Науке и научне дисциплине > Физичка антропологија

Европеидни антрополошки типови

<< < (3/8) > >>

Свевлад:

--- Цитат: Atlantische  Април 05, 2017, 11:37:29 пре подне ---Код европеидних фенотипа се пигментација не узима као битан фактор при класификацији. Динарац је Динарац био белог тена као снег или тамнијег тена, ако ово правило које важи за златно ниси прихватио онда се твоје и квалификације сличних ''стручњака'' не могу прихватити као меродавне. Гледају се метричке мере лобање, висина носа, ширина вилице, итд...

--- Крај цитата ---
Значи за тебе је једно те исто Норик и Динарац? (ако изузмемо пигментацију у свему осталом су идентични)
Или рецимо Медитеранац и Нордид?  Медитеранац и Нордид имају сличан облик лобање и црте лица, а врло се разликују у пигментацији.  Чуо си ваљда за теорију да су Нордиди ништа друго до депигментизирани Медитеранци.  Иако постоје неке сличности између ова два типа, ја не подртжавам ту теорију. 

Atlantische:

--- Цитат: Свевлад  Април 05, 2017, 11:45:29 пре подне ---Значи за тебе је једно те исто Норик и Динарац? (ако изузмемо пигментацију у свему осталом су идентични)
Или рецимо Медитеранац и Нордид?  Медитеранац и Нордид имају сличан облик лобање и црте лица, а врло се разликују у пигментацији.  Чуо си ваљда за теорију да су Нордиди ништа друго до депигментизирани Медитеранци.  Иако постоје неке сличности између ова два типа, ја не подртжавам ту теорију.

--- Крај цитата ---
Норик и Динарац имају другачију пигментацију косе и очију, а не тена. и самим тим се не могу сматрати истим фенотипом (Малеш је Норика сматрао ''Савском'' расом, односно светлим Динарцем). И доста више са тим теоријама са разноразних нео-наци форума о хиљадама фенотипа, књигу у шаке па ако се толико занимаш за те ствари читај од еминетних стручњака попут Куна о томе, таквим стварима на Пореклу није место.

шкрњо:

--- Цитат: Wolf Sagash  Април 05, 2017, 12:47:59 пре подне ---Хајмо антрополози! Овом старцу случајно знам хаплогрупу. Такође знам хаплогрупу ђеда му по мајци, као и хаплогрупу другог му прађеда по оцу. То је већ значајан дио аутосомалне генетике. Море ли каква антрополошка анализа и какво везивање за типове, бар оно одокативно?
online photo storage

--- Крај цитата ---
Дјелује као прилично чист динарац.

--- Цитат: Свевлад  Април 05, 2017, 01:43:38 пре подне ---Динарац + Балкан Бореби
Кромањонски уплив је врло изражен код њега (преко Боребија)

--- Крај цитата ---

--- Цитат: Свевлад  Април 05, 2017, 08:36:11 пре подне ---Мени је прва асоцијација на R1а што се изгледа тиче фенотип западни Балтид.
--- Крај цитата ---
"Балкан бореби" и "западни Балтид" (прочитај о балтичком типу у првој поруци) не постоје. Антропологија је наука, и лаици са разноразних антро-форума немају право измишљати нове, потпуно неутемељене фенотипе.
Ако се већ интересујеш за ту тематику, као што рече Atlantische, књигу у руке и без "интернет-антропологије".

Свевлад:

--- Цитат: Atlantische  Април 05, 2017, 11:52:53 пре подне ---Норик и Динарац имају другачију пигментацију косе и очију, а не тена. и самим тим се не могу сматрати истим фенотипом (Малеш је Норика сматрао ''Савском'' расом, односно светлим Динарцем). И доста више са тим теоријама са разноразних нео-наци форума о хиљадама фенотипа, књигу у шаке па ако се толико занимаш за те ствари читај од еминетних стручњака попут Куна о томе, таквим стварима на Пореклу није место.

--- Крај цитата ---
Ово је тема која се зове ЕВРОПЕИДНИ АНТРОПОЛОШКИ ТИПОВИ, и нисам је почео ја него неко други, а класификацију старијег човека са слике је тражио онај ко и ставио слико а то нисам био ја.
Прво кажеш да  пигментација није битна код повезивања сродности антрополошких типова, а онда сам себи скочиш у стомак и кажеш  да Динарац и Норик немају никакве везе један са другим зато што је Норик светлије пигментације.  Норик је само депигментизирани Динарац и ништа више ни мање од тога.
Одлучи се једном да ли пигментација битна или није, а не час јесте а час није само да би мени контрирао.

Молим те немој да ме повезујеш са нацизмом, расизмом, стормфронтом и сличним анти-цивилизацијским идеологијама и покретима, зато што нисам ни једним јединим  словом пропагирао њихове идеје или изразио симпатију према њиховој идеологији.
Изнеси аргументе ако их имаш али без нервозе, вређања или лепљења етикета о нацизму, расизму и стормфронту које си ми нажалост прилепио.
Осећам да си млад дечко и вероватно због тога не размишљајући пребрзо износиш неке ствари које нису тачне а уједно су и врло увредљиве.
Надам се да ћеш схватити и прихватити овај мој савет и апел!

Atlantische:

--- Цитат: Свевлад  Април 05, 2017, 12:11:53 поподне ---Ово је тема која се зове ЕВРОПЕИДНИ АНТРОПОЛОШКИ ТИПОВИ, и нисам је почео ја него неко други, а класификацију старијег човека са слике је тражио онај ко и ставио слико а то нисам био ја.
Прво кажеш да  пигментација није битна код повезивања сродности антрополошких типова, а онда сам себи скочиш у стомак и кажеш  да Динарац и Норик немају никакве везе један са другим зато што је Норик светлије пигментације.  Норик је само депигментизирани Динарац и ништа више ни мање од тога.
Одлучи се једном да ли пигментација битна или није, а не час јесте а час није само да би мени контрирао.
--- Крај цитата ---
Ти очигледно слабо памтиш или жестоко тераш контру. Рекао си да је пигментација тена веома битна, а ја ти десети пут кажем да она не игра никакву улогу при одређивању европидног фенотипа (за разлику од боје косе и очију).


--- Цитат ---Молим те немој да ме повезујеш са нацизмом, расизмом, стормфронтом и сличним анти-цивилизацијским идеологијама и покретима, зато што нисам ни једним јединим  словом пропагирао њихове идеје или изразио симпатију према њиховој идеологији.
Изнеси аргументе ако их имаш али без нервозе, вређања или лепљења етикета о нацизму, расизму и стормфронту које си ми нажалост прилепио.
Осећам да си млад дечко и вероватно због тога не размишљајући пребрзо износиш неке ствари које нису тачне а уједно су и врло увредљиве.
Надам се да ћеш схватити и прихватити овај мој савет и апел!
--- Крај цитата ---
Ово се на овом форуму искључиво може рећи за твоје коментаре, пошто си и сам рекао да је Ј2а међу Србима непожељна анадолска хаплогрупа и по коме су Албанци арменоидни народ са Кавказа, пошто јелте, тако каже Деретић.
Не бих више учествовао у дискусијама са тобом, пошто се твоји ставови сигурно неће променити, пошто си само ти у праву, почевши од генетике, лингвистике па све до физичке антропологије (иако си наравно у свим дискусијама о наведеним наукама добио детаљне и аргументоване одговоре од остарих форумаша да је то што ти пишеш ништа друго до чист шовинизам), а ово је сувише угледан форум да би се са било киме ко тера осталима контру ''свађао''.  Срећно. ;)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију