u svakom slučaju.

Usput, da li je neko probavao to prebacivanje iz hg19 u hg38 preko usegalaxy.eu, kao što je opisano na ovoj stranici https://antoniosdnaproject.de/prepare-the-bam-file-for-yfull/ ? Besplatno je, i ne deluje komplikovano.

Pozdrav
« Последња измена: Новембар 23, 2021, 07:25:57 пре подне Drvoseča »

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #667 послато: Новембар 23, 2021, 07:43:27 пре подне »
Usput, da li je neko probavao to prebacivanje iz hg19 u hg38 preko usegalaxy.eu, kao što je opisano na ovoj stranici https://antoniosdnaproject.de/prepare-the-bam-file-for-yfull/ ? Besplatno je, i ne deluje komplikovano.

Свакако пробајте прво преко јузгалаксија, то је батерија врло корисних алата и свашта може да се научи. Проблем је само што треба послати (upload) 50 гигабајта FASTQ сирових очитавања, што је крупан залогај за већину људи са неким стандардним брзинама кућног интернета.

Ван мреже Владимир Бојановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1360
  • I2>PH908>Y52621>FT190799 Лимски (Тарски) Никшић
Одг: Dante Labs
« Одговор #668 послато: Новембар 23, 2021, 09:03:18 пре подне »
Свакако, ја сам имао десетак камдидата са ценом од 150 а сад не знам колико ће их бити.
Да, да, исто. Преполовиће ми се број кандидата ако се нешто не промени, а поред Никшића имао сам још петорицу других за тест, од њих само један би испратио цену 250е. Ће видимо..

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #669 послато: Новембар 23, 2021, 01:27:29 поподне »
Са њихове ФБ странице, али и у разговору са Сидни, могао сам закључити да је ово коначна понуда, односно већег попуста неће бити, бар што се Black-Better Friday-a (како су га назвали) тиче. Да ли ће бити неких божићних и новогодишњих снижења, тренутно можемо само да нагађамо.

Кандидат који ће наручити овај тест:

Грковић, Ђурђевдан, Липик, Славонија. Потенцијални Y134578.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #670 послато: Новембар 23, 2021, 01:42:42 поподне »
Да ли неко има искуства са Небулом? Дају ли они додатне попусте за Црни Петак?
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #671 послато: Новембар 23, 2021, 01:48:16 поподне »
Да ли неко има искуства са Небулом? Дају ли они додатне попусте за Црни Петак?

Колико видим и код њих је тренутно попуст. Не знам да ли је у питању Црни Петак. Цена је са 999$ пала на 299$ (266€).

https://nebula.org/whole-genome-sequencing-dna-test/

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #672 послато: Новембар 23, 2021, 01:52:46 поподне »
Колико видим и код њих је тренутно попуст. Не знам да ли је у питању Црни Петак. Цена је са 999$ пала на 299$ (266€).

https://nebula.org/whole-genome-sequencing-dna-test/

Тај попуст код њих траје јако дуго. Ја га већ рачунам као редовну цену.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #673 послато: Новембар 23, 2021, 01:59:43 поподне »
Тај попуст код њих траје јако дуго. Ја га већ рачунам као редовну цену.

Онда ваља сачекати...

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Dante Labs
« Одговор #674 послато: Новембар 23, 2021, 08:22:59 поподне »
Обавештење о акцији "Црни петак" код Дантеа на порталу "Порекла":

https://www.poreklo.rs/2021/11/23/popust-od-50-za-test-celog-genoma-kod-kompanije-dante-labs/
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже CosicZ

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 898
  • Ђурђевдан Y:I1>P109>FGC22045 Панчево
Одг: Dante Labs
« Одговор #675 послато: Новембар 25, 2021, 04:19:20 пре подне »
Очигледно су нешто мењали и по том питању, мада ми се чини да сам негде на њиховом новом сајту видео информацију о Лаквили у Италији, али не могу да се сетим где.
Има овде https://shop.dantelabs.com/collections/advanced-dna-tests Dante Labs c/o Tecnopolo D'Abruzzo, Strada Statale 17, 67100, L'Aquila (AQ), Italy. Email address: [email protected].

Ван мреже CosicZ

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 898
  • Ђурђевдан Y:I1>P109>FGC22045 Панчево
Одг: Dante Labs
« Одговор #676 послато: Новембар 27, 2021, 03:10:26 пре подне »
https://www.theguardian.com/money/2021/may/29/covid-test-travellers-quarantined-kit-results
Цитат
Maria Karagkouni, who flew back to the UK from Greece on 14 May, says she was forced to ask the NHS for a test after the private contractor, Dante Labs, failed to process the ones she had paid £116 for. Speaking to the Guardian from her Kent home, she was still waiting for her first test result more than 10 days after it was due.

“Trying to get hold of anyone at Dante is impossible as the company doesn’t have a phone number, and ignores all emails. It has hundreds of terrible reviews on Trustpilot and Facebook. Why it was even on the government list is beyond me. I will be asking to a chargeback from my bank to get my money back,” she says.
https://www.dailymail.co.uk/news/article-10095025/False-negatives-testing-site-Covid-sufferers-Berkshire-mistakenly-given-clear.html
Цитат
Professor Alan McNally, a microbiologist at Birmingham University, said he 'cannot fathom' how so man tests had been mixed up. He said there were likely so many errors because appropriate controls were 'not being used'.

Immensa's Harvard Business School-educated Italian CEO Andrea Riposati claimed he was fully co-operating with authorities and insisted that 'quality is paramount' for the firm.

The company was only set up last May, just months before it was awarded the first deal by then-Matt Hancock's Department of Health. It is owned by Dante Labs, which is currently under investigation for failing to deliver day-two and day-eight PCR tests on time and issue customers refunds.

The testing fiasco was only uncovered following an urgent probe into the accuracy of PCR tests, after thousands complained they tested positive with lateral flows only to get a negative result from the gold-standard PCR process.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Dante Labs
« Одговор #677 послато: Март 09, 2022, 02:12:25 поподне »
Сад видех да Dante Labs нуди велики попуст на свој WGS тест, цену су спустили са 550 евра на 269 евра. Нажалост, нису написали докле ће овај попуст да траје и поводом чега је (Дана жена? Нечег другог?), па ко је заинтересован, препоручио бих му да га што брже пазари.

https://dantelabs.com/
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #678 послато: Март 09, 2022, 06:30:16 поподне »
Сад видех да Dante Labs нуди велики попуст на свој WGS тест, цену су спустили са 550 евра на 269 евра. Нажалост, нису написали докле ће овај попуст да траје и поводом чега је (Дана жена? Нечег другог?), па ко је заинтересован, препоручио бих му да га што брже пазари.

https://dantelabs.com/

Да напоменем да и ја имам један Dante Labs 30x WGS кит "у штеку", набављен за Црни Петак, али пошто тренутно немам на видику некога кога бих тестирао у склопу свог истраживања, могу да га уступим по набавној цени (250 EUR) некоме ко има жељу да уради велики тест, а не чека му се новембар.

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Dante Labs
« Одговор #679 послато: Март 09, 2022, 07:10:12 поподне »
Ја ћу да узмем 😃 јављам се приватном поруком 😃