Аутор Тема: Фотографије припадника различитих хаплогрупа са овог разговаралишта  (Прочитано 34739 пута)

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Што се Србије тиче из личног искуства бих рекао да највише људи светле пигментације има у западној Србији (Ужице и околина, Златибор, Бајина Башта, околина Ваљева, Подриње...).

Слика из једне школе у Ужицу

Ово су деца из једне основне школе у Ужицу.  Ова деца би без проблема могла проћи у било којој средњоевропској земљи, што није случај са санџачком и албанском децом тог узраста.   
Латинице да нису можда ово ти Срби из околине Санџака који су тамнији од Санџаклија?
« Последња измена: Јун 10, 2017, 09:31:39 поподне Свевлад »

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Eвo jeднoг мултиeтничкoг oдeљeњa cpeдинoм '80. Нaпиcaћу и o пopeклу:

Гopњи peд лeвa нa дecнo: Cpбин- Kopeницa, Xpвaтcкa, Cpбин-Ликa, Cpбин-Љeшњaни, Cpбин-Никшићи, Cpбин-Kocoвo, Cpбин-Гocпић, Xpвaтcкa, Бoшњaк- Гopaждe, БиX, Cpбин- Кocoвo, Maкeдoнaц-Cтpумицa, Maкeдoниja.

Cpeдњи peд: дpугa Гopaнкa, пocлeдњa Tуpкињa, ocтaлe Cpпкињe.

Дoњи peд: Cpбин-Oзpинићи, тpи муcлимaнкe, Cpпкињa, Cpбин- И. Кoлaшин.


« Последња измена: Јун 29, 2017, 09:08:40 поподне Лука »

Ван мреже Latinica

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 122
Eвo jeднoг мултиeтничкoг oдeљeњa cpeдинoм '80. Нaпиcaћу и o пopeклу:

Гopњи peд лeвa нa дecнo: Cpбин- Kopeницa, Xpвaтcкa, Cpбин-Ликa, Cpбин-Лeшњaни, Cpбин-Никшићи, Cpбин-Kocoвo, Cpбин-Гocпић, Xpвaтcкa, Бoшњaк- Гopaждe, БиX, Cpбин- Кocoвo, Maкeдoнaц-Cтpумицa, Maкeдoниja.

Cpeдњи peд: дpугa Гopaнкa, пocлeдњa Tуpкињa, ocтaлe Cpпкињe.

Дoњи peд: Cpбин-Oзpинићи, тpи муcлимaнкe, Cpпкињa, Cpбин- И. Кoлaшин.



Eto da nijesi napisao ko je šta nebi se ni znalo, ja nebi pogodio :D
Zato što nema neke posebne razlike, ima svijetli itamni Srba, Bošnjaka i Albanaca, ovo što Svelvlad voli da generalizuje ja bi mogao da potražim stotinu slika tamni Srba iz Niša, Kraljeva i šta znam ja odakle, al bi samo računao one đe su tamniji ljudi za druge bi našao razlog da se ne računaju, i da kažem evo Srbi tipični crni, pravi Turci, najbolje da nađem još Rome i da sa time pokušam da omaložavam Srbe jer ih ima puno što se izjašnjavaju kao Srbi.

A Svevlade, DNK ništa ne kaže o izgledu, veliki dio bratstva koji su ispali I2a1 mediteranci ka da su iz južne italije ili španjolske, a puno G, E-V13, R1b i J2b plavi i plave oči, šta nam to kaže ?

Jedino da ja i ti Svlevlade postavimo slike, ja kao siptarčina a ti kao nordijac pa nek presudi publika ;)
« Последња измена: Јун 10, 2017, 10:25:46 поподне Latinica »

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Eto da nijesi napisao ko je šta nebi se ni znalo, ja nebi pogodio :D
Zato što nema neke posebne razlike, ima svijetli itamni Srba, Bošnjaka i Albanaca, ovo što Svelvlad voli da generalizuje ja bi mogao da potražim stotinu slika tamni Srba iz Niša, Kraljeva i šta znam ja odakle, al bi samo računao one đe su tamniji ljudi za druge bi našao razlog da se ne računaju, i da kažem evo Srbi tipični crni, pravi Turci, najbolje da nađem još Rome i da sa time pokušam da omaložavam Srbe jer ih ima puno što se izjašnjavaju kao Srbi.

A Svevlade, DNK ništa ne kaže o izgledu, veliki dio bratstva koji su ispali I2a1 mediteranci ka da su iz južne italije ili španjolske, a puno G, E-V13, R1b i J2b plavi i plave oči, šta nam to kaže ?

Jedino da ja i ti Svlevlade postavimo slike, ja kao siptarčina a ti kao nordijač pa nek presudi publika ;)
Ја нисам споменуо никакве хаплогрупе! 
Мени причаш да има плавих G, E-V13, R1b и J2b, а да има тамних I2a!  Мислиш да ја то не знам, па ја сам овде говорио да лично познајем неке људе који су плави а који су E-V13 и J2b, а такође познајем и тамне I2a и I1, једино ми се чини да нисам видео баш тамног носиоца R1a, они су обавезно или светли или ако имају тамнију косу некако су бледуњави и имају светле очи. 

Ја ти говорим о аутосомалној ДНК, а ево шта она каже www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=754.0 ово што ти пише North_Euro означава северњачку генетику, а види се да Срби, Бошњаци и Хрвати имају тога више од Арнаута.
Популација која има аутосомално више North_Euro admixure има увек у просеку више људи светле комплексије без изузетка.
« Последња измена: Јун 10, 2017, 10:38:25 поподне Свевлад »

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
onu što sam ja postavio je iz Kraljeva a pravi Turci jel ? ;D

Е, сад, мало спинујеш, јел.
Нашао си слику из школе где је једно четвртина деце циганског порекла, па то протураш као србски просек.
Ја сам одрастао на горњем Вождовцу у Београду где има пуно Цигана, па је у мом одељењу у школи било њих једно 7-8 од нас 35-оро. Кад би окачио нашу слику, испало би да је сваки пети Србин црн к'о ноћ. Можемо, као пандан овоме што си окачио, да поставимо слику са тушке пијаце и да кажемо - ево, овако изгледају Албанци. Јел би то било коректно?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Latinica

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 122
Ја нисам споменуо никакве хаплогрупе! 
Мени причаш да има плавих G, E-V13, R1b и J2b, а да има тамних I2a!  Мислиш да ја то не знам, па ја сам овде говорио да лично познајем неке људе који су плави а који су E-V13 и J2b, а такође познајем и тамне I2a и I1, једино ми се чини да нисам видео баш тамног носиоца R1a, они су обавезно или светли или ако имају тамнију косу некако су бледуњави и имају светле очи. 
Ја ти говорим о аутосомалној ДНК, а ево шта она каже www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=754.0 ово што ти пише North_Euro означава северњачку генетику, а види се да Срби, Бошњаци и Хрвати имају тога више од Арнаута.
Популација која има аутосомално више North_Euro admixure има увек у просеку више људи светле комплексије без изузетка

Ja znam R1a iz Sandžaka koji bi mogao da prođe za Turčina, nema to nikakve veze, istina jeste da su Bosanci drugačiji, ali neshvatljivo je kako se ovde na Forumu i isto u intervjue dijelu Bošnjaci na oblasti koje odgovaraju, znači Sandžak podijelit na opštine koje odgovaraju, ne spajat ga sa Bosnom, a za Srbe nema podele, uzima se prosjek, što se ne podijeli Crna Gora na istočnu i  zapadnu, ili najbolje da se podijeli na zetski i hercegovački, bila bi razlika i u autosomal i u Y-DNK, zašto, zato što ne odgovara podijelit jer bi imala razlika u rezultatima, imao bi pad jedne a povećanje druge Y DNK, a rezultate kod Bošnjaka može da se dijelu, Bosna, istočni Sandžak, zapadni Sandžak, južni, sjeverni, nema veze, kako kome fikne, odnosno računat samo one opštine đe se zna da ima više starosjedioca/odnosno slavenske, ovde na Forumu jesu objektivni kao rijetko koji Forum o ovoj temi ali je očigledno da svaka strana vuče na svoje.

Primjer, hercegovački dio CG bio imao puno više N1a, I1, J2a, J2b od zetskoga dijela, zetski dio bi imao puno više R1b, E-V13, G nego hercegovački dio, zar onda treba tako da ga podijelimo, da ih podijelimo onde dje znamo da ima razlike, ili treba još dijelit na opštine, da podijelimo Plužine(N1a) i Andrijevicu(E-V13), dva svijeta. ;)

@Nebo
Ko kaže da su Romi :D(šalim se)

Želim samo da kažem da je ovo glupost, zna se da su Balkanci u većini mediteranci po izgledu i ako su tamni onda liče, na talijane, španjolce ili južne francuze a ne one iz Indije ili Arabije, ali to je što želi da pokaže Svevlad, kod jednija može da se generalizuje, a kod drugija ne, Srbi ka da su sada iz Švedske, Albanci ka da su sada iz Arabije.

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
 Првачићи из Љубиња. Јако су тамни, такорећи Роми! Од када је Ћиро Трухелка написао да су Срби тамнији од Хрвата и муслимана та се флоскула као факт преноси до данас.











Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Ево једне школске слике из западних српских крајева, конкретно из Бенковца.
Бенковчани имају свој форум где се окупљају и где покушавају да сачувају успомену на родни крај или родни крај својих предака.



 

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Док сам живео и студирао у Београду шест година (1978-1984) имао сам прлике да видим на факултету и у граду видим све варијетете Срба и осталих који су у то доба живели.

Заиста сам приметио да пуно људи који су пореклом из Чачка и Ужица су светлији но остали.

Уједно ми се протврдило оно што сам знао са Косова да Црногорци си скоро сви тамнокоси и да их има веома мало светлокосих (плавих), док су и Албанци и Срби-староседеоци углавном светлије косе.

Кад сам емигрирао, у Праг кад су почели да долазе људи из БиХ због рата и било их је пуно.
Приметио сам да су и Босанци и Херцеговци (без обзира које нације су) у просеку доста светлији и групнији но Србијаци, Црногорци и Косовари. То је вероватно јер у БиХ је проценат досељеника странаца веома мали и код њих је у великој већини сачуван тај основни словенски изглед.

Узгред специјално за мога другара Николу Вука и Свевлада ћу поствити слику из Пећке гимназије где су сликане средњошколке крајем 80-их па нека онда дају коментар, јес ли се изгледом, облачењем и осталим разликовале од осталих девојака тога времена у СФРЈ.

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Покушао сам да убацим слику али не иде.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Покушао сам да убацим слику али не иде.

Употреби postimg.org. ;)



Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Форумаш Вук Сагаш у природном окружењу




Рурална етно мистика.  ;D Свиђа ми се тај концепт. :)

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Фотографисано на Палићу пре пар дана.
Слика:


боја косе: угаљ-црна док сам био млад, а сада црно-бела :)
боја очију: браон
висина: 176 cm
тежина: 80 kg
тен мало тамнији (преко лета веома лако "хватам" боју :) )
динарик југ

Mој покојни деда (мушка линија). Динарик југ. Рођен у Далмацији, умро у Бачкој.

(1931-2009)



Мој покојни прадеда (мушка линија). Рођен и умро у Далмацији. Динарик југ.

(1898-1976)



Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Mој покојни деда (мушка линија). Динарик југ. Рођен у Далмацији, умро у Бачкој.

(1931-2009)



Мој покојни прадеда (мушка линија). Рођен и умро у Далмацији. Динарик југ.

(1898-1976)



Као да су две различите слике истог човека.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Као да су две различите слике истог човека.

Да, слични су. А евентуале разлике се могу приписати генима Мацура (мајка мог деде је била од Мацура из Ждрапња који припадају широј групи Саграјића).

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Kod mene su svi I2-CTS10228,od pedesetak rodjaka sto poznajem licno svi su svjetli i plavooki,ali bas svi.Da makar jedan ima tamne oci.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Kod mene su svi I2-CTS10228,od pedesetak rodjaka sto poznajem licno svi su svjetli i plavooki,ali bas svi.Da makar jedan ima tamne oci.
Било би интересантно спровести неко истраживање у вези пигментације, фенотипа и висине, међу носиоцима различитих хаплогрупа.

Мислим да у просеку не би постојале разлике између носилаца различитих хаплогрупа, већ само мање географске разлике.  Например, у просеку носиоци I2a, R1a и Е-V13 из Војводине се не би разликовали међусобно, али би се у одређеној мери разликовали у односу на носиоце тих хаплогрупа из Македоније или Црне Горе. 

« Последња измена: Јун 13, 2017, 05:16:00 поподне Свевлад »

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Фотографије припадника различитих хаплогрупа са овог разговаралишта
« Одговор #97 послато: Август 01, 2017, 12:03:59 пре подне »
Лазар Чокић из села Ковачевац код Младеновца, нишанџија Трећег вода пољске батерије Српске војске.
Imamo na projektu Cokica-Mladenovac R1b


Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Фотографије припадника различитих хаплогрупа са овог разговаралишта
« Одговор #98 послато: Август 01, 2017, 12:07:00 пре подне »
Moj Djed,Ozren-Republika Srpska I-CTS10228,testiranjem smo saznali porijeklo Bratstvo Radovici iz Pive (Borkovici)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Фотографије припадника различитих хаплогрупа са овог разговаралишта
« Одговор #99 послато: Август 01, 2017, 12:07:39 пре подне »
Лазар Чокић из села Ковачевац код Младеновца, нишанџија Трећег вода пољске батерије Српске војске.
Imamo na projektu Cokica-Mladenovac R1b



Шумадинац на куб. :)