Аутор Тема: Матичне књиге војних особа умрлих 1915. године - Стара Пазова  (Прочитано 2479 пута)

Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Матичне књиге војних особа умрлих 1915. године - према подацима ''Заразне болнице'' у Старој Пазови.
Издвојио сам само основне податке о лицима српско-хрватског говорног подручја међу којима има војника с обе зараћене стране и интернираних цивила из Србије. Можда неко пронађе неког свог.

http://www.4shared.com/office/1Y22UZUHba/Vojne_knjige_Stara_Pazova_1915.html

Извор: Family search
« Последња измена: Јануар 30, 2016, 11:48:46 поподне Муњени Ћелић »
Икавац

Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: Матичне књиге војних особа умрлих 1915. године - Стара Пазова
« Одговор #1 послато: Јануар 31, 2016, 02:45:36 поподне »
Део истих матичних књига, овог пута преминулих у јануару 1916. године.
На списку су искључиво припадници српске војске и интернираних цивила.

http://www.4shared.com/office/8o5tpn15ba/Vojne_knjige_Stara_Pazova_jan_.html

Извор: Family Search
Икавац

Ван мреже Gallavant

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 110
Одг: Матичне књиге војних особа умрлих 1915. године - Стара Пазова
« Одговор #2 послато: Јануар 31, 2016, 07:53:46 поподне »
Možeš li napisati i tačni link na kolekciju (ili kako se već to zove u njihovoj terminologiji)? Pretpostavljam da se radi o austro-ugarskim zapisima, pošto nisam znao da je išta iz Srbije obrađeno u okviru FamilySearch-a.


PS Već neko vreme mi se mota ideja po glavi, FamilySearch je odličan izvor informacija i između ostalog ima lepo razrađen program indeksiranja. Dalje, koliko znam, sarađuju i sa lokalnim rodoslovnim društvima... A u Srbiji nema takoreći nikakvih indeksiranih dokumenata.. a ovde se skuplja veliki broj ljudi koji bi verovatno uložio nešto vremena u takav poduhvat... Verovatno bih trebao da otvorim novu temu o ovome, hm?

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Матичне књиге војних особа умрлих 1915. године - Стара Пазова
« Одговор #3 послато: Фебруар 01, 2016, 01:49:29 поподне »
Možeš li napisati i tačni link na kolekciju (ili kako se već to zove u njihovoj terminologiji)? Pretpostavljam da se radi o austro-ugarskim zapisima, pošto nisam znao da je išta iz Srbije obrađeno u okviru FamilySearch-a.


PS Već neko vreme mi se mota ideja po glavi, FamilySearch je odličan izvor informacija i između ostalog ima lepo razrađen program indeksiranja. Dalje, koliko znam, sarađuju i sa lokalnim rodoslovnim društvima... A u Srbiji nema takoreći nikakvih indeksiranih dokumenata.. a ovde se skuplja veliki broj ljudi koji bi verovatno uložio nešto vremena u takav poduhvat... Verovatno bih trebao da otvorim novu temu o ovome, hm?

Требало би о том размислити. Моја искуства са њима су изузетно позитивна. Ако би Друштво имало капацитета да се ангажује и на том пољу, не сумњам да би сарадња била на обострану корист, али као што рекох, питање је колико ми тренутно можемо у тако нешто крупно да се упустимо. Подржавам идеју у сваком смислу Галлаванте.



Ван мреже Rimidalv

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 523
Одг: Матичне књиге војних особа умрлих 1915. године - Стара Пазова
« Одговор #4 послато: Март 14, 2017, 10:49:29 поподне »
Јел можете опет окачити линкове, пошто не раде сада.
Што се тиче familysearch, индексирање се може радити на добровољној бази, али нисам сигуран да ли постоји могућност да се раде књиге из Србије.
Надам се да ће неки наш архив увидети могућности и ступити са њима у контакт.
Црквене матичне књиге које се налазе у Хрватском државном архиву су управо они дигитализовали.

Ван мреже Gallavant

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 110
Одг: Матичне књиге војних особа умрлих 1915. године - Стара Пазова
« Одговор #5 послато: Март 15, 2017, 06:54:35 поподне »
Ja sam kontaktirao FamilySearch povodom uvođenja Srbije u projekat indeksiranja i odgovorili su mi sledeće (ujedno sam se bavio i malo indeksiranjem nekih engleskih izvora i sistem je sasvim solidan):

Цитат
Thank you for indexing! There are a lot of different things that go into what projects are chosen. I'd say it is often up to supply and demand. What records are available to us and what are people in most need of to move their family history work forward. Unfortunately it can be more complicated than that (especially when looking internationally) but that is usually where we start.

Planirao sam to da predložim i pre, ali čini mi se da nikad nisam zapisao svoje mislim, međutim: bilo bi jako interesantno kada bi Poreklo eventualno pokrenulo neki projekat ovog tipa. Šta god da krenemo da indeksiramo, mislim da bi se skupilo dovoljno dobrovoljaca da posao i završimo (evo da prvi obećam da bih posvetio makar dva sata nedeljno), a svaki indeksirani izvor je ogromna prednost za sve istraživače.