Аутор Тема: Благојевићи, Доње Јарушице  (Прочитано 2654 пута)

Ван мреже milica

  • Гост
  • *
  • Поруке: 6
Благојевићи, Доње Јарушице
« послато: Мај 23, 2017, 12:45:12 поподне »
Здраво свима,ја сам овде нова и одушевљена што коначно нађох форум који ме интересује,имам тај пех да не могу наћи ништа ни о пореклу оца мог мужа ни мог оца,сада би дала предност мом мужу ,нигде нема ништа о Благојевићима који славе СВ.Ђорђа из Доњих Јарушица,а знам да има фамилија и у Крагујевцу(аеродром,сушица,станово),ако неко зна нешто ,захвална сам да ми помогне,поздрав!

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Благојевићи, Доње Јарушице
« Одговор #1 послато: Мај 23, 2017, 12:53:17 поподне »
У књизи Доње Јарушице-Борци-Ђурђево аутора Милутина Миловановића се за Благојевиће који славе Ђурђевдан каже да су досељени између 1804. и 1814. ''од Зајечара''.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Благојевићи, Доње Јарушице
« Одговор #2 послато: Мај 23, 2017, 12:57:12 поподне »
Поздрав Милице!

Морали би знати бар неки податак више па да се распетља ово што вас мучи.

Најпре, јел слава св Ђорђе значи Ђурћиц?

Ван мреже milica

  • Гост
  • *
  • Поруке: 6
Одг: Благојевићи, Доње Јарушице
« Одговор #3 послато: Мај 24, 2017, 11:09:38 пре подне »
Да ,ми славимо 6.маја,али отац свекров је славио Ђурђиц,а свекру,који је нажалист давно умро,дао је да слави 6.маја,тако да је Ђурђиц права слава.
Хвала на интересовању и помоћи!

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Благојевићи, Доње Јарушице
« Одговор #4 послато: Мај 24, 2017, 11:52:37 пре подне »
Као што је речено, у књизи "Доње Јарушице-Борци-Ђурђево", аутора Милутина Миловановића (који је и сам из рода Тимочана), помињу се Благојевићи са славом Ђурђевдан, као део рода Тимочана у селу.

У попису из 1863. нисам успео да нађем ни Благојевиће ни Благоја у Јарушицама. Зато сам помало сумњичав у вези са овим податком о Благојевићима у Јарушицама.

Јесте ли покушавали да потражите неке од осталих Благојевића из Јарушица, па да с њима поразговарате о томе шта знају о времену гранања од Миловановића?

Иначе, једини Благојевићи са славом Ђурђиц у околини су из В. Крчмара део су велике фамилије Первиза. Од њих потиче амерички политичар Род Благојевић.

Анализа y хромозома би могла доказати сродност са неком од две фамилије које помињемо, са Тимочанима или Первизима.

Препоручујем вам да пронађете неког од Благојевића у селу и тестирате његов и мужевљев у хромозом. То је једини поуздан метод, а све остало су ипак само бапске приче...

Ван мреже milica

  • Гост
  • *
  • Поруке: 6
Одг: Благојевићи, Доње Јарушице
« Одговор #5 послато: Мај 24, 2017, 06:54:25 поподне »
Хвала најлепше,ја сам из прича свекрве долазила до тих Благојевића из Крчмара,али слажем се да би само генетика показала тачну информацију! :)
Хвала,још једном,ја сам заљубљеник у приче из прошлости о прецима,а нажалост тако мало знам о њима,а поред сам несуђени студент генетике,који је завршио агрономију,али генетика ме интересује,само фали времена и енергије да се томе више посветим.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Благојевићи, Доње Јарушице
« Одговор #6 послато: Мај 24, 2017, 08:06:11 поподне »
Хвала најлепше,ја сам из прича свекрве долазила до тих Благојевића из Крчмара,али слажем се да би само генетика показала тачну информацију! :)
Хвала,још једном,ја сам заљубљеник у приче из прошлости о прецима,а нажалост тако мало знам о њима,а поред сам несуђени студент генетике,који је завршио агрономију,али генетика ме интересује,само фали времена и енергије да се томе више посветим.

Мислим да би сви учесници овог форума без иједног дана учења положили све испите с прве године студија генетике.   ;D
Добро, можда бисмо мало проблема имали са социологијом која је мирођија у свакој факултетској чорби.  :)
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже jdjurdje

  • Гост
  • *
  • Поруке: 13
Одг: Благојевићи, Доње Јарушице
« Одговор #7 послато: Јун 23, 2018, 06:21:55 поподне »
Као што је речено, у књизи "Доње Јарушице-Борци-Ђурђево", аутора Милутина Миловановића (који је и сам из рода Тимочана), помињу се Благојевићи са славом Ђурђевдан, као део рода Тимочана у селу.

У попису из 1863. нисам успео да нађем ни Благојевиће ни Благоја у Јарушицама. Зато сам помало сумњичав у вези са овим податком о Благојевићима у Јарушицама.

Јесте ли покушавали да потражите неке од осталих Благојевића из Јарушица, па да с њима поразговарате о томе шта знају о времену гранања од Миловановића?

Иначе, једини Благојевићи са славом Ђурђиц у околини су из В. Крчмара део су велике фамилије Первиза. Од њих потиче амерички политичар Род Благојевић.

Анализа y хромозома би могла доказати сродност са неком од две фамилије које помињемо, са Тимочанима или Первизима.

Препоручујем вам да пронађете неког од Благојевића у селу и тестирате његов и мужевљев у хромозом. То је једини поуздан метод, а све остало су ипак само бапске приче...

Дали имаш икакве више информације о Роду Благојевићу фамилију?  Ја иѕтражујем нјегово порекло из Америке.

Ван мреже Милан Илић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 41
  • J2b2-M241>Z638>Z631
Одг: Благојевићи, Доње Јарушице
« Одговор #8 послато: Јул 04, 2018, 10:07:59 пре подне »
Здраво свима,ја сам овде нова и одушевљена што коначно нађох форум који ме интересује,имам тај пех да не могу наћи ништа ни о пореклу оца мог мужа ни мог оца,сада би дала предност мом мужу ,нигде нема ништа о Благојевићима који славе СВ.Ђорђа из Доњих Јарушица,а знам да има фамилија и у Крагујевцу(аеродром,сушица,станово),ако неко зна нешто ,захвална сам да ми помогне,поздрав!

Здраво, обзиром да кажес да Благојевића има у Крагујевцу и околини, ја сам читао о Благојевићима из Велике Сугубине који славе Ђурђиц и Ђурђевдан... оно што поуздано знам је да су су дошли из старе Рашке прво у Крушевачку жупу па потом у Крагујевац тј (Сабанта, Сугубина, Јовановац, Букоровац)... они су дошли на територију Крагујевца у периоду од 1788-1802. године... Ако видиш нешто позитивно у овом тексту јави се да те упутим за даље.

Ван мреже milica

  • Гост
  • *
  • Поруке: 6
Одг: Благојевићи, Доње Јарушице
« Одговор #9 послато: Април 08, 2019, 07:21:59 поподне »
Нажалост,дуго нисам посетила форум,из више разлога,небитно,интересује ме све о пореклу Благојевића о којима пишете,радо бих сазнала нове информације,хвала.