Траг - корисне књиге, сајтови > Књиге

Моја колекција

<< < (2/301) > >>

Синиша Јерковић:
Раније се нисам захвалио ПИБу за све ове одличне постављене књиге, према томе велико хвала!

Синиша Јерковић:
Пиб, одлична идеја за прављење карте са обрађеним подручјима, и мени је то падало на памет, али нисам успијевао да нађем одговарајући формат. Како год књиге из едиције Насеља су најинформативније од свих монографија. Цвијић је просто био геније.

Јовица Кртинић:
ПИБ, хвала много на овим новим, драгоценим књигама.

Небојша:
Хвала на заиста вредним монографијама.

Да ли можда поседујете и нешто са овог списка:

1. Вуле Кнежевић – ''Племе Шаранци'', Београд 1961.

2. Јован Вукмановић – ''Паштровићи'', антропогеографска и етнолошка истраживања, докторска дисертација, Подгорица 2002. 

3. Јован Вукмановић – ''Црмница'', антропогеографска и етнолошка истраживања, САНУ,  Београд 1988.

4. Божидар Вуковић – ''Насеље Предиш у Бјелице'', Београд 1982. 

5. Иван Божић – ''Средњовјековни Паштровићи'', Београд 1959.

6. Милан Брајовић – ''Племе Бјелопавлићи'', Подгорица 2000.



Kyrios:
Хвала за све књиге које си поставио, а посебно за једну за коју сам лично посебно заинтересован, о Белопаланачкој котлини. Имам само једну малу исправку.

Оно што је написано у коментару, да је Бела Паланка варошица источно од Лесковца, није довољно прецизно.

Бела Паланка је градић који се налази између Ниша и Пирота, на главном путу из Ниша ка Софији и Истамбулу. Некада се тај пут звао Цариградски друм, а још раније, у римско доба Via militaris. Иначе, у римско доба се тај градић звао Ремезијана, и био је важан центар римске провинције Горње Мезије.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију