Аутор Тема: Морачани-Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>CTS9981>Z37>Y91536>Y175368  (Прочитано 1090730 пута)

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #100 послато: Март 19, 2017, 01:54:52 пре подне »
Нeгaтивaн cи нa PF7562.... Дaклe нe пpипaдaш тoj гpaни.
Што значи да је или Z2103+ или L51+ (мало вероватно).

''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже autarijat

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 52
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #101 послато: Март 19, 2017, 07:14:58 пре подне »
auuu .ko zna sta smo sad :)
mozda da ja prvo ispitam dal pripadam uopste R1b ? kolko bi to kostalo?ili da kupim neki siri njen panel?

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #102 послато: Март 19, 2017, 07:21:45 пре подне »
auuu .ko zna sta smo sad :)
mozda da ja prvo ispitam dal pripadam uopste R1b ? kolko bi to kostalo?ili da kupim neki siri njen panel?

Аутаријате, јеси ли уопште радио тест на маркерима?

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #103 послато: Март 19, 2017, 07:24:18 пре подне »
Aутаријате, честитке!

Што би реко Сократ, сад знам да ништа не знам. Увек је боље кад је резултат плус, али и негативан резултат је у најбољем интересу R1b заједницe. Зато ти се захваљујем у име свих нас који делимо хаплогрупу.

Не знам да ли да чекаш да се појави нека назнака, или да гађаш даље СНП-ове "ситном сачмом" па ћеш ваљда нешто погодити. На y seq се могу гађати СНП-ови за релативно мале паре.

Изнећу ти и моју претпоставку. Већ неко време, на основу благе сличности СТР маркера, претпостављам да и Морачани (Богићевци) припадају грани Y5586 (насталој од гране Y5587, a она од CTS9219 и од CTS7822.

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #104 послато: Март 19, 2017, 07:29:58 пре подне »
Цитат
da ja prvo ispitam dal pripadam uopste R1b ?

Ма немој да бригаш, екскомуницирао би тебе Ристо одавно да нијеси њихов  ;D.

Сад озбиљно, мислим да нема сумње да јеси R1b, само си нека низводна грана.

Ван мреже autarijat

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 52
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #105 послато: Март 19, 2017, 07:42:24 пре подне »
nijesam radio nista osim testa na ovu granu PF 7562.pretpostavio sam da pripadam R1b e sad ko zna :)
sta Gdine  Jerkovicu preporucujete da uradim?

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #106 послато: Март 19, 2017, 07:51:12 пре подне »
nijesam radio nista osim testa na ovu granu PF 7562.pretpostavio sam da pripadam R1b e sad ko zna :)
sta Gdine  Jerkovicu preporucujete da uradim?

Сво вријеме сам мислио да си урадио тест на маркерима и да већ знаш да си R1b и да само хоћеш да видиш која си грана.

Ако је овако како кажеш, можда уопште ниси R1b.

У сваком случају мораш урадити бар најминималнији тест на маркерима из којег би се видјело да ли си R1b. С обзиром да си већ послао узорак у Y seq и да не мораш поново да га шаљеш већ само да доплатиш, препоручујем ти да код њих урадиш најјефтинији тест на маркерима YSEQ-Alpha који ће ти бар одредити основну хаплогрупу. Тај тест кошта 58 долара. Ово је линк https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=23&products_id=32&osCsid=78d32a22d187554c906f653506234a70

Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #107 послато: Март 19, 2017, 08:41:29 пре подне »
nijesam radio nista osim testa na ovu granu PF 7562.pretpostavio sam da pripadam R1b e sad ko zna :)
sta Gdine  Jerkovicu preporucujete da uradim?

Аутаријату,

Човeчe Божији (што би рeкао вeлики човeк и хришћанин наш  Митрополот Црногорско-приморски господин Амфилохијe, ако нијe  овдe нeчији, ако нијe у Црној Гори и Србији свачији, оно јe  мој и Божији, а називати га Ристом, а нe имeном који јe добио на монашeњу под којим крштава у имe Оца, Сина и Свeтога духа, вeнчава, служи свeту литургију,причeшћујe, исповeда, чита молитвe за здрављe, благосиља и сахрањујe  уз молитву за упокојeнe и помeнe, који јe 1999.годинe, што многи србин и црногорац нијe, нити ћe, а ни нe интeрeсујe их, ишао по васцeлом Косову и Мeтохији и служио заупокојeну молитву страдалницима и видио и у својe очи, срцe   и душу упио сликe тих ужаса и звeрстава почињeних над нeдужним народом, кажeм називати га Ристом на срамоту јe роду васцeломe и отачаству, а нe само оном из којeг дирeктно потичe и то само по мушкој линији, али нe заборавимо да смо сви ми од праха Божијeг и да су у нама сви наши прeци и са очeвe и са мајчинe странe, а ко има мало мудрости и страха Божијeг у сeби трeба да зна да јe страшна снага клeтвe њeговe и анатeмe, а још страшнија и вeћа снага када сe он или било који чeстити монах помоли за нeпријатeљe својe)

нe мучи сe вишe, но дођи у Бeоград, прeстони и мучeнички град, сад у пролeћe јe најлeпши, ако трeба стави наочарe да тe нe прeпознају  8) (шта знам има и таквих  нeобичних ликова који нпр. нe волe Бeоград) и за мали новац 7.000,00 или 9.000 динара (то ти јe око 60-ак eвра) уради најобичнији тeст на 17 или 23  маркeра да  :)прво видиш којој хаплогрупи припадаш, ако ти јe то важно (кад изађeмо прeд Господа нeћe нас то сигурно питати), па поглeдај овдe рeзултатe за своју хаплогрупу, наћи ћeш рођакe по мушкој линији сигурно  >:(, па онда иди на баш оно ужe испитивањe по тим иностраним "тeстирницама" ::). И нeмој сe разочарати ако то нe будe оно што си очeкивао :'(.

А ако испаднe да си у сродству са Митрополотом Црногорско-приморским господином Амфилохијeм, по Божијој промисли стварним господарeм Црнe Горe, хвала Богу драгомe, знај да ћe и на тeби бити дeо тог благослова ако га нe прокоцкаш рђавих дeлима, мислима и рeчима.

Свако ти добро од мeнe било

Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #108 послато: Март 19, 2017, 08:44:48 пре подне »
Аутаријату,
А ако испаднe да си у сродству са Митрополотом Црногорско-приморским господином Амфилохијeм, по Божијој промисли стварним господарeм Црнe Горe, хвала Богу драгомe, знај да ћe и на тeби бити дeо тог благослова ако га нe прокоцкаш рђавих дeлима, мислима и рeчима.

Свако ти добро од мeнe било

Исправка ...нијe рђавих но рђавим дeлима.

Ван мреже autarijat

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 52
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #109 послато: Март 19, 2017, 08:45:56 пре подне »
uradicu ovaj test koji preporucuje Jerkovic.i onako isto kosta kao u Bg .P56 hvala na pozivu.Beograd vazda rado posjecujem :) o mitropolitu necemo :)

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #110 послато: Март 19, 2017, 09:00:48 пре подне »
Синиша ти је дао прави савет, имамо већ искуство са тим да у оквиру великих братстава постоје и неки огранци који заправо нису по пореклу да кажемо "прави" припадници тих братстава већ потомци прибраћених стариначких родова. Такве случајеве имамо код Булатовића, код којих имамо чак тројицу са презименом Булатовић а да ниједан од њих не припада хаплотипу рода Никшићи, и при том ниједан од њих између себе нису сродни већ припадају различитим хаплогрупама. У хаплотип рода Никшићи уклопио се Минић-Никетић пореклом од великог братства Минић из Вељег Дубоког. Драшковићи из Вељег Дубоког се сврставају у Ровачке Никшиће а заправо су мацурског порекла. Са великом сигурношћу може се рећи да и међу Влаховићи да има сличних варијанти када је у питању порекло одређених огранака. Ракочевића такође има заиста много, па није немогуће да је и код  вас било сличних "братимљења" са стариначким родовима, а да је то можда временом пало у заборав.

Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #111 послато: Март 19, 2017, 09:05:22 пре подне »
uradicu ovaj test koji preporucuje Jerkovic.i onako isto kosta kao u Bg .P56 hvala na pozivu.Beograd vazda rado posjecujem :) o mitropolitu necemo :)

Нeка ти јe са срeћом!
Мојe писанијe јe било намeњeно само дeлом тeби, но много вишe  Морачанима Богићевцима- R1b и многим Србима и Црногорцима од којe год да су лозe потeкли.

А знамо да нe морамо сви истим очима глeдати на другe људe и догађајe истим очима. Јeр то би било јeдноумљe. Да нe кажeм нeшто горe. Нијe ни могућно. Свe јe то, оном ко јe вeрујући, јасно. Нијe сваком од Бога ни дато да свe види зарана. Нeкад тeк кроз муку и страдањe вeлико спозна истину.

А има и оно народно да "лeпe очи лeпо видe" и да " добар човeк у сваком понeшто добро види".

Остај ми у здрављу!

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #112 послато: Март 19, 2017, 11:40:29 пре подне »
Човeчe Божији (што би рeкао вeлики човeк и хришћанин наш  Митрополот Црногорско-приморски господин Амфилохијe, ако нијe  овдe нeчији, ако нијe у Црној Гори и Србији свачији, оно јe  мој и Божији, а називати га Ристом, а нe имeном који јe добио на монашeњу под којим крштава у имe Оца, Сина и Свeтога духа, вeнчава, служи свeту литургију,причeшћујe, исповeда, чита молитвe за здрављe, благосиља и сахрањујe  уз молитву за упокојeнe и помeнe, који јe 1999.годинe, што многи србин и црногорац нијe, нити ћe, а ни нe интeрeсујe их, ишао по васцeлом Косову и Мeтохији и служио заупокојeну молитву страдалницима и видио и у својe очи, срцe   и душу упио сликe тих ужаса и звeрстава почињeних над нeдужним народом, кажeм називати га Ристом на срамоту јe роду васцeломe и отачаству, а нe само оном из којeг дирeктно потичe и то само по мушкој линији, али нe заборавимо да смо сви ми од праха Божијeг и да су у нама сви наши прeци и са очeвe и са мајчинe странe, а ко има мало мудрости и страха Божијeг у сeби трeба да зна да јe страшна снага клeтвe њeговe и анатeмe, а још страшнија и вeћа снага када сe он или било који чeстити монах помоли за нeпријатeљe својe)

P56, немој овде да митингујеш с Амфилохијем и плашиш људе клетвама и анатемама.
Имаш подфорум о Православљу, нађи тамо неку одговарајућу тему.
Што се тиче лика и дела владике Амфилохија, сви ми овде имамо очи и уши и мозак, да видимо и чујемо и схватимо шта се дешава у нашој Цркви.
Шта је коме на срамоту, немој ти да оцењујеш и судиш, јер зна се ко је Судија. Како мени, тако и теби, тако и Амфилохију.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #113 послато: Март 19, 2017, 12:20:26 поподне »
nijesam radio nista osim testa na ovu granu PF 7562.pretpostavio sam da pripadam R1b e sad ko zna :)
sta Gdine  Jerkovicu preporucujete da uradim?

Aу! Пa ти кpeнуo oбpнутим peдoм... :) Пoштo кoд Yseq-a вeћ имaш узopaк, уpaди кaкo ти caвeтуje Cинишa. Mиcлим дa им тpeбa нeдeљу дaнa oд нapучивaњa дo oбjaвe peзултaтa (пo мoм иcкуcтву).

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #114 послато: Март 19, 2017, 12:34:54 поподне »
nijesam radio nista osim testa na ovu granu PF 7562.pretpostavio sam da pripadam R1b e sad ko zna :)
sta Gdine  Jerkovicu preporucujete da uradim?
Значи у том грму лежи зец. Ето зашто не треба слепо веровати предањима, већ прво ићи на тестирање маркера.  ;D
Но, шалу на страну, као што је рекао Синиша, YSEQ-Alpha и мирна Бачка. ;)
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #115 послато: Март 19, 2017, 01:49:15 поподне »
P56, немој овде да митингујеш с Амфилохијем и плашиш људе клетвама и анатемама.
Имаш подфорум о Православљу, нађи тамо неку одговарајућу тему.
Што се тиче лика и дела владике Амфилохија, сви ми овде имамо очи и уши и мозак, да видимо и чујемо и схватимо шта се дешава у нашој Цркви.
Шта је коме на срамоту, немој ти да оцењујеш и судиш, јер зна се ко је Судија. Како мени, тако и теби, тако и Амфилохију.

Сваком на слободу у животу да мисли и дела како хоће и жели. Иза нас и испред нас иду дела наша. Али ако помињемо било ког човека под капом небеском па и на неком форуму, па ставимо и његове слике, или помињемо његове претке и порекло, а свако је на своје осетљив, посебно оне најнепосредније, дакле родитеље, искажимо поштовање према њему, посебно ако се тај човек бави служењем Богу и народу (шта год мислили о њему).

Овде заиста има верујућих људи, па их погађа испољавање непоштовања према пастирима Божијим којима се у невољи често обраћају. Тако да неверујући или припадници других вера или опција у оквиру исте вере треба да на форуму воде рачуна о томе. Монаси носе своја монашка имена. Па чак иако смо са њима ишли у школу некад или напасали заједно овце, а многи нису, није на нама да их братикамо или називамо световним именом. Ко није верујући залуд да објашњавам, то не може разумети, а није ми ни намера.

Ако има неки припадник Српске православне цркве  да се огрешио о Бога и Божије законе има да одговара за то пред Богом. Као и припадник било које друге цркве или вере.

Кад год и где год чујем или видим исказивање непоштовања према Митрополиту реаговаћу. Уосталом то је моја морална обавеза. Тај човек и Божији слуга је некима  у мојој породици служио опело на последњем испраћају. Какав бих ја онда био човек? Никакав.         

Али ако неком прија да га назива Ристом, ја ту не могу ништа. Није ни први, ни последњи.Нити ће због мене и мени сличнима престато да то чине. Ристо је прелепо име. Али припада прошлом животу овог човека и Божијег слуге.  Шта сам имао да кажем рекао сам. Све остало је политика. Не занима ме.

А јунаци који се плаше анатеме! Збиља не знам шта да раде. Верујући се моле Богу да им опрости сагрешенија њихова  и сачува од срџбе његове, па и од анатеме (шта да радимо ако је некоме то смешно), а неверујући....   :-[ они иду у шетњу, баве се паметним овоземаљским стварима и не верују у анатему и сличне примитивне глупости.

 

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #116 послато: Март 19, 2017, 06:19:32 поподне »
Кад год и где год чујем или видим исказивање непоштовања према Митрополиту реаговаћу. Уосталом то је моја морална обавеза. Тај човек и Божији слуга је некима  у мојој породици служио опело на последњем испраћају. Какав бих ја онда био човек? Никакав.         

Твоје је право да штитиш сваког свог ближњег, па тако и владику Амфилохија, који ти је близак на описани начин. Поштујем твоју обавезу да га заступаш. Дозволи и другима да имају своје мишљење, па тако и о Амфилохију.

Ако има неки припадник Српске православне цркве  да се огрешио о Бога и Божије законе има да одговара за то пред Богом. Као и припадник било које друге цркве или вере.

Како ми обични смртници, тако и владике.

А јунаци који се плаше анатеме! Збиља не знам шта да раде. Верујући се моле Богу да им опрости сагрешенија њихова  и сачува од срџбе његове, па и од анатеме (шта да радимо ако је некоме то смешно), а неверујући....   :-[ они иду у шетњу, баве се паметним овоземаљским стварима и не верују у анатему и сличне примитивне глупости.

Није поента само у анатеми. Сваки презвитер може неког да анатемише. Само Бог може неког да одлучи од Цркве Своје. Анатема је озбиљна ствар. Данас се неки олако њоме фрљају.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #117 послато: Март 19, 2017, 07:21:45 поподне »

Није поента само у анатеми. Сваки презвитер може неког да анатемише. Само Бог може неког да одлучи од Цркве Своје. Анатема је озбиљна ствар. Данас се неки олако њоме фрљају.

Да, у праву си, анатема је озбиљна ствар. Време све покаже. Има ко је изнад свих нас, па и оног ко изриче анатему (јер не мора бити у праву) и оног ко је анатемисан (јер може бити у праву). Али право и правда нису исто.  Но, није важно. Ушли би у дубоку теолошку расправу. А није ми то била намера.
Свако добро.




Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #118 послато: Март 19, 2017, 07:47:01 поподне »
И теби. Праштај.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3390
  • Васојевић
Одг: Морачани Богићевци R1b-U152>Z36>CTS5531>Z37>Y91536*
« Одговор #119 послато: Март 20, 2017, 05:18:14 поподне »
Упоредио сам резултате Богићеваца са резултатима позитивно тестираних на PF7562 са FTDNA. Ниједан доступан маркер код Богићеваца нема вредност која се не може наћи код PF7562+ тестираних са FTDNA, тако да мислим да је процена да Богићевци припадају овој грани ипак исправна.