ДНК порекло > Српски ДНК пројекат

Потенцијални родови за тестирање

<< < (2/6) > >>

Зрно:

--- Цитат: Atlantische  Април 13, 2017, 10:36:55 поподне ---Ево пар знаменитих породица пречанских Срба којe ми делују као занимљиви кандидати.
Стратимировић (Кулпин)
Милетић (Мошорин)
Костић (Ковиљ)
Ђукић(Госпођинци)
Орешковић (Двор на Уни, Банија)

--- Крај цитата ---

За Орешковиће сам одмах помислио да су Хрвати, а онда сам кликнуо на овог којег си поставио, и прочитао да се звао Анте и да је био католик. Да ли данас постоје неки Орешковићи Срби?

Atlantische:

--- Цитат: Зрно  Април 14, 2017, 10:28:59 пре подне ---За Орешковиће сам одмах помислио да су Хрвати, а онда сам кликнуо на овог којег си поставио, и прочитао да се звао Анте и да је био католик. Да ли данас постоје неки Орешковићи Срби?

--- Крај цитата ---
Исправка, звао се Антоније, Србин по националности, католичке вероисповести. :)

Зрно:

--- Цитат: Atlantische  Април 14, 2017, 10:36:25 пре подне ---Исправка, звао се Антоније, Србин по националности, католичке вероисповести. :)

--- Крај цитата ---

Антоније и Анте је исто. Чак се и даље у тексту наводи Анте. То што је био Србин по националности нам не говори много, јер је и Панчић исто тако дошао у Србију као католик и постао Србин. Да не ширимо сад причу како су сви они некад били Срби, па постали католици, то сад није битно. Мислим да су ови Орешковићи данас сви Хрвати, односно да нема Срба.  Народни херој Марко Орешковић из Лике је такође био Хрват.

Бакс:

--- Цитат: Зрно  Април 14, 2017, 10:48:25 пре подне ---Антоније и Анте је исто. ....

--- Крај цитата ---
Па, и није баш исто. То је као да кажеш да је Анте и Анто исто.

Зрно:

--- Цитат: Бакс  Април 14, 2017, 12:19:16 поподне ---Па, и није баш исто. То је као да кажеш да је Анте и Анто исто.

--- Крај цитата ---

Антоније је оригинално, а Анте или Анто су неке скраћене изведенице од тог имена.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију