Аутор Тема: Dante Labs  (Прочитано 102445 пута)

Ван мреже Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 882
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Dante Labs
« Одговор #740 послато: Фебруар 06, 2023, 07:02:00 поподне »
Али има људи који не би да поделе своје резултате тако да је дискутабилно. Ја припадам овима који не би да крију било шта али нисмо сви исти.

Ima i toga, mada na yfull je sve i onako pod šiframa. Ako sami ne napišete ime i prezime i mesto porekla drugi ne mogu da znaju ko ste.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Dante Labs
« Одговор #741 послато: Фебруар 06, 2023, 07:14:00 поподне »
Ima i toga, mada na yfull je sve i onako pod šiframa. Ako sami ne napišete ime i prezime i mesto porekla drugi ne mogu da znaju ko ste.
Шифре поштујем али искуство нас је научило да ако се неко појави са заставом да врло брзо сазнамо и ближе информације, поготово људи дубоко инволвирани у материју. Како год, да на спамујемо, разумемо се😊

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Dante Labs
« Одговор #742 послато: Фебруар 06, 2023, 07:29:43 поподне »
Значи ништа без yfulla, добро онда ћемо тако, та процедура ми је већ позната, хвала.

Може и без Yfull да се провери да ли је позитиван или не на снипове који те занимају. Само мораш њихове Hg19 позиције (које изгледају као седмоцифрени или осмоцифрени бројеви) на тим сниповима да уписујеш у DNA Explorer. Овако звучи компликовано, али се брзо улази у штос и то је најбржи начин да провериш снипове који те занимају.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Dante Labs
« Одговор #743 послато: Фебруар 06, 2023, 07:43:47 поподне »
Може и без Yfull да се провери да ли је позитиван или не на снипове који те занимају. Само мораш њихове Hg19 позиције (које изгледају као седмоцифрени или осмоцифрени бројеви) на тим сниповима да уписујеш у DNA Explorer. Овако звучи компликовано, али се брзо улази у штос и то је најбржи начин да провериш снипове који те занимају.
Хвала, пробаћемо да се снађемо.

Ван мреже Tracer

  • Гост
  • *
  • Поруке: 12
Одг: Dante Labs
« Одговор #744 послато: Фебруар 06, 2023, 09:48:09 поподне »
Kako ne  :D Od trenutka kada ti jave da je uzorak kod njih do trenutka kada počinje sekvenciranje obično prođe 2 do 6 neđelja. Ako uzorak bude ok (ako je na krv uglavnom su svi ok, tako mi reče neka Sara tamo) onda kraja procesa treba jedno 3 neđelje. Tako je bilo kod mene i kod ljudi posle mene. Tako da računaj jedno +- 45 dana. Ume da pomogne ako im pošalješ mejl za jedno tri neđelje gde se kao brineš da li je sve ok  ;D Kada ti završe onda lepo uploaduješ BAM fajl na Yfull. Yfull je moj fajl obradio za 24 sata. Njima plaćaš tek kada te obrade i postave na tvoje mesto na stablu čovečanstva.

Хвала. Мислио сам да та провера квалитета иде брже, па отуд и питање. Све што сам пронашао на ову тему сеже из периода када су људи слали узорке пљувачке, па је добро да човек зна какве су тренутне процедуре.

Не мора да значи јер све зависи како раде. Мом пријатељу је резултат био готов за 14 дана и мислим да је никоме није стигао тако брзо а има људи који су чекали и више од месец ипо дана. Битно је да је узорак тамо и да прође контеолу квалитета, сад разумем нестрпљивост али када си успео да пошаљеш то је била највећа мука 😀

Што се мене тиче, могу да чекам и далеко више од тога ако би значило да ће узорак успешно бити обрађен. Нисам нестрипљив да сазнам резултате, него да сазнам да ли је узорак исправан или не. Доста дуго је стајао, па ме брине да није дошло до кварења. Наравно, њихова процедура налаже да би ми у том случају бесплатно послали нови прибор, али стварно не желим опет да прођем кроз овај пакао слања и ишчекивања  :D

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Dante Labs
« Одговор #745 послато: Фебруар 07, 2023, 05:04:02 поподне »
Ова мисија слања на Yfull je завршена а сад ме занима да ли је могуће послати податке и придружити се пројекту на FTDNA пошто ми се чини да им је база за ову хг већа?

На мрежи Кековац

  • Уредник СДНКП
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 482
  • I2-S25733>PH2670>Y200040
Одг: Dante Labs
« Одговор #746 послато: Фебруар 07, 2023, 06:03:22 поподне »
Ова мисија слања на Yfull je завршена а сад ме занима да ли је могуће послати податке и придружити се пројекту на FTDNA пошто ми се чини да им је база за ову хг већа?

Нема начина. На жалост једино они који су тестирани преко FTDNA се налазе на њиховом стаблу.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Dante Labs
« Одговор #747 послато: Фебруар 07, 2023, 06:16:56 поподне »
Нема начина. На жалост једино они који су тестирани преко FTDNA се налазе на њиховом стаблу.
Хвала.

Ван мреже Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 882
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Dante Labs
« Одговор #748 послато: Фебруар 07, 2023, 06:20:30 поподне »
У праву је Кековац, на жалост ftDNA прихвата само њихове резултате (који су често врло значајни за ретке хаплогрупе попут моје на пример). Али постоји трик који ми је поделео један паметни Јеврејин са којим сам у контакту преко Ј2 групе на фејсбуку. Аплоадујеш аутосомал бесплатно на фтДНА, чисто да будеш присутан на порталу. Онда пошаљеш захтев за пријем у те пројекте који те занимају. Сваки пројекат има могућност објаве постова, порука. Уђеш у пројекат, кажеш која си хаплогрупа, питаш шта те занима и обично људи радо комуницирају. Када уђеш у неки пројекат имаш могућност и прегледа табела са резултатима (мислим да може и без приступа пројекту). Једино што твој резултат неће бити на табели, за тако нешто мора да се кешира. А BigY je камаре пара, за наше услове. Не знам колико може добити, у смислу информација које те занимају, ако са једне стране платиш тест целог генома а одмах након тога и BigY. Има ко је и то урадио.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Dante Labs
« Одговор #749 послато: Фебруар 07, 2023, 07:01:28 поподне »
У праву је Кековац, на жалост ftDNA прихвата само њихове резултате (који су често врло значајни за ретке хаплогрупе попут моје на пример). Али постоји трик који ми је поделео један паметни Јеврејин са којим сам у контакту преко Ј2 групе на фејсбуку. Аплоадујеш аутосомал бесплатно на фтДНА, чисто да будеш присутан на порталу. Онда пошаљеш захтев за пријем у те пројекте који те занимају. Сваки пројекат има могућност објаве постова, порука. Уђеш у пројекат, кажеш која си хаплогрупа, питаш шта те занима и обично људи радо комуницирају. Када уђеш у неки пројекат имаш могућност и прегледа табела са резултатима (мислим да може и без приступа пројекту). Једино што твој резултат неће бити на табели, за тако нешто мора да се кешира. А BigY je камаре пара, за наше услове. Не знам колико може добити, у смислу информација које те занимају, ако са једне стране платиш тест целог генома а одмах након тога и BigY. Има ко је и то урадио.
Човек је урадио цео геном код Дантеа и сад би ми било много и да кешира Ftdna добре паре. Свакако је пројекат који нас занима јаван него било би ми лакше да мало упоредим хаплотипове али како год сналазићемо се и овако, прво да сачекамо да yfull комплетира анализу.

На мрежи Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #750 послато: Фебруар 19, 2023, 12:16:44 поподне »
И даље је попуст код Dante Labs-a и цена је 199€. Међутим са Discount code-ом може се цена смањити за 10% и она износи 179,10€, што је веома добра цена.

Код је: SIMPLYCODES10

Не знам докле траје попуст....

Ван мреже melkijades

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 63
Одг: Dante Labs
« Одговор #751 послато: Фебруар 19, 2023, 10:17:49 поподне »
Да ли би овакав тест био адекватан и за женске особе које желе да испитају своје порекло? Пријатељица је усвојена, жели да сазна шта се сазнати може.

Или неки други тест?


Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Dante Labs
« Одговор #752 послато: Фебруар 19, 2023, 10:20:49 поподне »
Да ли би овакав тест био адекватан и за женске особе које желе да испитају своје порекло? Пријатељица је усвојена, жели да сазна шта се сазнати може.

Или неки други тест?

Данте је сасвим одговарајући, јер пријатељица осим мтДНК хаплогрупе, и то потпуно профилисане, може да добије и аутозомни фајл посредством засебног програма који може те податке да извуче из BAM фајла који се добија након завршетка секвенцирања.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже melkijades

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 63
Одг: Dante Labs
« Одговор #753 послато: Фебруар 19, 2023, 10:39:52 поподне »
Данте је сасвим одговарајући, јер пријатељица осим мтДНК хаплогрупе, и то потпуно профилисане, може да добије и аутозомни фајл посредством засебног програма који може те податке да извуче из BAM фајла који се добија након завршетка секвенцирања.

Хвала много на одговору.

Каква је сада процедура што се поручивања прибора тиче? Када сам ја за себе поручивао, царинили су ми прибор, па је био проблем око слања... Она би то слала вероватно из Мађарске, да избегне проблеме пошто живи на северу.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Dante Labs
« Одговор #754 послато: Фебруар 19, 2023, 11:58:34 поподне »
Хвала много на одговору.

Каква је сада процедура што се поручивања прибора тиче? Када сам ја за себе поручивао, царинили су ми прибор, па је био проблем око слања... Она би то слала вероватно из Мађарске, да избегне проблеме пошто живи на северу.

Боље је да шаље из Мађарске, јер ће онда вероватно моћи и да врати путем DHL-a узорак назад у лабораторију. У Србији је тренутно тај процес повратка путем DHL-a онемогућен због подзаконског акта, па се морамо ослонити на импровизацију. Укратко, ако има адресу у Мађарској на коју пошиљка може да се врати (у случају неких непредвиђених околности), онда нека шаље оданде, мање ће главобоље имати.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 882
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Dante Labs
« Одговор #755 послато: Фебруар 25, 2023, 05:17:50 поподне »
Можда ће некоме значити:

Save 10% with code MYTRUEANCESTRY10
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

На мрежи Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #756 послато: Фебруар 25, 2023, 06:48:48 поподне »
Можда ће некоме значити:

Save 10% with code MYTRUEANCESTRY10

Овај купон важи за Nebula Genomics, не за Dante Labs.

На Dante Labs-у је и даље у оптицају купон код SIMPLYCODES10, помоћу кога се добија попуст од 10% на тренутну цену.

Ван мреже Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 882
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Dante Labs
« Одговор #757 послато: Фебруар 25, 2023, 06:54:46 поподне »
Piše Dante Labs
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

На мрежи Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #758 послато: Фебруар 25, 2023, 07:01:22 поподне »
Piše Dante Labs

Где год да пише, не пише добро...

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Dante Labs
« Одговор #759 послато: Фебруар 27, 2023, 08:45:42 пре подне »
Да ли је неко добио резулата од новембарског поручивања и слања узорка код Dante Labsa?