Аутор Тема: Стара Србија и Срби,а данас БЈР Македонија и Македонци  (Прочитано 21451 пута)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Стара Србија и Срби,а данас БЈР Македонија и Македонци
« Одговор #100 послато: Јануар 23, 2022, 06:20:07 поподне »
Не знам шта је Бошко  чекао досада да то објави, више изгледа као текст за читаоце таблоида.

Никада не бих рекао. Милко мање-више, али Бошко ми је одувек изгледао као Македонче, да не кажем и Бугарче. Мора да им је мајка одатле, или су временом попримили тај "израз".

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 880
Одг: Стара Србија и Срби,а данас БЈР Македонија и Македонци
« Одговор #101 послато: Јануар 23, 2022, 06:36:14 поподне »
Бошко по мени изгледа баш као човек из тих крајева, од Призрена, Тетова па до Гостивара.   Са  именом тешко би прошао као бугарче.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Стара Србија и Срби,а данас БЈР Македонија и Македонци
« Одговор #102 послато: Јануар 23, 2022, 08:30:08 поподне »
Inače postoji pomen Srba oko današnjeg Skoplja.

"The Emperor Constantine III (641) transferred a part of the Slavs from the Balkans (Vardar region) to Asia Minor. There these migrants founded the city of Gordoservon, the name of which gives grounds for supposing that among its founders there were Serbs, and was also known under names Gordoserbon and Servochoria.[20]"

Где се у овом цитату помиње Скопље?  ???
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже vasil

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 170
  • PH908>FT16449>Y151633
Одг: Стара Србија и Срби,а данас БЈР Македонија и Македонци
« Одговор #103 послато: Фебруар 07, 2022, 05:08:03 поподне »
I will just say what I think on the Bulgarian-Serb subject. Lets imagine a scenario where a Herzegovian Serb person and a Central Balkan Mountain Bulgarian person have a child what is the child is it Bulgarian or Serbian? In my opinion the answer here is obvious its both Bulgarian and Serbian at the same time and whether other people outside of that scenario like it or not doesnt really matter. So to get to the point are the people who originate in NE Macedonia which is in reality part of the Shopluk, NW Bulgaria and Eastern Serbia Bulgarians or Serbians, I think they are both.