Аутор Тема: Autosomal k13 Vlasi istocne Srbije  (Прочитано 1320 пута)

Ван мреже нцп

• Члан Друштва
  • Памтиша
  • Поруке: 1549
Одг: Autosomal k13 Vlasi istocne Srbije
« Одговор #20 послато: Август 21, 2022, 06:10:09 поподне »
Ето. Онда знамо откуд атлантик. Од Словена. Хвала и поздрав.

Само један од начина како је "Атлантик" долазио до Влаха. Само један од ...

Ван мреже Ивица Јовановић

• Помоћник
  • Поруке: 107
  • J2 > J-Z40772
« Одговор #21 послато: Септембар 16, 2022, 02:38:42 поподне »
Mislim da je autosomalna slicnost Srba i Rumuna posledica ne jedne, ne dve vec tri veze. Krenucemo od najmladje, seobe Srba za vreme Turaka, ogroman broj Srba je naselio danasnju Rumuniju. Druga veza bi bila preko Slovena koji su od davnina naseljavali prostor danasnje Rumunije a postali Rumuni tokom konsolidacije te nacije. Treca veza je naravno Dako/Tracka, manje više preko E-V13. To je neko moje laičko mišljenje. U krajnjem slucaju to se vidi i iz pregleda haplogrupa prisutnih kod danasnjih Rumuna, ima tu mnogo rumunizovanih Ukrajinaca, Srba i drugih manjih plemena.

Ван мреже ivanc79

• Члан Друштва
  • Помоћник
  • Поруке: 121
« Одговор #22 послато: Септембар 16, 2022, 03:00:38 поподне »
Најмлађа веза би требало да буду брачне везе између Срба и Влаха у 19. и 20. веку. Нимало редак случај, бар у Тимочкој крајини.

Ван мреже Ивица Јовановић

• Помоћник
  • Поруке: 107
  • J2 > J-Z40772
« Одговор #23 послато: Септембар 16, 2022, 03:35:54 поподне »
Naravno, propustio sam ocigledno. Sigurno je dobar deo to skorašnje mešanje, ali mislim da nije samo to jer se javljaju autosomalna poklapanja Srba iz najzapadnijih krajeva sa Rumunima.

На мрежи Никац

• Помоћник
  • Поруке: 159
  • J-M67
« Одговор #24 послато: Септембар 16, 2022, 06:14:34 поподне »
Naravno, propustio sam ocigledno. Sigurno je dobar deo to skorašnje mešanje, ali mislim da nije samo to jer se javljaju autosomalna poklapanja Srba iz najzapadnijih krajeva sa Rumunima.

Мислим да прецјењујеш аутосомалну генетику. просјечни Србин и Румун су аутосомално слични јер су 50/50 мјешавина источноевропске и медитеранске генетике.

У типу анализе о којем се овдје говори, био би нам аутосомално сличан и неки полу Јевреј-полу Рус, или полу Пољак-полу Италијан, који немају нити сличне хаплогрупе, нити ближе женидбене везе с нама.

Зато је важно проучавати и аутосоме и хаплогрупе.

Ван мреже Exiled

• Члан Друштва
  • Памтиша
  • Поруке: 1630
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
« Одговор #25 послато: Септембар 16, 2022, 07:05:28 поподне »
Мислим да прецјењујеш аутосомалну генетику. просјечни Србин и Румун су аутосомално слични јер су 50/50 мјешавина источноевропске и медитеранске генетике.

У типу анализе о којем се овдје говори, био би нам аутосомално сличан и неки полу Јевреј-полу Рус, или полу Пољак-полу Италијан, који немају нити сличне хаплогрупе, нити ближе женидбене везе с нама.

Зато је важно проучавати и аутосоме и хаплогрупе.
Није да не може да се извуче неки закључак из аутосомала напротив али треба озбиљан хардиск имати у ганглијама да би сачуво и повезо податке. Обрни окрени од Адама смо и од Еве😉