Порекло становништва > Србија

Izradjivaci rodoslova - porodicnog stabla

<< < (4/4)

Ивица Јовановић:
Има једно писмо из 1820. године где се помиње извесни старац Илија Анџић из Луковице, што је село до твога. О Анџићима (који можда могу бити и исти род са Анџићима које помињеш) у Луковици пише ово: Andžići (25 k., Sv. Arhanđel), došli iz Paraćina, a tamo iz Banata. Видим да се Анџићи помињу у оба села, као воденичари. Што се тиче тих турских пописа то је мука ископати. Колико знам добар део није нити доступан нити преведен. Чуо сам да се за наш крај неки попис на арапском налази у Видину. У суштини и да се нађу због евиденције, која није по презимену и слави, то се јако тешко прати. Најбоље уради генетски тест. Можда тако откријеш неки теби близак кластер па када га откријеш онда види да утврдиш када и како се твоја лоза одвојила. Ови су у та два села сигурно пре Кочиног рата, колико пре тога питај бога. И ово ти је успех, да знаш линију до 18. века. То је неко 7. колено, што је много више од 90% људи на истоку Србије.

Бојан Савић:

--- Цитат: Ивица Јовановић  Март 26, 2024, 02:51:56 поподне ---Има једно писмо из 1820. године где се помиње извесни старац Илија Анџић из Луковице, што је село до твога. О Анџићима (који можда могу бити и исти род са Анџићима које помињеш) у Луковици пише ово: Andžići (25 k., Sv. Arhanđel), došli iz Paraćina, a tamo iz Banata. Видим да се Анџићи помињу у оба села, као воденичари. Што се тиче тих турских пописа то је мука ископати. Колико знам добар део није нити доступан нити преведен. Чуо сам да се за наш крај неки попис на арапском налази у Видину. У суштини и да се нађу због евиденције, која није по презимену и слави, то се јако тешко прати. Најбоље уради генетски тест. Можда тако откријеш неки теби близак кластер па када га откријеш онда види да утврдиш када и како се твоја лоза одвојила. Ови су у та два села сигурно пре Кочиног рата, колико пре тога питај бога. И ово ти је успех, да знаш линију до 18. века. То је неко 7. колено, што је много више од 90% људи на истоку Србије.

--- Крај цитата ---

Хвала, Ивице!

Грабовачки Анџићи (пошто сам дознао да неколико села има Анџиће) су били чувари црквеног имања, према казивању. На брду Хум постојала је црква коју су Турци спалили, непознат тачан датум али претпостављам да приликом сеоба.

У Грабовцу постоји Анџић махала (или Пљоште) где и данас живе потомци али носе различита презимена: Лукићи, Павловићи и сл.

Моја породица слави Ђурђевдан (пронашао сам Анџиће из Босанског Руда који такође славе), за Лукиће и Павловиће нисам сигуран.

Генетски тест ћу свакако урадити кроз месец, два када буде било нове акције :)

melkijades:

--- Цитат: Ивица Јовановић  Март 26, 2024, 02:51:56 поподне ---Има једно писмо из 1820. године где се помиње извесни старац Илија Анџић из Луковице, што је село до твога. О Анџићима (који можда могу бити и исти род са Анџићима које помињеш) у Луковици пише ово: Andžići (25 k., Sv. Arhanđel), došli iz Paraćina, a tamo iz Banata. Видим да се Анџићи помињу у оба села, као воденичари. Што се тиче тих турских пописа то је мука ископати. Колико знам добар део није нити доступан нити преведен. Чуо сам да се за наш крај неки попис на арапском налази у Видину. У суштини и да се нађу због евиденције, која није по презимену и слави, то се јако тешко прати. Најбоље уради генетски тест. Можда тако откријеш неки теби близак кластер па када га откријеш онда види да утврдиш када и како се твоја лоза одвојила. Ови су у та два села сигурно пре Кочиног рата, колико пре тога питај бога. И ово ти је успех, да знаш линију до 18. века. То је неко 7. колено, што је много више од 90% људи на истоку Србије.

--- Крај цитата ---

Зна ли се за коју годину је тај попис који се налази у Видину?

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију