Аутор Тема: Демографски суноврат Срба  (Прочитано 25346 пута)

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • Поруке: 9664
  • I2a S17250 A1328
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #220 послато: Септембар 13, 2022, 08:31:11 поподне »
А ми смо сиротиња у којој ни мигранти неће да се задржавају, већ гледају само да што пре овуда "пропутују".

Барем и нека корист од наше сиротиње. Само нам они требају...
Нека што брже пропутују, далеко им лепа кућа.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Ивица Јовановић

• Помоћник
  • Поруке: 107
  • J2 > J-Z40772
« Одговор #221 послато: Септембар 13, 2022, 10:18:14 поподне »
Смејте се ви само  ;D видимо се овде на теми за 10 година да видимо ко је био у праву ахаха. Потребу за додатном радном снагом видимо сваког дана када не можеш наћи крштеног електричара или водоинсталера. Конобара, а камоли нешто друго. Доктори сви одоше. Ко ће лечити овај народ? Мора увоз радне снаге, или то или да сви одемо.

Ван мреже Ojler

• Члан Друштва
  • Аскурђел
  • Поруке: 4481
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
« Одговор #222 послато: Септембар 13, 2022, 10:33:16 поподне »
Смејте се ви само  ;D видимо се овде на теми за 10 година да видимо ко је био у праву ахаха. Потребу за додатном радном снагом видимо сваког дана када не можеш наћи крштеног електричара или водоинсталера. Конобара, а камоли нешто друго. Доктори сви одоше. Ко ће лечити овај народ? Мора увоз радне снаге, или то или да сви одемо.
Pa jedino ako će da nas leče vračevi iz Konga, a vodu da nam uvode beduini iz Sudana. Njih bi možda i privukli, ali računam da dotle još nismo dogurali.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Dragan Obrenović

• Редакција СДНКП
  • Познавалац
  • Поруке: 608
  • R1b-U152>FTA42008
« Одговор #223 послато: Септембар 13, 2022, 10:33:19 поподне »
У кафе-башти хотела ”Aquastar” у Кладову, као конобари раде Непалци, лично сам се уверио. Искрено, био сам шокиран…

Ван мреже Ивица Јовановић

• Помоћник
  • Поруке: 107
  • J2 > J-Z40772
« Одговор #224 послато: Септембар 13, 2022, 11:06:11 поподне »
Pa jedino ako će da nas leče vračevi iz Konga, a vodu da nam uvode beduini iz Sudana. Njih bi možda i privukli, ali računam da dotle još nismo dogurali.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Libija, Gruzija, Uzbekistan i Tatarstan. Daj bože nešto Rusa i Ukrajinaca. Glavu dajem da ćemo ove što sam naveo najnormalnije viđati u skorijoj budućnosti. Dobar lekar u Srbiji može, ako radi i privatno, zaraditi i do 2,5K. To je brdo para za nekog doktora iz neke od tih zemalja.

Ван мреже Sneki

• Шегрт
  • Поруке: 70
« Одговор #225 послато: Септембар 14, 2022, 03:01:39 пре подне »
U Rusiji i Ukrajini lekari takođe mogu zaraditi preko 2 000 evra, ali kad rade u privatnoj praksi. U državnim ustanovama plate su mizerne, i zbog toga tamo takođe nedostaje lekara, čim steknu iskustvo prelaze da rade privatno. Uvoze i oni lekare iz Srednje Azije. Umesto da povećamo lekarima plate mi se uzdamo u medicinske fakultete Dušanbea, Astane i Samarkanda, da tamo diplomira dovoljno lekara i za nas i za braću Ruse.  :D
« Последња измена: Септембар 14, 2022, 03:04:37 пре подне Sneki »

Ван мреже Gorance

• Члан Друштва
  • Почетник
  • Поруке: 49
« Одговор #226 послато: Септембар 18, 2022, 09:32:33 поподне »
Недао Бог да се лечимо у Србији (жена ми ради у Клиничком центру). Све што је ваљало је отишло напоље, остало пар појединаца који нешто вреде, али им дали одрешене руке да раде и приватно итд. Прасићи, јагњићи, вискићи и све што воле млади.

Ван мреже Gorance

• Члан Друштва
  • Почетник
  • Поруке: 49
« Одговор #227 послато: Септембар 18, 2022, 09:46:09 поподне »
Што се тиче демографског суноврата Срба, бејах пре пар година на прослави 20 година матуре. Пола неожењених и пола неудатих. У улици у којој живим иста ствар. Знам две куће где брат и сестра живе заједно и никада се неће оженити-удати. Чак шта више постају избирљивији са годинама, ццц... :o Свашта има. Што се тиче страних радника, то је неминовност. Држава као да једва чека да децу пошаљемо напоље да би они за мале паре довели Индијце, Пакистанце (које сам иначе упознао по разним градилиштима и о којима имам само речи хвале). Додуше, нећу да грешим душу и ја сам радио у Либији (док је Гадафи био жив), по Црној Гори итд. То нам је што нам је.