Аутор Тема: Уопштено о Славенима  (Прочитано 114944 пута)

Ван мреже пек

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 82
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #280 послато: Август 08, 2020, 08:11:16 пре подне »
И каква је разлика између Словена и Винчанаца земљорадници и једни и други немају ни робове ни краљеве ни неку велику разлику у богатству ратују кад морају потпуно исти начин живота

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5312
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #281 послато: Август 08, 2020, 12:13:40 поподне »
И каква је разлика између Словена и Винчанаца земљорадници и једни и други немају ни робове ни краљеве ни неку велику разлику у богатству ратују кад морају потпуно исти начин живота

Одакле сад Винчанци у причи? Мислим, било је разних земљорадника на планети Земљи.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #282 послато: Август 08, 2020, 01:18:24 поподне »
Одакле сад Винчанци у причи? Мислим, било је разних земљорадника на планети Земљи.
Како откуд? Мора се доказати да су Срби пореклом Винчанци, а не присутни само 1500 година, јер ће нас у супротном отерати Албанци који су лажни Илири.
Догодине у Холштајну!

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8526
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #283 послато: Август 08, 2020, 01:33:51 поподне »
И каква је разлика између Словена и Винчанаца земљорадници и једни и други немају ни робове ни краљеве ни неку велику разлику у богатству ратују кад морају потпуно исти начин живота

Разлика између једних и других је "само" 5000 година, као и технологија, климатске промене и различити праисторијски и историјски догађаји и народи који су за то време "прокрстарили" Европом. Али ипак је много лакше замислити неолитског Винчанца Радоја са шајкачом како пре 7000 година говори вуковски српски.  ;)
« Последња измена: Август 08, 2020, 01:40:05 поподне НиколаВук »
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Zor

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1389
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #284 послато: Август 08, 2020, 03:48:45 поподне »
Рители немју никакву представу да су немачког порекла, писао сам са једним тестираним од њих, они имају пољско порекло.

 Знам само једног на интернету активног припадника рода Ритела који је успут банован са свих форума гдје је био активан.

Цитат
Today, Croats from Croatia are slavic, because they
speak slavic language. This is the only criterion.

We can ask of course how many Croats are haplo-Indoeuropeans.
And the answer for that is very simply - this will be the percentage
of some paternal haplotypes, which were associated with first man
who were the begginer of indoeuropean people. ;-)

Цитат
Originally Posted by Bobby Martnen
I1 is proto-Germanic.

Posted by Rethel
Nope.
If you use word proto, then it is even
more R1, than without this word.

Цитат
Originally Posted by Rethel View Post
Hard to belive, but if it is true, they also had to be influenced by IEs. It is not natural.

(форумаш шкрњо му овдје одговара  :D )
Why are you mocking native Europeans as being "niggers", when practically every anthropologist ever considered their morphology as perfectly Europoid/Caucasoid? Some kind of complex because your steppe kin is not native here?


Цитат
Originally Posted by Rethel View Post
I belive, that it totaly doesn't came from Slavs, becasue Slavs are IE
but I2 is not, so it couldn't came from them.
But could migrated with
Slavs. However, as Artek said, it could be, that if Scythes would slay
one more village, then balkanian I2 could not exist today. Becasue
bal;kanian I2 is very young, regardless it came with Slavs or not.

Цитат
Originally Posted by Rethel
True Serbs and Albanians are R1, so, why you bother about it?

Цитат
I2 was in Europe since before R1, so OBVIOUSLY had to be on the Balkans
too - whatever subclade it was. And becasue of that it can't be pure Slavic.
And btw, what a difference is, if I2a1b came in VIth century or was there earlier.
Now there is. Albanianness or Serbness of these idiots doesn;t depend on pre
Serbian and pre-Albanian hgs...
  I know, that Balkanians are idiots, but as much?
You should change your place of living, becasue you doesn;t fit there  Live Balkans!

Цитат
Originally Posted by Rethel View Post
I2 is pre-IE hg, no matter how many members had and when.

Serbianess, Albanianness or Montenegroness depends on
R1, so every argufy about I2 or E1 being more Albanian or
Serbian or whatever is an imbecilism.

 Јел то тај Рител рођак са којим је Акса причао, нешто кад видим ове његове постове као неки déjà vu. ;D
« Последња измена: Август 08, 2020, 03:57:27 поподне Zor »

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #285 послато: Август 08, 2020, 08:42:32 поподне »
Знам само једног на интернету активног припадника рода Ритела који је успут банован са свих форума гдје је био активан.



 Јел то тај Рител рођак са којим је Акса причао, нешто кад видим ове његове постове као неки déjà vu. ;D

Ракоњцу, какве везе има ово са темом... Шта ме боли брига за Ритела и његово писање и бановање на разним форумима, да се његова мишљења и његови ставови и теорије уважавају и цене, не би био банован по разним форумима.
 
Што се тиче A11460, односно они који су A11460*, знам за петоро њих: два Пољака, један Рус, један непознат, сви СНП  тестирани или су урадили БИГ-ове и недавно се појавио Украјинац, није СНП тестирани, али је A11460*, са великом сигурношћу од 99%. Ови за мене представљају као неки археолошки налаз. Ако бацимо поглед низводно од M458, запазићемо да се CTS11962,  L260 и A11460 формирају готово у истом временском периоду од 2600 до 3100 година. Видимо какав такав континуитет живота на истим територијама. Дакле CTS11962 и L260 успевају да се размноже и разгране, док А11460 није успео да се разграни, али једна значајна низводна грана BY202471 јако млада преживела је и оставила трагове. Сврха Генетичке генеалогије је открити пра-порекло, ја сам са тим завршио и сад знам са јаким уверљивим доказима где је моје пра-порекло.

Сад мало о теби да нешто кажем...Понекад бацим поглед на твоје писање о Ракоњцима и грани којој припадају и никако да те твоје теорије похватам. Помени, народа, краљева, турских дефтера итд...  У сваком случају држим ти палчеве и ко зна можда дођеш до неког поузданог открића. Сећам се једног твог коментара од пре неку годину:
За крај, теби је очито проблем било каква веза са Албанцима. Ја твоју мржњу према Албанцима не дијелим, да потичем нпр. од неког од малисорских племена била би ми част. Малисори као и Брђани и други, су били велики ратници, и они су утјеловљивали управо многе од ратничких вриједности и вриједности части које су управо првобитно многи R1 индо-европљани ширили.
Па, ко зна можда ти се жеље успуне. Уздравље и свако добро.  :)

Ван мреже Zor

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1389
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #286 послато: Август 08, 2020, 10:14:34 поподне »
Ракоњцу, какве везе има ово са темом... Шта ме боли брига за Ритела и његово писање и бановање на разним форумима, да се његова мишљења и његови ставови и теорије уважавају и цене, не би био банован по разним форумима.

 Слажем се но има везе ако је он имао утицај на формирање твог става о "несловеству" I-Y3120, а или јесте имао, или сте баш вас двојица из тако ријетке гране засебно дошли до такве "спознаје". У што ми је тешко вјеровати. То би значило да твоја грана има неку трансцендалну могућност спознаје. Да постоји неки снип на A11460 нивоу за то. А неће бити да је то случај.
 Оно што је проблематично јесте твоје негирање "словенства" код I-Y3120, јер то је нешто што се данас сматра неспорним не само овдје већ и у широј јавности. А управо он има тенденцију екстремног "хаплогрупизма". Нпр. за њега су сви R1 једно, и он узима себи да право да попује популацијама са којима нема никакве везе. Можеш видјети из његових коментара да би он креирао овдје неку Србо-албанску нацију састављену од R1. Није само на то ограничен, по њему се свако може сматрати само потомком оне хг која је "измислила" језик. Дотле иде хаплогрупизам, проблем је ако направиш корак па се иде само по чисто по снипу, и занемари се 15 000 година разлике, што се онда не би занемарило и 20000, 30000, 50000, 100000 г? Дуго је и R2 код њега био "индоверопски". Ја сам читао његове постове примарно ради хумора. Јер има неку "смијешну појаву" његово писање ирелевантно о томе о чему пише.
 
Што се тиче A11460, односно они који су A11460*, знам за петоро њих: два Пољака, један Рус, један непознат, сви СНП  тестирани или су урадили БИГ-ове и недавно се појавио Украјинац, није СНП тестирани, али је A11460*, са великом сигурношћу од 99%. Ови за мене представљају као неки археолошки налаз. Ако бацимо поглед низводно од M458, запазићемо да се CTS11962,  L260 и A11460 формирају готово у истом временском периоду од 2600 до 3100 година. Видимо какав такав континуитет живота на истим територијама. Дакле CTS11962 и L260 успевају да се размноже и разгране, док А11460 није успео да се разграни, али једна значајна низводна грана BY202471 јако млада преживела је и оставила трагове. Сврха Генетичке генеалогије је открити пра-порекло, ја сам са тим завршио и сад знам са јаким уверљивим доказима где је моје пра-порекло.

 Нема спора око гране A11460. Уз то на Балкану ова грана има везу са Берзитима по свему судећи по оној паралели са Бурсаћима и оном брсјаком из Македоније, који теби нису блиски мислим. Наравно да је огромна већина R1a грана стариначка на источноевропском подручју.

 А одговорим ту за мене да мојој теми.

Ван мреже Zor

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1389
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #287 послато: Август 09, 2020, 02:18:33 пре подне »
Цитат
Originally Posted by Rethel
True Serbs and Albanians are R1, so, why you bother about it?

Originally Posted by Rethel View Post
I2 is pre-IE hg, no matter how many members had and when.

Serbianess, Albanianness or Montenegroness depends on
R1,
so every argufy about I2 or E1 being more Albanian or
Serbian or whatever is an imbecilism.

 Као што Рител "мудро" збори, ево неких грана које су и српскије и албанскије од већине Срба и Албанаца. ;D ;D  8)

https://www.yfull.com/tree/R-Y21722/
https://www.yfull.com/tree/R-Y80574/

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1602
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #288 послато: Август 09, 2020, 10:16:25 пре подне »
Толико се писало, пише и писаће се о Словенима!

Ипак - мислим да ништа није више и неће ни бити након открића ГГ да две мушке хаплогрупе чине супстратну  основу Словена: Р1а и И2.

Бави ли се неко женским хаплогрупама које су чиниле и чине супстратну основу Словена?

Но кад је реч о мушким хаплогрупама мени се као најзанимљивије отворило питање језика Словена, сусрета ове две хаплогрупе (И2 и Р1а), у којим су све културама егзистирале и суегзистирале, шта је свака од њих донела оној другој и итд.?

Сматрам да се ни једна од те две Y хаплогрупе не може посматрати без њиховог непосредног mt - окружења које се даље улива у реку коју називамо кроз историју Словени (разна словенска племена)...

Мој недвојбени утисак је да је R1а и не знам сад баш тачно која mt хаплогрупа донела Словенима језик којим и данас говоре у којем има доста речи из санскрита.

О, да можда баш нека пра - мајка ( не знамо која mt једна или више њих)  јер
говоримо матерњим језиком....

Затим - посебно ме занима предсловенска И2 и њено путешествије кроз праисторију и историју ..

Мислим да је И2 пролазила кроз различите језичке утицаје у процесу преживљавања у времену и простору...
« Последња измена: Август 09, 2020, 10:19:21 пре подне на Црвeњском путу »

На мрежи сɣнце

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1683
  • I-A1328
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #289 послато: Август 09, 2020, 09:47:39 поподне »
Толико се писало, пише и писаће се о Словенима!


Мој недвојбени утисак је да је R1а и не знам сад баш тачно која mt хаплогрупа донела Словенима језик којим и данас говоре у којем има доста речи из санскрита.

Којих то?
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1602
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #290 послато: Август 09, 2020, 10:13:27 поподне »
Којих то?

https://catenamundi.rs/vidici/koliko-su-slicni-srpski-sanskrit/

Е па, Сунце ево прилике да ме демантује те.
Ја заиста нисам изучавала те везе.

Ту и тамо нешто прочитала ( Бранислава Божиновић и други), и мени као лаику то што је она говорила имало је неког смисла.

Али сам увек сматрала да ако постоје неке везе српског и санскрита, oне не би биле ексклузивно само српске него  опште словенске (наилазила сам и на неке радове о везама словеначког и санскрита).

<a href="https://www.youtube.com/v/ZqhWxaE1uW8" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/ZqhWxaE1uW8</a>

« Последња измена: Август 10, 2020, 05:31:23 поподне НиколаВук »

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #291 послато: Август 09, 2020, 11:45:49 поподне »
Слажем се но има везе ако је он имао утицај на формирање твог става о "несловеству" I-Y3120, а или јесте имао, или сте баш вас двојица из тако ријетке гране засебно дошли до такве "спознаје". У што ми је тешко вјеровати. То би значило да твоја грана има неку трансцендалну могућност спознаје. Да постоји неки снип на A11460 нивоу за то. А неће бити да је то случај.
 Оно што је проблематично јесте твоје негирање "словенства" код I-Y3120, јер то је нешто што се данас сматра неспорним не само овдје већ и у широј јавности. А управо он има тенденцију екстремног "хаплогрупизма". Нпр. за њега су сви R1 једно, и он узима себи да право да попује популацијама са којима нема никакве везе. Можеш видјети из његових коментара да би он креирао овдје неку Србо-албанску нацију састављену од R1. Није само на то ограничен, по њему се свако може сматрати само потомком оне хг која је "измислила" језик. Дотле иде хаплогрупизам, проблем је ако направиш корак па се иде само по чисто по снипу, и занемари се 15 000 година разлике, што се онда не би занемарило и 20000, 30000, 50000, 100000 г? Дуго је и R2 код њега био "индоверопски". Ја сам читао његове постове примарно ради хумора. Јер има неку "смијешну појаву" његово писање ирелевантно о томе о чему пише.

Твоја намера и циљ је био у самом старту да мене прозовеш, да мени нешто спочитаваш и да ме као компромитујеш и отишао си толико далеко да мене повезујеш са њим и да ми преписујеш нешто што ја никакве везе са тим немам. Обраћам ти се по други пут да мене то не интересује шта тај лик пише и у претходном коментару сам ти био написао да мене то не занима. Упркос томе ти настављаш и пишеш о њему и очекујеш да се ја укључим у расправу, а са друге стране само што ме ниси дефинитивно прогласио за његовог истомишљеника  ;D ;D ;D.
Ја нисам толико ниско пао, да губим време и да се се бавим о њему и о тим његовим глупостим. Очигледно је теби стало до њега, употребљаваш њега због мене да би мене по твојој некој замисли срозао, мисија ти није успела Ракоњцу  :).  Замолићу те лепо да мене не помињеш у контексту са њим то што он пише, ја немам никакве везе са тим. Ти си на разним форумима, пратиш његове поруке, контактирај га и расправљај о томе до миле воље.

Рител има двадесет и неколико година, то је момак који меша Бабе и жабе. Његове поруке довољно говоре о њему како он види Генетичкој генеалогији. Ја сам њега контактирао пре неку годину и разменили смо пар порука, у то време још нисмо били урадили БИГ-ове и питао сам га и за његово породично порекло. Писао ми је био да је тестирао још неке Рителе, колико сам ја схватио у сарадњи са још неким људима, један је из Русије, испао је G2a, а други је из Пољске и испао је R1a-Z280, нека низводна грана. После тога сам ја урадио БИГ и молио њега да и он уради, међутим он је нешто одлагао и престао сам да га молим и да му пишем и на томе се завршило, после неког времена и он је урадио БИГ.

Нисам завршио... Настављам сутра, како ти кажеш у вези мојег става о I-Y3120.
« Последња измена: Август 09, 2020, 11:49:10 поподне Акса »

Ван мреже Zor

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1389
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #292 послато: Август 10, 2020, 02:21:41 пре подне »
Твоја намера и циљ је био у самом старту да мене прозовеш, да мени нешто спочитаваш и да ме као компромитујеш и отишао си толико далеко да мене повезујеш са њим и да ми преписујеш нешто што ја никакве везе са тим немам. Обраћам ти се по други пут да мене то не интересује шта тај лик пише и у претходном коментару сам ти био написао да мене то не занима. Упркос томе ти настављаш и пишеш о њему и очекујеш да се ја укључим у расправу, а са друге стране само што ме ниси дефинитивно прогласио за његовог истомишљеника  ;D ;D ;D.
Ја нисам толико ниско пао, да губим време и да се се бавим о њему и о тим његовим глупостим. Очигледно је теби стало до њега, употребљаваш њега због мене да би мене по твојој некој замисли срозао, мисија ти није успела Ракоњцу  :).  Замолићу те лепо да мене не помињеш у контексту са њим то што он пише, ја немам никакве везе са тим. Ти си на разним форумима, пратиш његове поруке, контактирај га и расправљај о томе до миле воље.

Рител има двадесет и неколико година, то је момак који меша Бабе и жабе. Његове поруке довољно говоре о њему како он види Генетичкој генеалогији. Ја сам њега контактирао пре неку годину и разменили смо пар порука, у то време још нисмо били урадили БИГ-ове и питао сам га и за његово породично порекло. Писао ми је био да је тестирао још неке Рителе, колико сам ја схватио у сарадњи са још неким људима, један је из Русије, испао је G2a, а други је из Пољске и испао је R1a-Z280, нека низводна грана. После тога сам ја урадио БИГ и молио њега да и он уради, међутим он је нешто одлагао и престао сам да га молим и да му пишем и на томе се завршило, после неког времена и он је урадио БИГ.

 Dude, знаш онда кад сам ја отворио тему о Бурмазима. Мада тад сам ту био у криву око хаплотипа R1a да је сродан Бурмазовићу. Био сам зелен око анализе.
 Касније додуше тешко је са мном на крај изаћи и код R1a. :D
https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=662.msg75802#msg75802

 Ја вјерујем у свој инстинкт посебно када се ради о истраживању. Па сам још тада одмах сконтао да си са њим мало ћаскао. Главно да сам ту био у праву. Као што сам по инстинкту "знао угрубо" и властито поријекло и прије 4-5 год., па ти и било ко други тролуј о Малисорима до сутра. ;) Додуше имаш доста таквих родова међу Србима, посебно ЦГ. :D

 Рител је занимљив, има тип неки проблем са хаплогрупом IJ. I су Палеоевропљани "црнци" а ови други су "лажни Семити" (јер нису E1b1b) итд. Ако тестира људе ето нека корист и од њега. ;D

Нисам завршио... Настављам сутра, како ти кажеш у вези мојег става о I-Y3120.

 Једна сугестија, ако ти се не свиђа да су I-Y3120 прото-Словени, можеш троловати са "ви сте Бастарни"..

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7268
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #293 послато: Август 10, 2020, 02:33:38 пре подне »
Једна сугестија, ако ти се не свиђа да су I-Y3120 прото-Словени, можеш троловати са "ви сте Бастарни"..
Што "троловати"? Ми Y3120 смо западњаци :) Генетски "стероид" у Славианах :) Сад, што треба дозвола од "запада" за приступачност и ко је део те "Европе"... ::) Ово је "кобајаги" , када би западњаци знали генетичку генеалогију, поздрав за њих и "хвала" им
« Последња измена: Август 10, 2020, 02:44:58 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже Zor

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1389
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #294 послато: Август 10, 2020, 02:47:05 пре подне »
Што "троловати"? Ми Y3120 смо западњаци :) Генетски "стероид" у Славианах :) Сад, што треба дозвола од "запада" за приступачност и ко је део те "Европе"... ::)

 Нису улуд толики Југо-Гастарбајтери тамо.  ;D

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7268
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #295 послато: Август 10, 2020, 02:50:46 пре подне »
Нису улуд толики Југо-Гастарбајтери тамо.  ;D
Ја сам био пар пута у бившој DDR, као "код куће" (Кемниц, Плауен, Дрезден) мада је то вероватно подсвесни доживљај словенског или можда српског присуства на том подручју...јака ми је подсвест, а био сам "тинејџер" (прошли смо Чешку, а тада, у Источној Немачкој сам се осетио као "свој на свом", као неко "шесто чуло")  :)
« Последња измена: Август 10, 2020, 02:58:39 пре подне ДушанВучко »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7268
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #296 послато: Август 10, 2020, 03:03:57 пре подне »
(прошли смо Чешку, а тада, у Источној Немачкој сам се осетио као "свој на свом", као неко "шесто чуло")  :)
Наравно, то је недоказано, него , чисто лични доживљај из периода када сам имао 15 година, лично искуство из тог периода (релација Кемниц Плауен)...Пут кроз Чешку, све ок, али у том источнонемчком делу сам само гледао кроз прозор воза и проживљавао свако место, брдо и шуму)
« Последња измена: Август 10, 2020, 03:13:43 пре подне ДушанВучко »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7268
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #297 послато: Август 10, 2020, 03:31:27 пре подне »
FT14506 ће се појавити у источној Немачкој са дубљим тестовима, верујем, ваљда (некада  :)  )
« Последња измена: Август 10, 2020, 03:40:49 пре подне ДушанВучко »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7268
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #298 послато: Август 10, 2020, 03:59:34 пре подне »
FT14506 ће се појавити у источној Немачкој са дубљим тестовима, верујем, ваљда (некада  :)  )
Питање би било, да ли се српско племе делило на два дела пре сеобе на Балкан или је било кохезионо пре доласка на Балкан? (тј, да ли се радило о једној миграцији?)...и у оквору којих су били FT 14506, а  који имају потомке међу Србима? (тј. да ли су били у оквиру словенских миграција који су се утопили у Србе, или у оквиру миграције племена Срби? Мислим на наше FT 14506 )
« Последња измена: Август 10, 2020, 04:11:22 пре подне ДушанВучко »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7268
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Уопштено о Славенима
« Одговор #299 послато: Август 10, 2020, 04:18:07 пре подне »
Можда би било добро покренути тему "FT14506 и Срби"