ДНК порекло > Народи и њихова генетика

Подунавски Немци - генетика

(1/6) > >>

Небојша:
Немци су ове наше крајеве населили почетком 18. века. Највећи таласи досељеника су стизали за време Марије Терезије и Јосифа II.

Процес насељавања Немаца трајао је читав век. 1918. године, на подручју Дунава и Карпата живело је више од милион и по Немаца.

Досељеници потичу у највећој мери из југозападних немачких покрајина Рајнланд-Пфалц, Алзас, Лотарингије, Бадена и Виртемберга, али и, додуше у мањој мери, из Баварске, Аустрије и Чешке.


За очекивати је да међу Подунавским Немцима буде пуно припадника хаплогрупа R1b и I.

У банатском днк пројекту се може видети да ове групе заиста доминирају (иако је мали узорак у питању)

https://www.familytreedna.com/public/Banat-DNA/default.aspx?section=yresults


Има међу Подунавским Немцима и неких породица које највероватније воде порекло са Балкана.

Навео бих породицу Шлајхер из Нових Бановаца J2b2 M241. На 12 маркера имају -1 са Таљановићем из Подгорице.

Породица Шлајхер, Нови Бановци, 1940. год.
https://banovci.rs/galerija/familija-ludwig-schleicher-novi-banovci-1940.652/

Породице Шлајхер и Хофман, Нови Бановци 1943.
https://banovci.rs/galerija/familije-schleicher-i-hofman-novi-banovci-1943.922/

Такође, породица Шулц из Јабуке (Панчево) припада хаплогрупи J2b1 M205. Господин М. Шулц на FTDNA има једно поклапање у Ајнбеку (Немачка) и 15-ак на простору Србије, Хрватске, Босне и Бугарске.

 

Sergio:
Подунавске Швабе на FTDNA:

Link:

BANAT DNA PROJECT


--- Цитат ---The Banat DNA Project welcomes the descendants of the settlers that migrated eastward, primarily in the 1700s, from various former German States and settled lands in the Danube Basin of south-central Europe. These settlers, later referred to as Danube Swabians (or "Donauschwaben" in German), lived in communities which are located today in Hungary, Romania, and countries of the former Federation of Yugoslavia.
--- Крај цитата ---

Sergio:
Имам пар познаника који су пореклом Дунавске Швабе. Свима сам им рекао за тестирање и овај FTDNA пројекат, али нико од њих није заитересован.  :-\

vojinenad:

--- Цитат: Sergio  Фебруар 20, 2017, 11:26:02 пре подне ---Имам пар познаника који су пореклом Дунавске Швабе. Свима сам им рекао за тестирање и овај FTDNA пројекат, али нико од њих није заитересован.  :-\

--- Крај цитата ---
Зато што ни сами нису сигурни да ли су пореклом Немци или Французи.......или чак и то да се бака ''сналазила'' док је дека био на источном фронту. :)

Небојша:

--- Цитат: vojinenad  Фебруар 20, 2017, 12:03:31 поподне ---Зато што ни сами нису сигурни да ли су пореклом Немци или Французи.......или чак и то да се бака ''сналазила'' док је дека био на источном фронту. :)

--- Крај цитата ---

Бога ми, колико их ја познајем, врло добро знају шта су. Много боље него неки Срби. ;) На крају крајева и ови резултати иду у прилог њиховом немачком пореклу. Све сама западна R1b, I1, I2-M223, итд.

Знам да је био један J2b2-M241 Подунавски Немац, он лако може бити асимилиран, мада и код њих има прилично J2b2.

Из неког искуства могу рећи да имају прилично јасну свест о пореклу и да с лакоћом "асимилују" околне народе, тј. пре ће се они утопити у Немце него Немци у њих. :D

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију