ДНК порекло > Српски ДНК пројекат

Градишћански Хрвати Burgerland

<< < (2/2)

Ранко Бубања:
Поштовани господине Стефановићу,

понекад сам скептичан колико нам може помоћи ДНК тест у откривању неке ближе приче о нашем поријеклу. Јесте да се нас двојица а и Франк Грандић разликујемо на малом броју маркера, али нам то није много помогло када не можемо да дешифрујемо путању наших предака. Ви кажете да сте старосједелац у Бијељини, Грандићи не знају ни земљу поријекла а код мене се Бубање јављају у 12. вијеку у Дубровнику. И шта смо сазнали осим да смо сви елементарно љубазни што би требало и да буде манир цивилизованих људи.
По мени ДНК тест је само алат који ће да потврди или демантује предања о поријеклу које сви имамо. Ако вам је Џуди послала број и пасворд ДНК теста не видим шта је ту толико осјетљиво да се не могу учинити јавним његови маркери. Дакле, знамо да је Грандић хаплогрупа Динарски југ и да се са вама и самно разликује на 4 маркера. На основу ваших и мојих маркера може се апроксимативно утврдити и Грандићева структура. Није ми јасно ако сте ви објавили ваше резултате и ако сам и ја објавио своје резултате и ако је 650 људи објавило своје маркере, шта је ту осјетљиво да се објаве и Грандићеви резултати а како кажете та породица вам је саопштила кључ за приступ његовим подацима.

С поштовањем,

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију