Аутор Тема: Помоћ око налажења неке дигитализоване аустријске архиве  (Прочитано 261 пута)

Ван мреже Slijepcevic

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 34
Помоћ око налажења неке дигитализоване аустријске архиве
« послато: Фебруар 14, 2024, 08:42:17 пре подне »
Поздрав драги родословци,

Пре 5-6 година сам на некој, од многобројних, дигиталних архива нашао документ који је настао, по мом сећању, крај XVII или почетак XVIII века. Ослањајући са на моју моћ памћења сам сачувао само исечак који мене интересује, зато што нисам желео да промашим суштину документа. И ево сада, 5-6 година касније, схватам да моја моћ памћења је ипак мало прецењена, и да не могу да нађем дигитални архив одакле сам преузео овај документ...

Да ли неко од вас искуснијих родословаца може да ми помогне у неким смерницама, како да нађем архив одакле је ово потекло?



Ван мреже Петар М. Демић

  • Одбор за архивистику
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 302
  • J2b1-M205>Y218595, банијски огранак Крича
Одг: Помоћ око налажења неке дигитализоване аустријске архиве
« Одговор #1 послато: Фебруар 14, 2024, 09:16:23 пре подне »
Поздрав драги родословци,

Пре 5-6 година сам на некој, од многобројних, дигиталних архива нашао документ који је настао, по мом сећању, крај XVII или почетак XVIII века. Ослањајући са на моју моћ памћења сам сачувао само исечак који мене интересује, зато што нисам желео да промашим суштину документа. И ево сада, 5-6 година касније, схватам да моја моћ памћења је ипак мало прецењена, и да не могу да нађем дигитални архив одакле сам преузео овај документ...

Да ли неко од вас искуснијих родословаца може да ми помогне у неким смерницама, како да нађем архив одакле је ово потекло?




Ово је документ објављен на страницама 546, 547 и 548 друге књиге "Грађе за историју Војне крајине у XVIII веку" од Славка Гавриловића и односи се на Слијепчевиће са Баније, тј. ријеч о прегледу тужби крајишника Банске хусарске регименте против Турака (као и њихових поданика) због отете стоке и дугова у новцу и храни (документ је настао у Петрињи 29. априла 1755. године).
« Последња измена: Фебруар 14, 2024, 09:18:23 пре подне Петар М. Демић »

Ван мреже Slijepcevic

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 34
Одг: Помоћ око налажења неке дигитализоване аустријске архиве
« Одговор #2 послато: Фебруар 14, 2024, 05:15:05 поподне »
Хвала ти као брату рођеном, убих се да га нађем по архивама, а у ствари одговор је био у Библиотеци. Вероватно зато нисам оставио себи смернице.