Аутор Тема: Потребна помоЋ  (Прочитано 11245 пута)

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Потребна помоЋ
« послато: Август 02, 2013, 02:32:34 поподне »
Поздрав свима
Пријатно ме изненадило постојање овог сајта и теме којима се бавите.
Дуг боравак у француској код мене је пробудио интересованје за насу историју.
Унапред вас молим,да ми опростите на неким граматичким грешкама,јер сам тамо већ тридесет година.
Читајући све и свашта,код лаика као ја то је створило приличну пометњу.
Због тога сам урадио днк тест овде код нас у Београду,и рекли су ми да се ради о И2.
Насли су ми четири особе из Далмације као блиске,само једна разлика на локусу 389.
Зато вас молим,да ми објасните колика је то временска дистанца и сродност.
Иначе сам пореклом из Ваљевске Подгорине.

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1136
Одг: Потребна помоЋ
« Одговор #1 послато: Август 02, 2013, 02:38:49 поподне »
Поздрав свима
Пријатно ме изненадило постојање овог сајта и теме којима се бавите.
Дуг боравак у француској код мене је пробудио интересованје за насу историју.
Унапред вас молим,да ми опростите на неким граматичким грешкама,јер сам тамо већ тридесет година.
Читајући све и свашта,код лаика као ја то је створило приличну пометњу.
Због тога сам урадио днк тест овде код нас у Београду,и рекли су ми да се ради о И2.
Насли су ми четири особе из Далмације као блиске,само једна разлика на локусу 389.
Зато вас молим,да ми објасните колика је то временска дистанца и сродност.
Иначе сам пореклом из Ваљевске Подгорине.

Небойшо, савѣтуйем ти да пошаљеш поруке овдѣ Синиши Йерковићу, са подробнима подацима, а то су 17 бройева добийених у ДНК извѢштайу и о свойем презимену, селу, слави, итд.
Пошто се вѣроватно ради код тебе о И2а динарской, укратко ћу ти рећи да йе то найчешћа мушка лоза у Срба.  Више о том можеш видѣти на разних прѣдметах разговора овдѣ.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Одг: Потребна помоЋ
« Одговор #2 послато: Август 02, 2013, 02:47:36 поподне »
хвала пуно,то сам и урадио,али не видим те податке које сам унео,мозда сан несто погресио.Моја крсна слава је Свети Трифун,стари су говорили да су досли из Црне Горе.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Потребна помоЋ
« Одговор #3 послато: Август 02, 2013, 03:40:02 поподне »
хвала пуно,то сам и урадио,али не видим те податке које сам унео,мозда сан несто погресио.Моја крсна слава је Свети Трифун,стари су говорили да су досли из Црне Горе.

Небојша, добио сам резултате које си ми послао. Поставићу их у наш Пројекат, кад их мало проанализирам рећи ћу ти своје мишљење.

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Одг: Потребна помоЋ
« Одговор #4 послато: Август 02, 2013, 03:42:32 поподне »
хвала пуно,у днк центру су ми рекли да се ради о И2

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Потребна помоЋ
« Одговор #5 послато: Август 02, 2013, 03:47:46 поподне »
хвала пуно,у днк центру су ми рекли да се ради о И2

И2а Динарик Југ или Соутх јесте дефинитивно, али ћу да видим са ким имаш ближа поклапања.

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Одг: Потребна помоЋ
« Одговор #6 послато: Август 02, 2013, 04:00:20 поподне »
Рекли су ми да се раѕликујем са неколико особа из Нрватске на локусу 389II.
Они имају вредност 31 а ја 32,занима ме колико смо блиски,ако се то може видети на само 17 маркера.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Потребна помоЋ
« Одговор #7 послато: Август 02, 2013, 10:01:26 поподне »
Рекли су ми да се раѕликујем са неколико особа из Нрватске на локусу 389II.
Они имају вредност 31 а ја 32,занима ме колико смо блиски,ако се то може видети на само 17 маркера.

Сем маркера 389-2, имаш још и карактеристичну вриједност на маркеру 458, тако да немаш ниједно пуно поклапање. рекао бих да су ти најближа презимена са нашег пројекта: Франић из Вргорца у Далмацији, Авдаловић из Невесиња, Мојсиловић из Голе Главе код Ваљева, Хаџиаметовић из Прозора, Милојковић из Параћина.

За неку детаљнију анализу требапо би да тестираш још маркера.

Нисам успио да нађем твоју породицу у раду о Драгијевици, чак у селу није било никог ко је славио Трифуњдан, да ли имаш још неке информације о пореклу породице?

О самој хаплогрупи И2а Динарик Соутх којој припадаш има опширно написано у тексту http://www.poreklo.rs/2012/12/17/y-dnk-haplogrupa-i-najčešća-kod-srba/

У сваком случају, с обзиром на поклапања биће да је твоје даље поријекло свакако из Херцеговине.

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Одг: Потребна помоЋ
« Одговор #8 послато: Август 03, 2013, 07:10:59 поподне »
Сем маркера 389-2, имаш још и карактеристичну вриједност на маркеру 458, тако да немаш ниједно пуно поклапање. рекао бих да су ти најближа презимена са нашег пројекта: Франић из Вргорца у Далмацији, Авдаловић из Невесиња, Мојсиловић из Голе Главе код Ваљева, Хаџиаметовић из Прозора, Милојковић из Параћина.

За неку детаљнију анализу требапо би да тестираш још маркера.

Нисам успио да нађем твоју породицу у раду о Драгијевици, чак у селу није било никог ко је славио Трифуњдан, да ли имаш још неке информације о пореклу породице?

О самој хаплогрупи И2а Динарик Соутх којој припадаш има опширно написано у тексту http://www.poreklo.rs/2012/12/17/y-dnk-haplogrupa-i-najčešća-kod-srba/

У сваком случају, с обзиром на поклапања биће да је твоје даље поријекло свакако из Херцеговине.
Једине податке које имам су из кнјиге Колубара и Подгорина,познате су ми многе породице из села,интересантно да се Станковићи не поминју.Моје сећање сеже до чукундеде и нјеговог оца,они су из суседног села Осладић,али се мој прадеда оженио из куће Живковића и ту остао.Покушаћу да урадим тест на више маркера по повратку у Француску.Занима ме једна или две разлике на маркерима колику то временску дистанцу представља.

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Потребна помоЋ
« Одговор #9 послато: Август 04, 2013, 10:06:11 поподне »
На 17 маркера, негде око 300 година по једној мутацији.

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Одг: Потребна помоЋ
« Одговор #10 послато: Август 05, 2013, 10:10:36 поподне »
хвала пуно,још једном се извињавам,јер овде сам на одмору и немам свој компјутер а имам жељу да комуницирам са својим људима.

Ван мреже Грк

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1104
Одг: Потребна помоЋ
« Одговор #11 послато: Јул 16, 2017, 04:42:16 поподне »
Да ли неко зна зашто не могу да приступим сајту Y search. Већ неколико дана приликом уласка на сајт се појављује IIS Windows Server?