Аутор Тема: Озринићи I2-PH908>BY93199  (Прочитано 87266 пута)

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #460 послато: Фебруар 24, 2023, 04:12:04 поподне »
Ja ću obrazložiti cilj daljega rada koje je pripremano idejno nekoliko godins. Ovo su teme misije i vizije pravnog tijela koje ću na kraju predstavit. Bez velike formalnosti ću izložit sad

- Teme istraživanja

1. Milješko iz Krtola je imao ogranak koji je osnovao grad Milješ na teritoriji današnje Podgorice i Tuzija. To je naš ogranak u katune koji pamti predanje, ja sam greškom to stavio za Ozriniće.. Kralj Nikola je oslobodio te krajeve, ali je Podgoričku varoš prvo stigo da obnovi, obnovu Malesije nije dočekao zbog opšte poznatog egzila u koji ga je poslao njegov unuk Karađorđević. A Karađorđević je unazadio Crnu Goru i njen progres razvoja od Malesije do Kosova i ukinuo Srpsku kraljevinu kao i Crnogorsku. Uglavnom, Milješ je u srednjem vijeku bio grad kojeg danas između ostalog koristi Albanska politička koalicija u elaboratu o opravdanosti formiranja opštine Tuzi, tako od prije neke godine dobiju status nezavisne opštine. Kao što je Nikšić osnovan od Nikše iz Krtola na mjesto starog Anagastuma, tako je Milješ osnovan na mjesto Duklje i obuhvatao je Rijeku Ribnicu, cijevnom pa se valjda protezao do plemena Bareza na skadarskom jezero. Samim time moguće je hipotetički kazat da Barbarezi koje pominje sveštenik Savo Nakićenović da uništavaju Grispol iz koga potiču Milješkovići, mogu biti ovo pleme Barezi. Ali nije nužno. Najstariji hram u grad Milješ je posvećen sv.arhangelu Mihailu. Tu se nalazi danas i največa medresa u CG. A stradanje našeg plemena opisano u predanje meni, ja pogrešno pripisujem Ozrinićima koji se trajno sele u Katun, to se zapravo odnosi na Milješ gdje čak po kasnijim navodima, Barbarezi odvode janičare iz Grblja kao robove tokom iznenadnog napada koji su izveli sa mora.

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #461 послато: Фебруар 24, 2023, 04:35:51 поподне »
2. Definitivno je rod Milješka u Dubrovniku naš ogranak, koji je izumrle saborce oko 1500-te oslobodio Ston i Pelješac od Osmanlija, pa tako vratio pravoslavne krajeve koje je car Dušan prodao Dubrovniku i ostavio hrsmove iz doba Vojislavljevića i Duklje sa ćiriličnom ikonografijom koja i dana stoji. A Turci su to zauzeli kasnije. Uzeli su ovi prezime Bota po jednom potomku Trivala iz knjige ,, Kraljevstvo Slovena,, čime se pozivaju na starije porijeklo toga vladara Dalmacije. Tad nije postojao stari grad Kotor koji danas vidmo, njega Mleci kasnije grade. Bio je grad Novi Kotor slobodan od Turaka koji je preimenovan u Herceg novi. Samim time smatram da je loše tumačena potvrda da je Stjepan Milješković pravno nezavisan od Mletaka,tj. pogrešno pripisana dokazu da je Dubrovnik nezavisan, jer je Dubrovnik tada imao providure Mletačke. Dok pritom i navod istoričara Viskovića o prvom dokumentovanom pomorskom trgovačkom ugovoru između Dubrovnika i Dalmacije pod Venecijom je građen na ugovoru Marka Milješkovića iz 1530-te godine nije Dubrovački, jer je Marko plovio sa Pelješca koji kako rekoh su vratili od Turaka vjerovatno u sastav Novog Kotora (Herceg novog i krtola). Međutim kako su Turci zauzeli Herceg Novi opet, ostala je kula Španjola iz 1500-i neke godine, kao podsjetnik na bokeško-špansko oslobađanje toga kraja. Tako su i Grbljani napravili dogovor sa Bušatlijom pa zauzeli Solila u Krtole koja su pravila najveći izbor prihoda Skadru kasnije a osiromašili Krtole. Tada je Pelješac i Ston nadbrojan doseljenicima iz mletačke Dalmacije i rimokatoličanstvo preovladava. Tako da su Milješkovići postali Bote i od njih vjerovatno Botice kao pomorske familije na ostrva i poluostrva, sa nekim učešćem u proizvodnji soli iz Stona. Dio njih se vratio u Tivat i gradili su svoja pristaništa za brodove i palate koje su nacionalizovane u doba komunista.

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #462 послато: Фебруар 24, 2023, 04:36:50 поподне »
3. Rod Milješka koji drži porijekla odavde po pisanom predanju, osniva Kosovski region u 14-ti vijek u današnju Bjelorusiji, kao pravoslavni tada slave sv.petku koja se slavila u Grispol u Grbalj. I danas je to crkva u obližnje Glavatičiće gdje odlazi dio tih preživelih od napada Barbareza gdje se mi pominjemo. A ovi na sjever učestvuje u protjeravanju Mongola sve do Smolenska gdje postaju Kaštelani toga grada. Sa druge strane njih Poljaci izdaju, pa u njihov dvor prave misionarski centar katolika. Drugi ogranak zauzima Kijev i posjeduju zvanično priznato po katastru, dvor stare Kijevske Rusije kao poslednji pravoslavni vlasnici do dolaska Romanovih. Ali Ipak oni Romanova dočekuju kao Kozaci prognani iz Kijeva od Poljskih unijata. Poslednji od tih je otišao u Ameriku u Egzil od Lenjina kao vođa Kozaka na stranu Romanovih, dok su neki postali predsjednici zajednice ukrainaca u Dalmaciji (danas Hrvatskoj) kao bjelogardejci. Koliko sam informisan danas je neka gospođa Meleško predsjednik udruženja ukrainaca u hrv. Možda je bilo i komunista, ali ja sam saznao za ove bjelogardejci samo

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #463 послато: Фебруар 24, 2023, 04:38:41 поподне »
4. U Litvaniji, Poljsku, Bjelorusiju i Rusiju ima ogranka sa kojima sam u kontaktu od prije nego je Nebojša Drašković u medije predstavio svoju misiju i viziju društva u medije pa sam tako saznao za njega i nijesmo ga kontaktirali i planirali za pomoć, kao ni Poreklo sa kojima ćemo dijelit podatke kao društvima.. Naš cilj je prije toga bio da testiramo više od stotinu do sad pronađenih Milješkovića i  Meleškovića što je spriječio zakon o zabrani izvoza biološkog materijala građana Rusije u inostranstvo iz nekih vojnih inicijativa. Pa tako i druge neke prepreke od rata itd. Što je dovelo do ideje da se u CG osnuje institut-muzej koji bi za razliku od Porekla ili Porijekla kao jednojezičnih društava bio višejezični i višenacionalni koncept sa sjedištem baze u Crnu Goru i ograncima u pomenute države i druge slovenske đe bi Milješkovići, Meleškovići bili osnivači ogranaka. Institut bi obuhvatio pretežno rad na prevode literature koja je obimna za ove rodove našeg prezimena koje po onomastici potiče odavde iz ovih krajeva. Genealogija i arheogentika su sporedne. Samim time ovaj institut-muzej kao Privatan predviđa ogranke etnološkog, antropološkog, arheološkog instituta. Muzeja pretežno oružja, dokumenata i literature itd. Ali glavno biblioteku prevedenih djela na naški. U muzeju, od eksponata nešto u originalu a nešto u replikama tih eksponata. Na zahtjev o saradnji za DNK po pitanju sekvencioniranja cijelog genoma i tumačenja tih podataka, podjednako za muški i ženski rod. Mi smo zbog situacije dobili ponudu Lomanosov univerziteta koji je trenutno pod sankcijama Ukraine da nam prodaju na rate od 10 godina njihovu najsavremeniji opremu za rad koja je većinom Ruska a dijelom Kineska tehnologija, njeno održavanje i obuku kadrova. Čime bi dobili DNK labaratoriju u CG kao privatnu. Cilj ovog instituta je stvaranje baze ne porodičnog ili jednoimenog, već koliko je to moguće baze baštine slovenskog kulturnog prostora i njima bliskih (Litvanija, Rumunija, Moldavija) u CG koje bi bilo samoodrživo finansijski kroz izdavačku djelatnost prevedenih djela iz ovih oblasti nauka i našeg ktitorstva.

Vrijeme će pokazat, kako će to odit

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #464 послато: Фебруар 24, 2023, 04:40:32 поподне »
Što se tiče nekom moga odnosa prema uvezenim hipotezama a onapek Ilirskom Porijeklu, izmišljenoj slovenskoj migraciji itd. Tu se bavim teorijama porijeka na osnovu citata i referenci..
5. U saradnji sa doktorantom iz Britanije i profesorom na univerzitetu (na temi crkvenih brakova u istoriji njenih zakona, jer je Britanija ponijela značajan dio carigradskih arhiva u periodu njihove vlasti nad Istanbulom u velikom ratu). Tu radim lično ja obiman rad o uticaju zakona brakova uvedenih od cara Justiniana obnovitelja Rima i drugih nekih. Na nestanak autohtonih naroda balkana, čime se podvlači teza o migraciji naroda iz Bjeloruske i Ukraine odakle prvo dolaze Ostrogoti pa Sloveni. Ti zakoni braka su po svim zakonima biologije i crkve predviđali neplodnost i istrebljenje kao posledicu brakova bliskih rođaka koje je Justinian zakonom dozvolio i legalizovao. Jer Justinian kao car je bio ujedinitelj rima i podijenjene crkve, ali i jako bolestan vladar po pitanju zakona brakova,  čim je trebalo preko 100 godina nakon njegove smrti da dođe do sabora crkve. Tek u doba prevlasti Slovena bez otpora autohtonih naroda. Zašto nije bio otpora? Zašto je Justinian kao gori od Nerona posta svetac? Samo zbog sekti koje je uveo i dao im vlast u crkvu! Inače supruga Justiniana je bila prostitutka iz kabarea i uporedo hrišćanka u nekoj zabranjenoj sekti koju je Justinian ujedinio sa tada kanonskom vaseljenskom crkvom da niti jedan patrijarh nije smio da se pobuni od njegove vojske.
Samim time je autohtoni balkanski čovjek nestao u nekoj mjeri kao i Neandretalac i Denisovijanac u konsangvinitetu. Migrirao u nove krajeve rima, stradao u ratove pod Justinianom. Zato kažem, opasno je uvoziti hipoteze teoretičara porijeka iz razloga što čak i predsjednik Porijekla kojeg ja cijenim, Nebojša Drašković navodi naš genocid nad neandretalcem od strane homosapiensa I2 haologrupe koju Nebojša naziva I1 slijedeći logički paradoks hipoteze porijekla u Africi po kojoj Skandinavac potiče od balkanca. Pa Nebojša umjesto aberacije humanoida u transmutaciji gena po Africi, vidi našeg pretka kao realnost a ne hipotezu, i sebe u medije naziva I1 haplogrupom.

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #465 послато: Фебруар 24, 2023, 04:41:51 поподне »
6. Shodno time. Pomenut ću ostalima moje saznanje. Mitološki Adam ne ukazuje na Porijeklo ljudi u Africi: Carigradski crkveni arhiv demantuje takvu ideju, da je porijeklo ljudske vrste iz Afrike. Kako crkvena, tako i islamska škola. Ja sam proveo godine proučavajući i stari zavjet, novi zavjet, patrologiju, isihazam, Kuran, sure islamske. Poslednju suru sam čitao Damasku koja nije uvrštena u Kuran i dovela je do stvaranja ISIS terorista. Isus u Bibliji govori o dvije vrste ljudi, jedni su kao cvijeće koje raste da bi se zatrlo do vijeka, dok su neki drugi kao stabla dugovečni. Ta analogija predstavlja suštinu sukoba Hrista-Logosa sa Sokratom koji je pisao svoju odbranu demona. I ako pratimo hroniku, tada osuđen Sokrat za kvarenje omladine u Atini sam izvrši samoubistvo, pa njegovi učenici u osveti sa Spartancima spale Atinu, što je čak i Persijske Jevrejske dvorane dovelo do zaključka da će padom Atine doći nova sila iz helenskog svijeta i tako su nastala proroštva prije pojave jevrejske vladarke čiji sin obnavlja Izrael kao vladar Persije. Aleksandar makedonski jeste uniptio cijeli poznati svijet- Persiju koja je slično Atini branila brakove klasa, i razne druge porive koje je Sokrat smatrao ok. Nakon čega Isus u Rimskoj imperiji gradi hramove za svako selo da bi taj rodoslov vodili jer će ljudska vrsta nestat kao Nenadretalci ili Justinianovi hrišćani brakove rodbine. Svi ti dokumenti stari, navode Adama kao pretka jedino preživelog sina Noje i njegovih nekoliko sinova. Po kartama naroda u Carigradu, oni su bili samo dio naroda tada pozantog svijeta protežući se u Evropi samo do nekih obala savremene grčke. Znači, adam je stvoren po liku boga i anđela, njegovi potomci su se miješali da anđelima i dobijali nefilime. Zato je Adam u nauci protestantskih zemalja i Jevreja popularan kao predak. Takve nebulize vode dalje do porijekla u Africi i sl. Ili do teorije da smo istrijebili neandretalce, za koje je nauka potvrdila da zapravo nestaju u posledice incesta. Svaki primjerak skeleta do sada pronađen od Neandretalca je imao dokazano nasledne posledice incesta, ne tragove ubijanja kamenom ili nečim sl.

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #466 послато: Фебруар 24, 2023, 04:42:23 поподне »
7. Justinian je ujedinio Rim i pokorio narode koji su uspostavili nove kraljevine. I onda doveo do njihove latinizacije, ali je proces mora biti spor, pa nisu stigli da im nametnu ta nova hrišćanska pravila i njegove reforme. Tako da je Balkanac pod Justinianom prozvan Ilirom u obnovljenoj provinciji Ilirikum, što ga ne čini biološki Ilirom, podjednako kao ni miješani brakovi koji unose običaje i tradiciju domorodaca Balkana kod osvajača sa sjevera Evrope. Tu temu sam prilično dugo izučavao i radim na sabiranju citata i referenci jer je u mojem selu podignuta rimokatolička crkva posvećena Ilirima od strane austrougarskog admirala koji je pobijedivši Italijansku mornaricu ostvario prevlast na Sinje more kako smo ga mi zvali, pa ga umjesto Sinjeg illi Italskog prozvao Jadranskim po ,,Ilirskom,, plemenu Jadrani. Tada je Austrija sebe proglasila potomcima plemena Austra koji su vladali nad Ilirima, a Ilirima su dali pretka Iliju koji se doselio u Budvu pa pravde došao do Risna, Tivta i Krtola gdje je napravio kraljevinu od svojih potomaka na cijeli Balkan. Taj pokret ide toliko daleko da etimologiju opštine Tivat izvlače iz naziva kraljice Teute Ilirske. Što je paradoks, Tivat se zvao Teodo po nekom vlastelinu Kotorskom čije imanje je preko braka naslijedio jedan Buća iz Perasta. Ili po ostatku kolonista trgovačkih iz kraljevine Teodi na današnji Krim. Koji nisu mogli da se vrate natrag nakon pada Carigrada pod Osmanlije. Takođe Teuta je bila Galskog Porijekla, jer su Ilire prije nego su etnički istrijebljeni od Rima kako kažu hronike Rima, pokorili Gali i postavili im svoje vladare. Iliri su bili obični mali pirati na jednom brodu iz Libana današnjeg, koji su upamćeni kao razlog što caru neko krade veliko zlato na brodove. Zato kažem, rad je obiman, predstavlja godine moga izučavanja te teme i zahtijeva još vremena.. Tu ponavljam, stava sam da je opasno uvozit hipoteze teoretičara porijeka iz protestantskih zemalja bez referenci i citata. Reference, citati će biti modus operandi rada našeg novog višejezičnost instituta čija misija i vizija nisu bliske konceptu Porekla ili Porijekla koji su bliži Eupediji i drugim nacionalnim ili jednojezičnim dnk projektima.

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #467 послато: Фебруар 24, 2023, 04:44:07 поподне »
8. Namjeravam da radim monografije bratstava u Grbalj i Boku koji su meni bliski:
 -Bilal, slava sv.arhangel Mihailo, ogranak Androvića, etimologija prezimena izvedena iz zanata proizvodnje Bilala za konja (kožni set kaiševa koji drži glavu konja u ograničenom manevru). Njih je malo ostalo, jer su pošli u egzil sa kraljem nikom, gradili su Njegoševu kapelu i mislim da su dalja grana Ozrinića.
-Kraljević slava Mitrovdan (ne znam porijeklo, ali ono su ogranak Benovića u Grbalj, kao i Đenovići koji su osnovali istoimeno naselje u Herceg Novi.
-Toso, rimokatolici ono su Gotskog porijeka sa rodoslovom starim više od 1000 godina, ogranke imaju u visoko plemstvo Italije i Holandije i Kotorski ogranak linije bio povezan sa rudnicima kvarcnog pijeska jer je ta familija prva na ostrvo Murano pokrenula proizvodnju stakla u 14-ti vijek.
Itd.
Mimo njih:
-Bota kao rod, po nekim navodima bez velikih osnova, ima ogranke koji su opstali da tim prezimenom u Francusku, gdje su dobili grb Ljiljana Bogiše. Inače naš kraj krtola se zove Bogišić po vrsti Ljiljana koji se nalazi na plastici hramova prevlake i dr. A takođe ima i prezime Bogišić u Dalmaciju koje vezuju za ovaj kraj naš, tako da je teško utvrditi etimologiju naziva tog našeg kraja Krtola. Ali Francuske Bote postoje i navode se kao dobrovoljci i predvodnici oslobađanja Beograda od Turaka u doba Bečke kraljice Marije Tereze ili nešto sl. Mislim d aje neka od kapija u Kalemegdanu dobila ime po Francu kralju koji je poslao Botu sa vojskom na Beograd. Oni su valjda isterali Turke iz nekih djelova Beograda. To je period kada je biskup Đivović iz Dubrovnika pisao o Milješkoviću sa Pelješca kako mijenja prezime u Bota. Đivović je sahranjen u Novi Sad po svojoj želji na Petrovaradinu.

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #468 послато: Фебруар 24, 2023, 04:45:11 поподне »
9. Uz skromne kapacitete rada u projektu koji se gradi, namjeravamo i R1b haplogrupu sa istoka CG i sjevera Albanije da obradimo. Iz razloga što je vikinška dinastija iz Skandinavije, Pjastović kao osnivači Poljske paganske kraljevine od prije hiljadu godina, po arheogentici najbliža ovim pomenutim granama iz prostora istoka CG u grad Milješa i Sjevera Albanije. Pa tako smatram da je istraživanje na Porijeklu plemićkog roda Milješka u Poljsku današnju nausput omogućilo da se i ovaj podatak podrobnije ispita i na taj način potvrdi da R1b kod Hota, Pipera, Paštrovića i nekih albanskih plemena pripada slovensko -vikinškom a ne tračanskom, dačkom, arbsnaškom, galskom itd. Porijeklu kako navodi dio teoretičara porijekla na našem prostoru koji zaboravljaju da je Justiniana pokrivši Ostrogote, rekonstruisao nazive pokrajina iz perioda od prije pada rima i tako gote i Slovene prozvao Ilirima po provinciji Ilirikum, neke Galima po provinciji Galicija itd. što je trajalo nekih 100 godina jednako kao i komunistički princip koji je skoro 70 godina brisao zabranu braka rođaka jer toga matičara nije interesovalo srodstvo u 4-9 koljena bračnih lica ispred sebe, brisali su i tragove feudalnog poretka pa samim time i porijekla u kojem se heterogenost podrazumijevala i status sticao čašću, sposobnostima, poštovanju zakona higijene krvi, zanatima. Ne smatram poznavanje komunizma bitnim za porijeklo, ali smatram nužnim poznavanje hrišćanstva koje nas obavezuje da poštujemo vjeru predaka (mitologiju) od prije Hrista. Jer kako kažu apostoli, ko ne poštuje vjeru predaka, on je antihrist ili neprijatelj logosa-logike. Dok i islam jako važnim u ispitivanju porijekla, tako da nama Milješkovićima iako ne ide u prilog što više nema parohije pravoslavne u Tuzi, ide u prilog to što je najveća medresa u Crnu Gori izgrađena u naselju Milješu kao centru islama za CG. I takođe brojne ruine su ostale tamo na brda pa čak i ostatci tvrđave koliko sam informisan. Što se tiče rimokatoličke i pravoslavne prejemnosti,moramo priznati da je Sveti Simeon Mirotočivi u taj kraj primio rimokatoličku vjeru, nakon čega je sv.sava kupio od benediktijanaca hram Arhangela Mihaila u Krtoljski arhipelag koji je bio u ruinama. I kažu po predanju da je nakon ustanovljenja mitropolije Zetske na tome mjestu kod našeg sela u Tivat, on primio slavu sv.arhangel Mihailo. Ali postoje teoretičari u Podgorici koji tvrde da je zapravo to bilo u Malesiji samo što su Venecijanci-Mleci pokatoličili cijelu Podgoricu tj. Milješ i Katun Lješa Rizika koji su možda preživjeli tursku okupaciju za razliku od našeg plemena, pa na temelje pravoslavnog hrama sagradili katolički u 16-ti vijek. Ipak je Podgorica bila varoš podignuta od Osmanlija, dok je Milješ bio starije naselje sa crkvama kod ribničkih vrela gdje se Stefan Nemanja rodio neupitno po žitijama.

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #469 послато: Фебруар 24, 2023, 04:45:39 поподне »
10. nadam se da će pomenuti institut biti u stanju da pokrije sve rodove našeg prezimena, pa i sve ostale u jednog dana kapacitetima formiranom institutu. Nebojša Drašković je primijetio mogućnost da je potomaka Milješka bilo u Čevo kod nekih Vukotića i Đukanovića što se poklapa sa migracijama nekih naših od zakona u katune. Ostojić je oborio tezu migracije u Šarance, dokazao je da taj autor Krivokapić valjda greškom prepisuje Miliće Drobnjake na Milješkoviće. Ogranci svi su dobrodošli, bez obzira na vjeru kako reče NeboSav.

👍👍

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5315
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #470 послато: Фебруар 24, 2023, 04:52:53 поподне »
 :o
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Gorance

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 711
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #471 послато: Фебруар 24, 2023, 06:28:35 поподне »
Пјастовићи тестирани?

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #472 послато: Фебруар 25, 2023, 12:16:15 поподне »
Пјастовићи тестирани?

Arheogenetski je testiran potomak Mieska I Pjastovića osnivača dinastije Mieshkovicz. Njegova dinastija se odvaja jer primaju hrišćanstvo. Miesko I je osnivač hrišćanske Poljske. Zbog iznenađenja naučne zajednice sa tim DNK, politički je pokrenuta inicijativa da se testira arheogenetski još 30 ili 29 skeleta koji počivaju u kripte hramova ili kapela.

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #473 послато: Фебруар 25, 2023, 12:29:44 поподне »

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3437
  • Васојевић
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #474 послато: Фебруар 25, 2023, 01:25:24 поподне »
1. Milješko iz Krtola je imao ogranak koji je osnovao grad Milješ na teritoriji današnje Podgorice i Tuzija. To je naš ogranak u katune koji pamti predanje, ja sam greškom to stavio za Ozriniće..

Господин Брајотић се не би сложио са Вама:
И сами назив села Миљеш је заправо деформисано и албанизовано српско Милош(евићи). Иако се данас Миљеш налази на граници или у оквирима племенске територије Груда, заправо је то раније била територија Хота, као знатно старијег племена.
(Х)Отовићи као данашњи трбушчић Милошевића врло лако могу да буду заправо стари и изворни Хоти с којима су ови били комшије или су чак и живјели измијешани.

Мораћете вас двојица да седнете да се договорите да ли Миљеш у општини Тузи носи назив по Милошевићима из Лопата код Лијеве Ријеке или Миљешковићима из Кртола. Обе теорије делују тако убедљиво да је просто тешко определити се за неку од њих.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8530
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #475 послато: Фебруар 25, 2023, 03:13:54 поподне »
Замолио бих Миљешковића да на форуму користи краћу форму за објаве, јер ово што је написао тешко може да се испрати, што онда доноси контраефекат јер ће ретко ко да то прочита. Такође би се могло сматрати спамовањем, односно затрпавањем теме, па бих га још једном замолио да своје писање прилагоди форумском начину комуникације.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #476 послато: Фебруар 26, 2023, 09:27:55 пре подне »
Господин Брајотић се не би сложио са Вама:
Мораћете вас двојица да седнете да се договорите да ли Миљеш у општини Тузи носи назив по Милошевићима из Лопата код Лијеве Ријеке или Миљешковићима из Кртола. Обе теорије делују тако убедљиво да је просто тешко определити се за неку од њих.

😀

Prisustvo Milješkovića u Tuzi, je staro predanje.. koje ja tumačim sa poteškoćama, pa ih miješam za Ozrinići na početku mog pisanja. Jer su Lješevići bili komšije kako ovdje u Krtole, tako i u djelu sjevernih ogranka. A Ja sam Lješeviće našao u Lješansku nahiju mimo Krtola.

Tek kasnije ja saznajem da je Tuzi opština nazvana po katunu nekoga Lješa Tuzija.

E onda sam povezao Milješ sa pred-janičarskim periodom koji opisuje pop Savo Nakićenović u antropogeografiji Boka. Samim time pred-osmanskim periodom o kojem govori naše predanje. To predanje našeg ogranka iz Krtola, a ne migracije u Krtole.  je ostalo živo zbog stalnog rasprava seljana, da li potičemo svi iz Albanije? Jer u Krtole, žive razni rodovi od kojih neki po predanju dolaze iz Lješa, neki iz Skadra, neki Dalmacija itd.

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #477 послато: Фебруар 26, 2023, 09:40:12 пре подне »
Господин Брајотић се не би сложио са Вама:
Мораћете вас двојица да седнете да се договорите да ли Миљеш у општини Тузи носи назив по Милошевићима из Лопата код Лијеве Ријеке или Миљешковићима из Кртола. Обе теорије делују тако убедљиво да је просто тешко определити се за неку од њих.

Valjda nađem te njegove tekstove da pročitam. Volim ja nekad da čitam i teorije. Ako ste ispratili što sam pisao, ja se više oslanjam na arhive medrese u Milješu koja je najveća u Crnu Goru, nego na teorije porijekla. Ali mimo predanja i arhiva, gledano po teoriji. Mislim da rodovi Milešković u današnje Tuzi jesu naš preživeli ogranak. Pa i neki drugi rodovi koji su takođe islamske vjeroispovjesti. A i nas ovdje u arhivu Kotora ili Dubrovnika, Mleci pomenu kao Mileško ili Milješko..

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #478 послато: Фебруар 26, 2023, 08:39:32 поподне »
Замолио бих Миљешковића да на форуму користи краћу форму за објаве, јер ово што је написао тешко може да се испрати, што онда доноси контраефекат јер ће ретко ко да то прочита. Такође би се могло сматрати спамовањем, односно затрпавањем теме, па бих га још једном замолио да своје писање прилагоди форумском начину комуникације.

 Ок, радимо презентациому фасциклу, мисију, визију, стратегију, статут.. нећу овдје правити тему у теми. Међутим, због ранијег писања, што јавно, што приватно са члановима одбора и другима.. Али и евентуалних других чланова који носе наш ДНК или предање по женској линији свог поријекла, оставио сам моје свједочанство циља и поријекла. За увид. Јер раније сам био превише једностран критички на форуму. Ја дијелим став једног од највећих теоретичара физике модерног доба Ричарда Фајнмана који каже да увијек треба поставити питање ,, зашто, у потрази за доказом чињенице?,,. Тада је његова теорија физике постала довољно комплетна па се у научном опиту лако доказивала. Ја лудим од теоретичара поријекла који користе као већ доказана она предања у класи карикатуре или привида гдје се не разликује права оаза у пустињи од оазе у фатаморгани који предање описује. Као ситуација мене који читам о Миљешковићима у Шаранце и пет села Пљеваља, тек Жељко Остојић као добара познаваоц тога краја увиђа грешку преписа Милића из Миљешковиће којима стоји само село Кртоли и огранци у Грчку што је изведено из разних збирних антропогеографиских записа у ЦГ. Док Остојић долази из области Колашина у Шаранце ако сам добро упамтио што ми је реко.

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #479 послато: Фебруар 26, 2023, 08:40:56 поподне »
Ето баш Ви сте интересантно скренули пажњу мени у првој страни коментара. Гдје кажете да верујете да су Озринићи из Тузија-Малесије.

О мотивима таквог закључка би волио више да прочитам, нико други то није поменуо да сам видио! А ви нисте образложење оставили!? Да ли је то по ДНК, или по неким архивима, хроникама, предању, што је назнака таквог закључка? И колико вјероватно се може уклопити у поријекло Миљешкових потомака или неког братског огранка од хипотетичког Тривала.