Науке и научне дисциплине > Физичка антропологија

Физичка антропологија Рашке области

<< < (3/18) > >>

Петровић Мађер:

--- Цитат: Nebo  Јун 26, 2017, 12:27:00 пре подне ---Срби и муслимани из Рашке (тзв. Бошњаци) су два народа, далека готово у сваком погледу, и, рекао бих, на постављеним сликама деце се то и види.

--- Крај цитата ---

Не знам шта су ова деца скривила било коме да не изгледају као сви остали малишани у Србији.

Nebo:

--- Цитат: Мађер  Јун 28, 2017, 06:59:02 поподне ---Не знам шта су ова деца скривила било коме да не изгледају као сви остали малишани у Србији.

--- Крај цитата ---

То што си написао уопште није лепо ни добро.
Никоме та деца ништа нису "скривила".
Можда звучи ласкаво за србску децу да је лепо да и деца других народа личе на њих. Али, чињеница да деца других народа имају особености у свом фенотипу, не значи да су она неком нешто "скривила".
Сећам се речи моје покојне бабе да је дете лепо "само по себи". Свако дете је лепо. Но, то не значи да деца из одређених популација које живе на истом подручју, а различитог су етничког порекла, морају личити једни на друге.
Нека су сва деца здраво и добро и једино што им желим је да одрасту у честите људе. Да ли ће тада и сада личити на Србе или неће, то је најмање важно.

Надам се да смо завршили ову причу. Моја замерка тексту била је да се на фотографији не ради о "Србима из Новог Пазара", и чињеница је да се не ради. Отишла је предалеко од тога ова расправа.

vojinenad:

--- Цитат: Latinica  Јун 28, 2017, 09:33:47 поподне ---Pustaj bogoti, ne razumiješ da se nekako lakše diše kada su Srbi svi ka iz Švedske a ovi drugi ka sad da su iz Afrike.:)

--- Крај цитата ---
Погрешно тумачиш коментаре на форуму па је вероватно то разлог таквог мишљења кохе имаш. Баш напротив, и Небо и велика вечина људи на форуму углавном су објективни и без лоших намера, што баш и није случај на неким другим форумима. А да не причамо о томе да је и по објективности у коментарима и закључцима овај форум далеко испред свих сличних у региону и код целог "комшикука". То што некад неко има другачије мишљење па се то другачије протумачи, то је нешто друго, али то треба препизнати и схватити на прави начин и онако како човек у поновљеном коментару покушава да појасни, а не тражити "задње намере" и давати такве коментаре као ти сада.

Nebo:

--- Цитат: Мађер  Јун 28, 2017, 08:54:11 поподне ---Куда иде расправа боље да си водио рачуна када кажеш "штавише и њихова деца изгледају другачије", што не само да је сасвим нетачно, него најпре може да се разуме на веома рђав начин, какав ни у ком погледу не доликује овом форуму.

--- Крај цитата ---

Није поштено да као мој цитат наводиш нешто што ја нисам написао.
Твоје провокације су нешто што не доликује овом форуму.

Различитости постоје, а ја их нисам потенцирао ни у каквом негативном контексту, понајмање у овом који Latinica наводи. Ни за кога нисам написао да је лепши или ружнији, понајмање да неки личе на Нордијце, а неки на Африканце.

Боље да обојица преиспитате себе и своје "задње мисли", а не да инпутирате другима оно што сами мислите.

Нећу вас даље ометати у тој контемплацији.

Nebo:
Мађер, ако имаш још неко питање за мене, надаље ми се обраћај на ПП.
Не желим даље да смарам људе овде на форуму са оваквим препуцавањем.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију