Аутор Тема: Dante Labs  (Прочитано 108492 пута)

Ван мреже ak

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 68
Одг: Dante Labs
« Одговор #820 послато: Август 31, 2023, 12:09:18 пре подне »
Malo me onaj gore kolega s foruma trznuo, haman sam se halalio sam parama i testom...kad bice da je DanteLabs (bar u mom slucaju) legit.

Hronologija

Fri, Apr 14

The status of your kit "xyz" has been updated to "We Received Your Kit".

Mon, Aug 7

The status of your kit "xyz" has been updated to "Sequencing Started".

Wed, Aug 30

Your Reports are ready




Statistika

Bam file (cini mi se da je raw, da nije kompresovan) tezak cca 45GB

FastqR x2 kom. gzipped po cca 25GB

ovi neki vcf fajlovi po cca 100tinjak MB

Total cca 100G

Hostaju na Amazon AWS-u


Nadam se da ce nekima koristiti detalji. Hvala svima koji su podijelili informacije i link i sa popustom.

Sretno dalje

Ван мреже ak

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 68
Одг: Dante Labs
« Одговор #821 послато: Септембар 04, 2023, 05:07:59 пре подне »
Takodje, ako kome sta znaci, primjetio sam i ovaj detalj kod skidanja fajla u url-u:

alignment/grch37

Ван мреже Ваљевац

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 38
  • R1b
Одг: Dante Labs
« Одговор #822 послато: Новембар 10, 2023, 04:52:01 поподне »
Какве су то гласине о погрешно калибрисаном секвенцирању?  Да ли су исправили то. 

Ван мреже Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 910
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Dante Labs
« Одговор #823 послато: Новембар 10, 2023, 05:29:01 поподне »
Нису добро баждарили сокоћала и направили људима огроман проблем. Гомилу узорака су упропастили, цела процедура мора од почетка. Позитивна ствар је да су признали грешку и обавестили мејловима све за које сумљају да су у тој групи. Поновно тестирање би требало бити о њиховом трошку. Проблем су уклонили и може да се шаље без бојазни. Талијани ко Талијани.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5314
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #824 послато: Новембар 10, 2023, 05:39:02 поподне »
Нису добро баждарили сокоћала и направили људима огроман проблем. Гомилу узорака су упропастили, цела процедура мора од почетка. Позитивна ствар је да су признали грешку и обавестили мејловима све за које сумљају да су у тој групи. Поновно тестирање би требало бити о њиховом трошку. Проблем су уклонили и може да се шаље без бојазни. Талијани ко Талијани.

Тако и кола праве
Kамене рабъ и госодинъ

На мрежи Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Dante Labs
« Одговор #825 послато: Новембар 10, 2023, 06:18:30 поподне »
Тако и кола праве
Мислиш на Ферари,Ламборђини?😊

Ван мреже Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 910
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Dante Labs
« Одговор #826 послато: Новембар 14, 2023, 10:41:10 пре подне »
Или игноришу поруке са жалбама или не стижу свима да одговоре на мејлове, углавном ако сте у групу којој су уништили узорке будите упорни са захтевима да се понови процедура.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Dante Labs
« Одговор #827 послато: Новембар 14, 2023, 08:14:10 поподне »
У овогодишњем попусту поводом дана примирја наручили су тест код компаније Dante Labs следећи:

1) ЈАРГИЋ, Св. Врачи, род КОВАЧАНИ, Приштина: припада хаплогрупи I2a-PH908 (тест на 23 маркера)
2) ЂОРЂЕВИЋ, Аранђеловдан, Жбевац, Бујановац: припада хаплогрупи I2c-L596>Y16419 (тест на 23 маркера)
3) МЛАДЕНОВИЋ, Аранђеловдан, род ГОЛОУШЦИ, махала Дел, село Градска, Црна Трава: прво тестирање.

Замолио бих да и остали који су наручили тестове поводом попуста ставе податке да бих знали о којим се фамилијама ради и шта да очекујемо. Хвала унапред

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8530
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Dante Labs
« Одговор #828 послато: Новембар 21, 2023, 09:19:13 пре подне »
Данте је поново понудио попуст у оквиру "црног петка", спустио је цену свог теста целог генома на 199 евра (са уобичајених 500 евра):

https://www.dantelabs.com/products/whole-genome-sequencing

На сајту, по обичају, није написано докле тачно ће да траје попуст, ја претпостављам да ће то бити до краја ове недеље, мада постоји могућност да га продуже и до краја новембра, гледајући њихову ранију праксу.

Овом приликом бих навео неколико напомена, како би људи који наручују били свесни одређених ствари око Дантеових тестова и како би се избегла изненађења и разочарања:

- ако самостално наручујете тест, будите свесни да га нормалним путем, преко поште (укључујући и DHL) и царине у Србији, не можете послати назад Дантеовој лабораторији на анализу; дакле још увек је могуће да вам прибор приспе на адресу коју сте навели у наруџбеници, али слање прибора са вашим ДНК узорком назад је немогућа мисија, јер је царина Србије од ове године потпуно забранила извоз ДНК материјала физичким лицима помоћу неког неименованог и писмено недоступног подзаконског акта; колико ми је познато, људи који живе у Републици Српској и БиХ генерално као и у Црној Гори још увек немају таквих проблема са својим царинама, а такав пакет се може нормално послати и из већине земаља које су у ЕУ, па се око слања можете снаћи ако пакет пошаљете ван Србије; постоји и могућност да вам Српски ДНК пројекат преко својих посредника пошаље пакет на исти начин (из неке од земаља ЕУ), ради договора у вези са тим слободно пишите на [email protected];

- очекивано време завршетка секвенцирања теста целог генома код Dante Labs је 8 недеља (2 месеца) након приспећа у њихову лабораторију, међутим овај рок је за тестове наручене крајем прошле и током ове године редовно пробијан, некад по 2-3 месеца а некад и по читавих годину дана, тако да се наоружајте стрпљењем, јер по свему судећи Дантеови капацитети не могу да издрже "навалу" наруџби тестова када су на овако великом попусту; један од опробаних начина како се ово чекање може скратити је да осим теста целог генома наручите један или више (што више то боље) здравствених панела које нуде, јер вас онда изгледа ставе испред других у "листи чекања", зависно од броја панела које сте наручили (цена појединачног панела је тренутно 29 евра);

- још једна лоша ствар код Дантеа је што су имали проблема са тестовима којима је секвенцирање завршено пре 2-3 месеца, наиме одређен број тих тестова је урађен на фаличном секвенцеру који је дао потпуно бесмислене и бескорисне резултате, а такође су одређеном броју људи заменили тестове, односно проследили су им резултате од других људи (тј. дошло је до замене узорака у лабораторији); након жалбе људи због уочених проблема, Данте је признао грешку и свим оштећеним корисницима је послат мејл у коме се извињавају са поруком да раде на решавању тог проблема; колико ће им требати да дати проблем реше није познато, а највероватније ће се све завршити тако што ће људима који су овим проблемом погођени послати нове приборе за тест; најгоре од свега је што су ти људи већ чекали скоро годину дана на резултат теста, али то је једна од ствари којих такође морате бити свесни када наручујете тест од Дантеа; претпостављамо да им се такве грешке, пошто су већ уочене, приликом нових секвенцирања више неће понављати, али то наравно не можемо гарантовати.

Након свих ових напомена, ипак бих додао да је поред свих проблема, Дантеов тест целог генома тренутно најповољнији избор, уз висок квалитет секвенцирања, наравно, када га ураде ваљано, мада се мора признати да ових лоших случајева није било превише и да се надамо да их убудуће неће бити уопште.
« Последња измена: Новембар 21, 2023, 09:27:46 пре подне НиколаВук »
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5314
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #829 послато: Новембар 21, 2023, 09:31:49 пре подне »
Овогодишњи купон за попуст од 10% код Дантеа: DANTEJORDAN10
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Васић.РС

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 69
Одг: Dante Labs
« Одговор #830 послато: Новембар 22, 2023, 09:30:39 пре подне »
Коленовић из Америке ми је рекао ако се Daltelabs наручи из Америке и наравно исти пошаље назад време обраде је пуно краће око 40так дана.
Он је сад купио два теста која ће слати на Балкан и исти ће бити враћени тамо њему у Америку. Ето имамо и ту опцију да све радимо преко Коленовића.
Ово што се ради у Италији је јако чудно , ем споро . Ето ја чекам три днк теста од марта месеца. Један тест су били помешали Е и И СНП-ове па су сад то нешто поправили али није још све финализовано.


Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 965
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #831 послато: Новембар 22, 2023, 10:59:34 пре подне »
Коленовић из Америке ми је рекао ако се Daltelabs наручи из Америке и наравно исти пошаље назад време обраде је пуно краће око 40так дана.
Он је сад купио два теста која ће слати на Балкан и исти ће бити враћени тамо њему у Америку. Ето имамо и ту опцију да све радимо преко Коленовића.
Ово што се ради у Италији је јако чудно , ем споро . Ето ја чекам три днк теста од марта месеца. Један тест су били помешали Е и И СНП-ове па су сад то нешто поправили али није још све финализовано.

То за краћу (и квалитетнију, мање подложну брљотинама) обраду је тачно, јер се за америчке узорке секвенцирање генома ради у лабораторији у Хјустону (FTDNA/Gene By Gene), али проблем је што Србија није у листи земаља које се могу изабрати када се поручује са америчког сајта Dante Labs:

« Последња измена: Новембар 22, 2023, 11:05:16 пре подне Драган Обреновић »

Ван мреже Grbić

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 220
  • R1A>BY149000>FTA3227
Одг: Dante Labs
« Одговор #832 послато: Новембар 22, 2023, 11:35:18 пре подне »
Da li je neko poručivao testove od Dantea u ovoj poslednjoj akciji?
Poručih par komada pre 10 dana,i ništa me ne obaveštavaju da su poslali.Jel još uvek šalju DHL-om.Ranije sam uvek dobijao obaveštenje kad pošalju,onda obaveštenje od DHL kad da očekujem paket i sve gotovo za par dana.
Malopre me obaveštavaju iz neke agencije da mi je paket na carini i da treba da se ocarini.Sad još treba i sa tim da se mlatim.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 965
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #833 послато: Новембар 22, 2023, 12:01:30 поподне »
Da li je neko poručivao testove od Dantea u ovoj poslednjoj akciji?
Poručih par komada pre 10 dana,i ništa me ne obaveštavaju da su poslali.Jel još uvek šalju DHL-om.Ranije sam uvek dobijao obaveštenje kad pošalju,onda obaveštenje od DHL kad da očekujem paket i sve gotovo za par dana.
Malopre me obaveštavaju iz neke agencije da mi je paket na carini i da treba da se ocarini.Sad još treba i sa tim da se mlatim.

Ја сам поручио пре десетак дана два, са оним купоном за попуст од 10% али још увек нисам добио обавештење да су "кренули" пут Србије.

Ван мреже Malesevic

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 528
Одг: Dante Labs
« Одговор #834 послато: Новембар 25, 2023, 10:51:20 пре подне »
Овогодишњи купон за попуст од 10% код Дантеа: DANTEJORDAN10

Хвала. Поручио.

Ван мреже Васић.РС

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 69
Одг: Dante Labs
« Одговор #835 послато: Новембар 25, 2023, 11:30:47 поподне »
Мислим да би брже добили резултат када бисмо уплатили нашем колеги Коленовићу па да он из Америке поручи прибор и пошаље нама на Балкан а ми онда вратимо њему препоручено вредоносно писмо. Ово преко Италије никад дочекати а још горе је то кад чујем да су помешали узорке.  Поздрав

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 965
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #836 послато: Новембар 26, 2023, 09:46:46 пре подне »
Мислим да би брже добили резултат када бисмо уплатили нашем колеги Коленовићу па да он из Америке поручи прибор и пошаље нама на Балкан а ми онда вратимо њему препоручено вредоносно писмо. Ово преко Италије никад дочекати а још горе је то кад чујем да су помешали узорке.  Поздрав

Ја сам пре пар година поручио Ancestry аутозомални тест на адресу пријатеља у Америци, он ми донео прибор у Србију, онда ја послао поштом узорак назад у Америку, пратим пошиљку, стигла на адресу, рачунам - то је то.

Кад оно после пар дана, Ancestry ме обавештава да не могу да анализирају узорак јер је послат из Србије, која није на списку земаља где они послују. Објасне ми да узорак који је поручен у Америци законски мора да буде враћен на тестирање са адресе у Америци. Срећом, били су коректни па су ми вратили новац за прибор.

Тако да би тај план са поручивањем Dante Labs прибора из Америке, дефинитивно захтевао да се узорци допреме назад поменутом колеги Коленовићу у Америку (или да их он понесе у пртљагу, ако буде долазио у Србију па се враћао назад), да би их послао назад у лабораторију са америчке адресе.

Све је то велика обавеза и малтретирање и обично људи хоће да се прихвате тако нечега једном, двапут, евентуално три пута и онда им дојади. Имали смо већ слична искуства са другим пријатељима и члановима који су на сличан начин транспортовали узорке у Италију и слали их у лабораторију из италијанске поште.

Право решење је да нађемо неку домаћу акредитовану лабораторију, која би потписала протокол о сарадњи са лабораторијом Dante Labs, добила све потребне сагласности надлежних министарстава и да онда можемо у континуитету, легално да шаљемо узорке назад у лабораторију преко њих (подразумева се уз неку разумну накнаду, нико нема мотив то да ради за џабе).

Ван мреже Grbić

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 220
  • R1A>BY149000>FTA3227
Одг: Dante Labs
« Одговор #837 послато: Новембар 26, 2023, 10:44:23 пре подне »
Vezano za ovu poslednju akciju kod Dantea,pribor je za test preko krvi i ne šalju više DHL-om nego UPS-om.

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Dante Labs
« Одговор #838 послато: Децембар 04, 2023, 03:21:58 поподне »
Обавештење:
Наручио сам три бриса, један је стигао преко CITY EXSPRESA, други преко UPS-a, а трећи преко FeDex с тим што је овај последњи заглавио на царини, па ћемо видети како ће то да прође.

Ван мреже Malesevic

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 528
Одг: Dante Labs
« Одговор #839 послато: Децембар 06, 2023, 11:06:22 пре подне »
Стигло преко Федекса из Италије за седмицу дана. У оквиру ЕУ наравно све функциониште доста лакше.