Траг - корисне књиге, сајтови > Породичне фотографије

80 година и старије породичне фотографије

<< < (3/22) > >>

Amicus:

--- Цитат: Дробњак  Август 14, 2017, 03:21:50 поподне ---Ево и ја да постујем једну стару фотографију. На слици је мој прадеда Данило Јегдић. Фотографија је настала, највероватније 1933, када је прадеда служио војни рок. Предеда је рођен 1911. године у Шавнику, од оца Риста Јегдића (1873-1915) и мајке Савете Јегдић рођ. Милићевић (1887-1948). Данило је био ожењен Даринком рођеном Чупић (1920-1999) и имали су троје деце. Погинуо је 1. децембра 1941. године.


--- Крај цитата ---

Био је леп човек. :)

Да ли ми се чини, или је имао различите боје очију? :)

Небојша:

--- Цитат: Amicus  Август 14, 2017, 04:07:49 поподне ---Био је леп човек. :)
--- Крај цитата ---

Слажем се.


--- Цитат: Amicus  Август 14, 2017, 04:07:49 поподне ---Да ли ми се чини, или је имао различите боје очију? :)
--- Крај цитата ---

Ето шта се деси када се мешају Нормани и Кричи. :)

Банија:
На фотографији је наш даљи рођак Душан Милакара (1903-1944), официр војске Краљевине Југославије.
Његов отац поп Теодор Милакара и мој шукунђед Михаило Демић били су браћа од тетака (њихове мајке биле су рођене сестре, из рода Сарапа). Сва три рода потичу из Класнића код Глине (Банија). Милакаре славе Михољдан и важе за стари официрски род.

Милош:

--- Цитат: Милош  Август 10, 2017, 05:31:18 поподне ---

Нa cлици мoj пpaдeдa Лукa, пpaбaбa Вacилиja, чукунбaбa Гopa, дeдa Блaгoje (тpeћи c лeвa) ca бpaћoм Kpcтoм, Пeтpoм и Tpajкoм. Cликa je нacтaлa 1919.

--- Крај цитата ---



Блaгoje Mилeтић, Гpaбoвaц нa Ибpу
Нa oдcлужeњу вojнoг poкa у Нeгoтину 1928.

Дробњак:

--- Цитат: Amicus  Август 14, 2017, 04:07:49 поподне ---Био је леп човек. :)

Да ли ми се чини, или је имао различите боје очију? :)

--- Крај цитата ---
Прабаба је причала да је имао плаве очи. Мада и мени делује да је имао различите боје очију, бар на овој фотографији. У сваком случају сви са те стране су имали и данас имају плаве очи, изузев мене.


--- Цитат: Небојша  Август 14, 2017, 04:20:18 поподне ---Ето шта се деси када се мешају Нормани и Кричи. :)

--- Крај цитата ---
Хахаха, могуће  :) Мада до сада нисмо стигли у родослову до неке бабе пореклом из неког кричког братства. Углавном су ми сви преци са те стране били из новљанских родова.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију