Аутор Тема: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?  (Прочитано 154539 пута)

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #200 послато: Децембар 08, 2016, 11:45:11 поподне »
Ово су биле неке од идеја које смо мој отац и ја имали током процеса осмишљавања грба. Када смо почињали нисмо знали сва хералдичка правила па зато неке идеје нису биле хералдички исправне.
Слике:


Значи, ово је уобичајен процес изгледа :)

За данас завршавам са овим:

Kамене рабъ и госодинъ

mladjo

  • Гост
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #201 послато: Децембар 09, 2016, 12:43:32 пре подне »
Значи, ово је уобичајен процес изгледа :)

За данас завршавам са овим:



 Баш ти не дамо мира: ;)

« Последња измена: Децембар 09, 2016, 12:50:23 пре подне млађо »

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #202 послато: Децембар 09, 2016, 01:07:42 пре подне »

 Баш ти не дамо мира: ;)



Занимљива идеја али не знам да ли је "легална", тј. да ли два метала смеју у поставу плашта. А и ако смеју, онда би вероватно и плаву и злато требало додати у овојницу. Била би му овојница као да се спремио за прајд :)
Kамене рабъ и госодинъ

mladjo

  • Гост
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #203 послато: Децембар 09, 2016, 01:13:41 пре подне »
Занимљива идеја али не знам да ли је "легална", тј. да ли два метала смеју у поставу плашта. А и ако смеју, онда би вероватно и плаву и злато требало додати у овојницу. Била би му овојница као да се спремио за прајд :)


Наравно да је легална...но што се овојнице тиче, ту можеш ставити нпр. злато и плаво...мораћеш још мало да се позабавиш челенком и кацигом и наравно јагње би морало да стоји изнад овојнице, мислим са њом у контакту.  ;)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #204 послато: Децембар 09, 2016, 01:26:39 пре подне »

А да пробамо уметнути грб Мириловића још једном на кулу? :)



Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #205 послато: Децембар 09, 2016, 10:15:27 пре подне »
Када сви будемо израдили грбове, могли би организовати једно овакво окупљање.  ;D ;D ;D
Слика:

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #206 послато: Децембар 09, 2016, 12:32:03 поподне »
А да пробамо уметнути грб Мириловића још једном на кулу? :)

Некако ми се допада та ненарушена белина куле. Ништа не фали малом грбу Мириловића на кули, него ми је мало визуелно необично. Ако бих се определио за то решење, онда бих скроз избацио  плаво поље, што нас враћа на један од предлога који смо већ имали. Дакле почињемо да се вртимо у круг :)

Оно што ме храбри је да сам јутрос по први пут устао а да ми се јучерашња идеја и даље допада :)
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #207 послато: Децембар 09, 2016, 12:51:07 поподне »
Некако ми се допада та ненарушена белина куле. Ништа не фали малом грбу Мириловића на кули, него ми је мало визуелно необично. Ако бих се определио за то решење, онда бих скроз избацио  плаво поље, што нас враћа на један од предлога који смо већ имали. Дакле почињемо да се вртимо у круг :)

Оно што ме храбри је да сам јутрос по први пут устао а да ми се јучерашња идеја и даље допада :)

Значи, црвено, са сребрном изломљеном гредом, у горњем пољу сребна кула са уметнутим штитом Мириловића, а у стопи штита три крста, смо већ имали?



Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #208 послато: Децембар 09, 2016, 01:17:05 поподне »
Значи, црвено, са сребрном изломљеном гредом, у горњем пољу сребна кула са уметнутим штитом Мириловића, а у стопи штита три крста, смо већ имали?

Такав није био. Мислиш на ово:

Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #209 послато: Децембар 09, 2016, 01:43:10 поподне »
Такав није био. Мислиш на ово:


Да, Велиборе, на то сам мислио. Не изгледа тако страшно, зар не?



Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #210 послато: Децембар 09, 2016, 01:55:48 поподне »
Мени се некако баш допада верзија са штитом Мириловића на кули. Наглашава и порекло од Мириловића, а и чињеницу да је та породица поседовала утврђење, што и није мала ствар.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #211 послато: Децембар 09, 2016, 02:06:44 поподне »
Мени се некако баш допада верзија са штитом Мириловића на кули. Наглашава и порекло од Мириловића, а и чињеницу да је та породица поседовала утврђење, што и није мала ствар.

Уметнути штит има симболику позивања на нечије наследство, а у овом случају је то наследство Мириловића, и зато је то можда најидеалније решење у овом случају. У претходном примеру, тих пет месецах "виси" у ваздуху.



Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #212 послато: Децембар 09, 2016, 04:49:29 поподне »


Ova verzija je možda i najbolja do sada. Nije komplikovana, a predstavlja suštinu.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #213 послато: Децембар 09, 2016, 05:53:08 поподне »
Ova verzija je možda i najbolja do sada. Nije komplikovana, a predstavlja suštinu.

Овде је једино естетски проблематична та пирамидална формација шаржи која се противи обрнуто пирамидалној поставци штита.

Узгред, нађох пар лепих примера са уметнутим штитом на кулу, једино куле су свуда усамљене. :)




Ван мреже Жика

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 579
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #214 послато: Децембар 09, 2016, 09:03:55 поподне »
Чуди ме, да нико од србских грбоносаца до сада није узео као шаржу плави малтешки крст Ордена Светога Саве.


Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #215 послато: Децембар 10, 2016, 04:40:56 поподне »
Мени се некако баш допада верзија са штитом Мириловића на кули. Наглашава и порекло од Мириловића, а и чињеницу да је та породица поседовала утврђење, што и није мала ствар.

Није много битно што се теме тиче, али не иде прича баш тако. Мириловићи су били влашка групација која престаје да се помиње негде почетком у 16. века. Од њих су настале бројне херцеговачке фамилије које се данас сматрају братством Мириловића. Презиме Мириловић изгледа да и није било у употреби, већ се тако звала цела та средњовековна влашка група. Михо који је имао кулу живео је тек у 18. веку, и презивао се Кнежић а не Мириловић. У том смислу кула је припадала Михи Кнежићу и тројици његових синова а саградио ју је Михин четврти син који се одвојио од породице, прешао на ислам и постао паша. У знак захвалности својој породици је саградио кулу. Од њега је настала фамилија Пашић, а од остале тројице браће фамилија Михић.

Уметнути штит има симболику позивања на нечије наследство, а у овом случају је то наследство Мириловића, и зато је то можда најидеалније решење у овом случају. У претходном примеру, тих пет месецах "виси" у ваздуху.

Полумесеци Мириловића су у кантону штита. Ако је подлога кантона у боји подлоге главе штита, не мора се одвајати. Ако замислимо да је то плаветнило уједно и плаветнило неба, онда је месецима право место управо на небу. Дакле бела кула Михића под "месечином" Мириловића.

Но, да се вратимо на тему. Сузили смо избор на два предлога. Први је са потпуно црвеном подлогом и грбом Мириловића на кули. Чистији  блазон свакако... Друга је са плавом подлогом у глави штита и грбом Мириловића у кантону. Нешто компликованији блазон али такође регуларан.

Дакле опција 1 или 2?

Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #216 послато: Децембар 10, 2016, 04:51:02 поподне »
По мени, опција 1, али само зато што опција број два на штиту има комбинацију плаво-бело-црвено, што ме подсећа на југословенство.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

mladjo

  • Гост
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #217 послато: Децембар 10, 2016, 04:57:01 поподне »
Није много битно што се теме тиче, али не иде прича баш тако. Мириловићи су били влашка групација која престаје да се помиње негде почетком у 16. века. Од њих су настале бројне херцеговачке фамилије које се данас сматрају братством Мириловића. Презиме Мириловић изгледа да и није било у употреби, већ се тако звала цела та средњовековна влашка група. Михо који је имао кулу живео је тек у 18. веку, и презивао се Кнежић а не Мириловић. У том смислу кула је припадала Михи Кнежићу и тројици његових синова а саградио ју је Михин четврти син који се одвојио од породице, прешао на ислам и постао паша. У знак захвалности својој породици је саградио кулу. Од њега је настала фамилија Пашић, а од остале тројице браће фамилија Михић.

Полумесеци Мириловића су у кантону штита. Ако је подлога кантона у боји подлоге главе штита, не мора се одвајати. Ако замислимо да је то плаветнило уједно и плаветнило неба, онда је месецима право место управо на небу. Дакле бела кула Михића под "месечином" Мириловића.

Но, да се вратимо на тему. Сузили смо избор на два предлога. Први је са потпуно црвеном подлогом и грбом Мириловића на кули. Чистији  блазон свакако... Друга је са плавом подлогом у глави штита и грбом Мириловића у кантону. Нешто компликованији блазон али такође регуларан.

Дакле опција 1 или 2?



По мени оба предлога су добра...симпатишем више за предлог 2, уз можда фимбрирано поље у злату за мјесеце Мириловића а и плашт би можда требао имати 4 тинктуре.

Јагње мора бити контакту са овојницом, да не леби као сада...што значи да би ”брденце” ;) од кациге између овојнице и ногу јагњета морало бити уклоњено...

Овде су представљене двије овојнице?

У суштини сада стоји на Михићима да се усагласе.  :)
« Последња измена: Децембар 10, 2016, 05:00:06 поподне млађо »

Ван мреже Жика

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 579
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #218 послато: Децембар 10, 2016, 05:03:53 поподне »
Није много битно што се теме тиче, али не иде прича баш тако. Мириловићи су били влашка групација која престаје да се помиње негде почетком у 16. века. Од њих су настале бројне херцеговачке фамилије које се данас сматрају братством Мириловића. Презиме Мириловић изгледа да и није било у употреби, већ се тако звала цела та средњовековна влашка група. Михо који је имао кулу живео је тек у 18. веку, и презивао се Кнежић а не Мириловић. У том смислу кула је припадала Михи Кнежићу и тројици његових синова а саградио ју је Михин четврти син који се одвојио од породице, прешао на ислам и постао паша. У знак захвалности својој породици је саградио кулу. Од њега је настала фамилија Пашић, а од остале тројице браће фамилија Михић.

Зар не би било примерно и том четвртом сину (муслиману) из поштовања доделити један полумесец у низу са 3 крста. Мислим да је ипак пазио и чувао своју браћу?

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Мој грб - како изгледа, шта предлажете?
« Одговор #219 послато: Децембар 10, 2016, 05:19:35 поподне »
Glasam za CRVENU verziju.
 ;)