ДНК порекло > Српски ДНК пројекат

Потенцијални родови за тестирање

(1/6) > >>

Rimidalv:
Провукла се прича о овоме на пар тема, па да имамо на једном месту.

Мој предлог је да то буду породице о којима постоје написане монографије, као и неки бројнији родови.

Нпр. у Лици бих волео још Радаковића и Узелаца, не знам да ли има и Косановића.
Такође и Будисављевићи, Станићи, Басте, Маљковићи...

Што се тиче географског подручја, Бела Крајина, Жумберак, село Перој у Истри, Банатска клисура, као и оптанти из Мађарске.

Да чујемо и ваше предлоге.  ;)

Atlantische:
Ево пар знаменитих породица пречанских Срба којe ми делују као занимљиви кандидати.
Стратимировић (Кулпин)
Милетић (Мошорин)
Костић (Ковиљ)
Ђукић(Госпођинци)
Орешковић (Двор на Уни, Банија)

Rimidalv:
У Енциклопедији Новог Сада сам прочитао да је предак Светозара Милетића дошао из Пакраца у Нови Сад, а да је један део породице отишао у Каћ. Светозарев отац је био учитељ, службовао је и у Мошорину, па је зато Светозар тамо рођен.

Atlantische:

--- Цитат: Rimidalv  Април 13, 2017, 10:40:33 поподне ---У Енциклопедији Новог Сада сам прочитао да је предак Светозара Милетића дошао из Пакраца у Нови Сад, а да је један део породице отишао у Каћ. Светозарев отац је био учитељ, службовао је и у Мошорину, па је зато Светозар тамо рођен.

--- Крај цитата ---
Да, то је истина. Мислим да и дан данас у Каћу живе Милетићи којима је Светозар Милетић род.

Ево још једне занимљиве породице.
Ћирић (Сремски Карловци)

Uzi:

--- Цитат: Rimidalv  Април 13, 2017, 10:22:39 поподне ---Провукла се прича о овоме на пар тема, па да имамо на једном месту.

Мој предлог је да то буду породице о којима постоје написане монографије, као и неки бројнији родови.

Нпр. у Лици бих волео још Радаковића и Узелаца, не знам да ли има и Косановића.
Такође и Будисављевићи, Станићи, Басте, Маљковићи...

Што се тиче географског подручја, Бела Крајина, Жумберак, село Перој у Истри, Банатска клисура, као и оптанти из Мађарске.

Да чујемо и ваше предлоге.  ;)

--- Крај цитата ---

Тренутачно је на путу у ФТДНА узорак једног Узелца из Марићке код Приједора. Бит че тестиран на 12 маркера, што би требало бити довољно да се потврди ХГ.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију