Порекло становништва > Опште

Име Миховил?

(1/12) > >>

Ojler:
Да ли је неком познато да је име Миховил забележено као име које је носио Србин православац? Посебно ме занима да ли је тако нешто забележено на простору Херцеговине у XVII-XVIII веку.

Зрно:
На Србина Миховила још нисам наишао у историјским документима с подручја Далмације, а то сам добро прочешљао.

Делија:

--- Цитат: Ojler  Март 29, 2018, 11:36:10 поподне ---Да ли је неком познато да је име Миховил забележено као име које је носио Србин православац? Посебно ме занима да ли је тако нешто забележено на простору Херцеговине у XVII-XVIII веку.

--- Крај цитата ---
https://www.snp.org.rs/enciklopedija/?p=16551
То име је значајно за Панчево и његову историју,човек се звао Миховил Томандл од оца који је био Чех и мајке Српкиње.Уз Срећка Миликера(Феликс Миликера) и Ђорђа Вајферта можда најзначајнија личност која се везује за Панчево а да је несрпског порекла. Упркос томе сва тројица су имали велику приврженост Србима и српском народу.

Ojler:

--- Цитат: Делија  Март 30, 2018, 12:32:49 пре подне ---https://www.snp.org.rs/enciklopedija/?p=16551
То име је значајно за Панчево и његову историју,човек се звао Миховил Томандл од оца који је био Чех и мајке Српкиње.Уз Срећка Миликера(Феликс Миликера) и Ђорђа Вајферта можда најзначајнија личност која се везује за Панчево а да је несрпског порекла. Упркос томе сва тројица су имали велику приврженост Србима и српском народу.

--- Крај цитата ---

Да, на њега сам наишао претражујући дигиталну библиотеку, али ни он није био Србин. Нисам успео да нађем нигде потврду да је неки Србин носио то име, било у прошлости, било данас.

Делија:

--- Цитат: Ojler  Март 30, 2018, 12:55:27 пре подне ---Да, на њега сам наишао претражујући дигиталну библиотеку, али ни он није био Србин. Нисам успео да нађем нигде потврду да је неки Србин носио то име, било у прошлости, било данас.

--- Крај цитата ---
Можда је носиоц тог имена управо име добио захваљујући таквом неком сличном утицају(српско-чешки или нешто друго) ,поготово уколико је та особа била православац.Гледајући православне матице за Банат,Срем а мало и за Далмацију могу скоро сигурно да кажем да на ово име нисам налетео.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију