Аутор Тема: Моја колекција  (Прочитано 413060 пута)

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2334
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Моја колекција
« Одговор #820 послато: Фебруар 16, 2018, 05:27:44 поподне »
Јован Цвијић установио је антопогеографска испитивања и у већини досад објављених текстова о српским селима на порталу Порекло, а која су преузета из зборника Насеља и порекло становништва, налазе се и делови текстова који се односе на воде, земљиште, шуме и сл. Дакле, за истраживаче и ауторе монографија о селима релевантан је сваки податак о њиховом крају, а ми смо ту да помогнемо колико можемо.

Врло добро знам који је географски принцип у писању монографија. То није никаква Цвијићева умотворина, већ устаљени редослед којим се обрађује нека територија - прво иде геологија, рељеф, клима, воде, живи свет па онда друштвена географија. 

Нађите му те књиге, па да будемо сви срећни. У почетку сам мислио да је човек неки студент рударско-геолошког факултета којем треба материјал за семинарски.

Ван мреже Filip Padrinoo

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Моја колекција
« Одговор #821 послато: Фебруар 16, 2018, 06:36:54 поподне »
Поѕдрав свима. Први пут се јављам на форуму.
Да ли неко може да ми помогне, требају ми књиге :
Степановић Живадин, Гружа — природне одлике, 1967.
Степановић Живадин, Епигенија у сливу Груже, 1970.
Цвијић Јован, Језерска Пластика Шумадије, 1909.

Само Паво ако вам прати и има. Мене ми је много помогао и сам му много захвалан. Иначе и мене ме занима геоморфологија, пошто сам географ. Имам нешто од Цвијића, али немам ово што тражите, а радо бих вам пратио. И ја тражим неке геоморфолошке радове од Боривоје Ж Милојевића, као што су Главне долине у Југославији (1951) и Високе планине у нашој краљевини (1937). Мислим да би добро било и имам један предлог на овом форуму, да треба да се отвори једна посебна секција са име и презимена на неке познате научнике од области антропологије, етнологије, историје, географије, и т.д. И де се код сваког у својој секцији објављује његова библиографија, и да свак доприноси ко шта има од књига, радова, сепарата, чланка и тако се пупуњава све више и више. Не знам како вам се допада мој предлог. А који су според мене познати научници ? Па Јован Цвијиќ на првом месту, потом, Миленко Филиповић, Петар Јовановић, Војислав Радовановић, Јевто Дедијер, Боривоје Милојевић, Тихомир Ђорђевић, Јован Ердељановић, Јован Трифуноски, Јован Хаџи Васиљевић, Риста Николић, Светозар Томић, Томо Смиљанић и још много њих их има који су писали на простору бивше Југославије.

Ван мреже Душан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 312
  • I2a1b-PH908
Одг: Моја колекција
« Одговор #822 послато: Фебруар 16, 2018, 06:45:07 поподне »
Само Паво ако вам прати и има. Мене ми је много помогао и сам му много захвалан. Иначе и мене ме занима геоморфологија, пошто сам географ. Имам нешто од Цвијића, али немам ово што тражите, а радо бих вам пратио. И ја тражим неке геоморфолошке радове од Боривоје Ж Милојевића, као што су Главне долине у Југославији (1951) и Високе планине у нашој краљевини (1937). Мислим да би добро било и имам један предлог на овом форуму, да треба да се отвори једна посебна секција са име и презимена на неке познате научнике од области антропологије, етнологије, историје, географије, и т.д. И де се код сваког у својој секцији објављује његова библиографија, и да свак доприноси ко шта има од књига, радова, сепарата, чланка и тако се пупуњава све више и више. Не знам како вам се допада мој предлог. А који су според мене познати научници ? Па Јован Цвијиќ на првом месту, потом, Миленко Филиповић, Петар Јовановић, Војислав Радовановић, Јевто Дедијер, Боривоје Милојевић, Тихомир Ђорђевић, Јован Ердељановић, Јован Трифуноски, Јован Хаџи Васиљевић, Риста Николић, Светозар Томић, Томо Смиљанић и још много њих их има који су писали на простору бивше Југославије.

Поздрав колега.

Ја имам књигу "Геоморфологија" од Драгутина Петровића и Предрага Манојловића. Уколико ти треба нешто од градива из ње могу да ти пошаљем.

Ван мреже Filip Padrinoo

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Моја колекција
« Одговор #823 послато: Фебруар 16, 2018, 07:10:01 поподне »
Поздрав колега.

Ја имам књигу "Геоморфологија" од Драгутина Петровића и Предрага Манојловића. Уколико ти треба нешто од градива из ње могу да ти пошаљем.

Ако је имаш у дигиталном облику, на лагеру одма, можеш да ми је пратиш. А иначе да је скенираш или сликаш специјално за мене сада, или на делове, нема потребе. Пошто није ми много потребна. Тражим ја неке друге радове овде на форуму од Тихомира Ђорђевића, писао сам пре неколико недеља. А и Боривоје Милојевић ме занима. Хвала ипак на понуди.  Имам ја ове геоморфологије:

Раденко Лазаревић - Геоморфологија (II издање), Београд, 2000
Мирослав Марковић, Радмила Павловић, Томас Чупковић (2003) - Геоморфологија
Neven Tandarič - Opča geomorfologija, Zagreb, 2010

Немам их од Цвијића две књиге Геоморфологије из 1924 и 1926 год. А волео бих да их имам  :)

Ван мреже Душан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 312
  • I2a1b-PH908
Одг: Моја колекција
« Одговор #824 послато: Фебруар 16, 2018, 07:18:16 поподне »
Немам у дигиталном облику, већ сам мислио да сликам и пошаљем одређене делове и странице које су ти потребни.

Ван мреже Filip Padrinoo

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Моја колекција
« Одговор #825 послато: Фебруар 16, 2018, 07:38:02 поподне »
Немам у дигиталном облику, већ сам мислио да сликам и пошаљем одређене делове и странице које су ти потребни.

Хвала колега на понуди, мислим нема потребе да се мучиш  :D

Ван мреже Михајловчанин

  • Гост
  • *
  • Поруке: 16
Одг: Моја колекција
« Одговор #826 послато: Фебруар 17, 2018, 01:59:39 поподне »
https://www.4shared.com/s/fgrvvu1LIei  - Ковачевић Мирко - Изучавање броја становника средњевековног града Новог Брда

Ван мреже Sasazar

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Моја колекција
« Одговор #827 послато: Фебруар 17, 2018, 07:43:20 поподне »
Da li je moguće pronaći doktorsku disertaciju Snežane Vujadinović, Regionalnogeografska proučavanja Gruže iz 2006. godine? Ima je  Univerzitet u Beogradu,Geografski  fakultet. Nemojte mi opet zameriti što tražim geografiju, treba mi to za pisanje hronike sela. Da nebi razvlačili temu na forumu, ako neko može da mi pomogne neka mi se javi privatnom porukom. Hvala unapred.

Ван мреже Михајловчанин

  • Гост
  • *
  • Поруке: 16
Одг: Моја колекција
« Одговор #828 послато: Фебруар 18, 2018, 08:43:28 поподне »
https://www.4shared.com/s/fM4VLCOBuca   Рашевић Мирослав - 2001 - Демографске карактеристике и становништво

Ово је само један део студије под називом: "Насеља и становништво обасти Бранковића 1455. године" под руководством Милоша Мацуре.

Ван мреже Filip Padrinoo

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Моја колекција
« Одговор #829 послато: Фебруар 20, 2018, 07:06:35 поподне »
Pavo, video sam na jednom spisku na scribd-u.com da je imate knjigu od Branislava Rusiča - Beleške o najnovijim naseljenicima iz Makedonije u sedam sela vršačkog dela Banata. Pa ako je stvarno imate pratite mi je ovde ako Vam nije teško. Pisao sam Vam privatnu poruku na mejlu, ali niste mi odgovorili. Ne znam dali Vam je stigla. Pozz 

Ван мреже Hannibal

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Моја колекција
« Одговор #830 послато: Фебруар 22, 2018, 10:56:38 пре подне »
Možda je neko već postavio ranije ali evo ponovo preko 50 knjiga vezanih za istoriju Pljevalja i okoline:

https://mostovikulture.wordpress.com/category/digitalna-biblioteka/

Kao i časopis Breznički zapisi:

https://mostovikulture.wordpress.com/2015/07/27/breznicki-zapisi/

Ван мреже Crni Kralj

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
Одг: Моја колекција
« Одговор #831 послато: Фебруар 25, 2018, 11:45:59 пре подне »
Да ли неко има у ПДФ-у књигу "Међимурска презимена" ауторке Анђеле Франлић?

Унапред хвала! :)

Ван мреже Crni Kralj

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
Одг: Моја колекција
« Одговор #832 послато: Фебруар 25, 2018, 11:49:46 пре подне »
Да ли неко има у ПДФ-у књигу "Међимурска презимена" ауторке Анђеле Франлић?

Унапред хвала! :)


Пардон,Анђеле Франић. ;D

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Моја колекција
« Одговор #833 послато: Фебруар 27, 2018, 12:39:52 пре подне »



Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Моја колекција
« Одговор #834 послато: Фебруар 27, 2018, 12:59:27 пре подне »


Делује интересантно,још ако има каквих пописа. :D :)
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Моја колекција
« Одговор #835 послато: Фебруар 27, 2018, 01:13:30 пре подне »
Делује интересантно,још ако има каквих пописа. :D :)

Што си скроман. ;D

Видех пар пописа Арада, али мислим да то већ имамо доступно?
« Последња измена: Фебруар 27, 2018, 01:20:30 пре подне Amicus »



Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Моја колекција
« Одговор #836 послато: Фебруар 27, 2018, 01:32:09 пре подне »
Што си скроман. ;D

Видех пар пописа Арада, али мислим да то већ имамо доступно?

 ;D Мислио сам на пописе одсељеника ,знам да сам негде у пар наврата видео неке пописе,ал много је мало пописаних било на њима.
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Pavo

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 915
Одг: Моја колекција
« Одговор #837 послато: Фебруар 28, 2018, 05:05:44 поподне »
Milan Vasić - Knežine i knezovi timarlije u Zvorničkom sandžaku u XVI vijeku

http://www.mediafire.com/file/o2z8yhh9afx2675/Knezine.pdf

симо

  • Гост
Одг: Моја колекција
« Одговор #838 послато: Фебруар 28, 2018, 06:21:49 поподне »
Milan Vasić - Knežine i knezovi timarlije u Zvorničkom sandžaku u XVI vijeku

http://www.mediafire.com/file/o2z8yhh9afx2675/Knezine.pdf

Свака част на брзини, Паво. Вриједна студија, прави мали пресјек српског становништва сјеверне Босне и доњег Подриња у 16. вијеку са јасно презентованим подацима из пописа.

Ван мреже spahibija

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 153
Одг: Моја колекција
« Одговор #839 послато: Март 01, 2018, 08:53:32 поподне »
Поздрав Паво,
Да ли могу сљедеће књиге:
Херцеговина прије 100 година од фра Пета Бакуле;
Почитељ на Неретви од Хамдије Крешевљаковића;
Старобосански натписи, Ћиро Трухелка;
Повијест хрватског Почитеља;
Почитељ у вријеме османске владавине од Јусуфа Мулића и
Топономастика Почитеља од Пета Ореча.

Хвала унапријед.

Занима ме да ли ико зна постоји ли сиџил почитељског кадилука игдје објављен и преведен?
Знам да имају благајски, невесињски и мостарски објављени, а да ли има почитељски не знам.