Аутор Тема: Ћурчић  (Прочитано 1649 пута)

Ван мреже вујас

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 28
Ћурчић
« послато: Новембар 28, 2015, 07:04:47 поподне »
Зна ли неко нешто више о Ћурчићима из Орље главе код Ивањице? Славе Митровдан.

Ван мреже Петар трећи

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Одг: Ћурчић
« Одговор #1 послато: Јул 28, 2017, 08:26:13 поподне »
O Ćurčićima možeš nešto pročitati na adresi  http://www.poreklo.rs/2012/03/18/%C4%87ur%C4%8Di%C4%87/[/color]. Dosta sam i ja istraživao ali nisam daleko odmakao, mislim da je najviše istražio Zoran Ćurčić i njegov članak je na pomenutoj adresi. Po mojim saznanjima, Ćurčići najviše slave Đuređevdan i Đurđić, istog svetca. ima ih koji su se verovatno privjenčavali i prihvatali slavu kuće u koju su došli. Svakako da ih ima svih vera, uostalom, tako je manje - više sa svima. Ja sam iz sela Mađer kod Požege, 15 km putem prema Maljenu. Jedan od najstarijih spomenika nekom od Ćurčića u Mađerskom groblju jeste Petru Ćurčiću koji je umro 1870. godine a živeo je 55 godina. Ćurčića je bilo kod Otočca u Lici pa se deo njih odselio u okolinu Subotice. Ima par kuća u selu Žeično na planini Pivskoj, najviše se odselili za Nikšić i Beograd. Ima velika familija Ćurčića u Baćevcu kod Barajeva, slave Đurđic. Ima nas dosta po selima Golije, odnosno ima nas mnogo više nego što mislimo. najviše verujem pisanju Zorana Ćurčića da smo svi sa Kosanice, ili bar većinom.
Pozdrav svim Ćurčićima