Аутор Тема: 23&ме нови резултати - Изузетно висок Грчки елемент  (Прочитано 2285 пута)

Ван мреже SinanZiric

  • Гост
  • *
  • Поруке: 12
23&ме нови резултати - Изузетно висок Грчки елемент
« послато: Децембар 23, 2020, 02:18:15 поподне »
Изузетно висок Грчки елемент, је ли то доказ Илирског порјекла јужних словена?

Гледао сам да други словен немају ништа са Грчким срдством. Мора да је ово код муслимана због мјешања са Османлијама.


Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: 23&ме нови резултати - Изузетно висок Грчки елемент
« Одговор #1 послато: Децембар 23, 2020, 02:31:29 поподне »
Изузетно висок Грчки елемент, је ли то доказ Илирског порјекла јужних словена?

Гледао сам да други словен немају ништа са Грчким срдством. Мора да је ово код муслимана због мјешања са Османлијама.



Не знам које је порекло по Y хромозому?

Али ову грчку (старобалканску) компоненту су вам разне ваше преткиње (бабе) подоносиле у мираз.

Шта им ово значи Б и Х? Како се та компонента препознаје?

Ван мреже SinanZiric

  • Гост
  • *
  • Поруке: 12
Одг: 23&ме нови резултати - Изузетно висок Грчки елемент
« Одговор #2 послато: Децембар 23, 2020, 02:42:11 поподне »
Не знам које је порекло по Y хромозому?

Али ову грчку (старобалканску) компоненту су вам разне ваше преткиње (бабе) подоносиле у мираз.

Шта им ово значи Б и Х? Како се та компонента препознаје?

Према узорцима других тестираних из Федерације БиХ сам најближи па тако ставе ФБиХ. Разлика између БиХ и других простора западног балкана је занемарива
тако да је у мом случају пуком случајношћу испала регија која мени и одговара.

Моја хаплогрупа је ПХ908 (И2а1б)

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: 23&ме нови резултати - Изузетно висок Грчки елемент
« Одговор #3 послато: Децембар 23, 2020, 02:57:04 поподне »
Према узорцима других тестираних из Федерације БиХ сам најближи па тако ставе ФБиХ. Разлика између БиХ и других простора западног балкана је занемарива
тако да је у мом случају пуком случајношћу испала регија која мени и одговара.

Моја хаплогрупа је ПХ908 (И2а1б)

А ха! Тако значи. Значи та компанија иде том логиком.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: 23&ме нови резултати - Изузетно висок Грчки елемент
« Одговор #4 послато: Децембар 23, 2020, 03:13:55 поподне »
А ха! Тако значи. Значи та компанија иде том логиком.

Моје разумевање је да код комерцијалних admixture тестова то тако и функционише. Тражи се најбоље поклапање са усредњеним ДНК потписом садашње популације одређених региона. Дакле, ако се за неког каже да у свом геному има нпр. највећи удео ДНК западног Балкана, то се односи на садашње становнике регије, а не на неке који су овде живели пре 3000 година. Мислим да су археогенетичке базе ДНК узорака и сувише мале да би се могли одредити неки модални геноми који би се користили за овакве анализе.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже НикПав

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 511
  • Y: E-BY148067 Никољдан Y (M): E-FT61303 Јовањдан
Одг: 23&ме нови резултати - Изузетно висок Грчки елемент
« Одговор #5 послато: Децембар 23, 2020, 03:14:30 поподне »
Поредећи ваше резултате са резултатима мојих поклапања и мојим, пре бих уочио необично висок проценат Источне Европе. А Пелопонез изгледа често људи добијају, можда због словенских племена која су оставила неки траг међу том популацијом.

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: 23&ме нови резултати - Изузетно висок Грчки елемент
« Одговор #6 послато: Децембар 23, 2020, 03:28:38 поподне »

Али ову грчку (старобалканску) компоненту су вам разне ваше преткиње (бабе) подоносиле у мираз.

Зашто само преткиње, односно баке? Правда за деке  :)

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: 23&ме нови резултати - Изузетно висок Грчки елемент
« Одговор #7 послато: Децембар 23, 2020, 05:06:33 поподне »
Зашто само преткиње, односно баке? Правда за деке  :)

Наравно и за деде!

Али ако посматрамо неку јединку у неком тренутку на неком месту и пратимо развој те јединке и њених потомака доћи ћемо до неких закључака.

Ако би "оживели" нашу посматрану јединку мушког пола (нпр. ДРАГОМИР), од оца I2 PH 908, рођену у V веку наше ере на граници Пољске и Украјине или негде у Чешкој, која говори неком од варијанти словенских језика и узмемо јој  узорак за ДНК анализу (аутосомални) наш ДРАГОМИР би имао вероватно 90% северне, западне и источне Европе, и 10 % од Авара и не знам којих све још народа са истока, а можда и са југа (Римљани, Хелени и др .).


ДРАГОМИР стиже на Балкан. Жени се лепом црномањастом ћерком неког "домородца" (безвезе ми је овај термин) који може бити угледни грађанин нпр. Наисуса или неки слуга тог угледног грађанина или да тако кажем сточар (власник стада) или чобанин код тог газде. Небитно је. Али таст је Е или R1b или Ј хаплогрупа (можда је хеленског порекла, можда трачанског, можда јеврејског...). Жена доноси ДРАГОМИРУ у мираз 50% свог генетског фонда.


ДРАГОМИР и жена му (ДРАГОМИРИЦА) добијају сина ДРАГОМИРЧИЋА.


Ситуација се мења. ДРАГОМИРЧИЋ сад има 50% од оца, а 50% од мајке роћака (шта више са наслеђивањем Y хромозома изгубиће неке очеве рођаке у свом генетском коду, тако да ће превага бити на мајчиним рођацима).

ДРАГОМИРОВА лоза се наставља у једном непрекинутом низу кроз 20 векова.


Сваки ДРАГОМИРОВ мушки потомак има неку своју АС генетику зависно од тога шта су бабе доносиле у мираз њиховим дедама.

Долазимо до ДРАГОМИРОВОГ потомка рођ.1990.г. Не битно је како се он зове (Фрањо, Осман, Милош), али је битно да живи на Балкану и да су сви његови мушки преци уназад све до ДРАГОМИРА живели на Балкану и женили се женама рођеним на Балкану. Свака је свом мужу доносила у МИРАЗ свој генетски фонд (тата, мама, деде, бабе, прадеде, прабабе и итд.).

ДРАГОМИР из 5 века је имао и сестру ДРАГАНУ која је дошла са њим на Балкан и удала се за ПРИЛАЗИЈУСА из Сирмијума који је Р1б. Добили су сина ПРИЛАЗИЊА. Исти је образац наслеђивања.

Ништа деда не може без бабе, и обрнуто. Једино у случају саморазмножавања.


Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: 23&ме нови резултати - Изузетно висок Грчки елемент
« Одговор #8 послато: Децембар 23, 2020, 05:14:08 поподне »
Изузетно висок Грчки елемент, је ли то доказ Илирског порјекла јужних словена?

Гледао сам да други словен немају ништа са Грчким срдством. Мора да је ово код муслимана због мјешања са Османлијама.


Ovo su Ti gluposti, vec smo pisali o tome. Posalji svoj K13 gedmatch pa da vidis koliko imas predslovenske genetike.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: 23&ме нови резултати - Изузетно висок Грчки елемент
« Одговор #9 послато: Децембар 23, 2020, 06:26:38 поподне »
Ovo su Ti gluposti, vec smo pisali o tome. Posalji svoj K13 gedmatch pa da vidis koliko imas predslovenske genetike.

Ако се гледају аутосомални тестови, Ancestry и 23andMe имају убедљиво највећу базу тестираних, тако да би њихове аутосомалне процене требало да буду понајбоље, али треба знати шта резултат заправо показује.

Многи мисле да ће добити своје "саставне делове" у смислу националности предака, али ако се обрати пажња, јасно је да су дате искључиво географске одреднице по процентима (једино је "Јеврејство" изузетак из неких разлога, остали проценти су географија).

Другим речима, резултат показује у којим деловима Европе/Света живе други тестирани са којима неко има најбоље аутосомално поклапање. Стога, ово што је г. Зирић добио је заправо потпуно очекиван резултат ако његови преци дуго живе на истом поднебљу - у БиХ.

Ови тестови су вероватно интересантнији Американцима који нису сигурни одакле су њихови преци мигрирали у Америку, па се одушеве када добију неку јаснију назнаку.

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: 23&ме нови резултати - Изузетно висок Грчки елемент
« Одговор #10 послато: Децембар 23, 2020, 09:31:39 поподне »
Наравно и за деде!

Али ако посматрамо неку јединку у неком тренутку на неком месту и пратимо развој те јединке и њених потомака доћи ћемо до неких закључака.

Ако би "оживели" нашу посматрану јединку мушког пола (нпр. ДРАГОМИР), од оца I2 PH 908, рођену у V веку наше ере на граници Пољске и Украјине или негде у Чешкој, која говори неком од варијанти словенских језика и узмемо јој  узорак за ДНК анализу (аутосомални) наш ДРАГОМИР би имао вероватно 90% северне, западне и источне Европе, и 10 % од Авара и не знам којих све још народа са истока, а можда и са југа (Римљани, Хелени и др .).


ДРАГОМИР стиже на Балкан. Жени се лепом црномањастом ћерком неког "домородца" (безвезе ми је овај термин) који може бити угледни грађанин нпр. Наисуса или неки слуга тог угледног грађанина или да тако кажем сточар (власник стада) или чобанин код тог газде. Небитно је. Али таст је Е или R1b или Ј хаплогрупа (можда је хеленског порекла, можда трачанског, можда јеврејског...). Жена доноси ДРАГОМИРУ у мираз 50% свог генетског фонда.


ДРАГОМИР и жена му (ДРАГОМИРИЦА) добијају сина ДРАГОМИРЧИЋА.


Ситуација се мења. ДРАГОМИРЧИЋ сад има 50% од оца, а 50% од мајке роћака (шта више са наслеђивањем Y хромозома изгубиће неке очеве рођаке у свом генетском коду, тако да ће превага бити на мајчиним рођацима).

ДРАГОМИРОВА лоза се наставља у једном непрекинутом низу кроз 20 векова.


Сваки ДРАГОМИРОВ мушки потомак има неку своју АС генетику зависно од тога шта су бабе доносиле у мираз њиховим дедама.

Долазимо до ДРАГОМИРОВОГ потомка рођ.1990.г. Не битно је како се он зове (Фрањо, Осман, Милош), али је битно да живи на Балкану и да су сви његови мушки преци уназад све до ДРАГОМИРА живели на Балкану и женили се женама рођеним на Балкану. Свака је свом мужу доносила у МИРАЗ свој генетски фонд (тата, мама, деде, бабе, прадеде, прабабе и итд.).

ДРАГОМИР из 5 века је имао и сестру ДРАГАНУ која је дошла са њим на Балкан и удала се за ПРИЛАЗИЈУСА из Сирмијума који је Р1б. Добили су сина ПРИЛАЗИЊА. Исти је образац наслеђивања.

Ништа деда не може без бабе, и обрнуто. Једино у случају саморазмножавања.


Bravo Crvenjska!
 :)
« Последња измена: Децембар 23, 2020, 09:36:37 поподне Amicus »

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: 23&ме нови резултати - Изузетно висок Грчки елемент
« Одговор #11 послато: Децембар 23, 2020, 10:16:15 поподне »
Ако се гледају аутосомални тестови, Ancestry и 23andMe имају убедљиво највећу базу тестираних, тако да би њихове аутосомалне процене требало да буду понајбоље, али треба знати шта резултат заправо показује.

Многи мисле да ће добити своје "саставне делове" у смислу националности предака, али ако се обрати пажња, јасно је да су дате искључиво географске одреднице по процентима (једино је "Јеврејство" изузетак из неких разлога, остали проценти су географија).

Другим речима, резултат показује у којим деловима Европе/Света живе други тестирани са којима неко има најбоље аутосомално поклапање. Стога, ово што је г. Зирић добио је заправо потпуно очекиван резултат ако његови преци дуго живе на истом поднебљу - у БиХ.

Ови тестови су вероватно интересантнији Американцима који нису сигурни одакле су њихови преци мигрирали у Америку, па се одушеве када добију неку јаснију назнаку.

Аутозомални тестови имају смисла код поређења сродности две особе које су имале заједничког претка у ближој прошлости, а те admixture анализе су, барем мени, попут хороскопа: да се човек мало необавезно забави.
Рођена браћа и/или сестре могу имати потпуно различите процентуалне уделе регионалних генетика.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: 23&ме нови резултати - Изузетно висок Грчки елемент
« Одговор #12 послато: Децембар 23, 2020, 10:41:41 поподне »

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: 23&ме нови резултати - Изузетно висок Грчки елемент
« Одговор #13 послато: Децембар 23, 2020, 11:54:02 поподне »
Изузетно висок Грчки елемент, је ли то доказ Илирског порјекла јужних словена?

Гледао сам да други словен немају ништа са Грчким срдством. Мора да је ово код муслимана због мјешања са Османлијама.


Види Синане, да не би млатили празну сламу а ти стисни петљу па лепо одради big Y или нешто слично...Па кад то обавиш, гласни се да попричамо о бабама а можемо и о бикама а ако баш инсистираш можемо и о нанама...Ето тако па бујрум кад узмогнеш...Чини ми се да ти је узорак у депоу, само хим пусти хабер да си рад...
« Последња измена: Децембар 23, 2020, 11:56:10 поподне Bojan »